Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy orvosin (pontosabban fogorvosin) költségtérítésesről átkerüljek államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

Az idén lemaradtam 5 ponttal, újraérettségizem, de arra gondoltam, hogy bejelölöm a fizetőst is, mivel már 20 éves vagyok. Oda simán meglenne a pontom, csak nem tudom, hogy mennyi az esélye, hogy átkerüljek. 2 millió nagyon sok pénz (kb. 1 millió 1 félév), 1 évet még valahogy ki tudnék fizetni, de ha nem vesznek át, nem tudom, hogy mi lesz. :(

Ha átvennének nem sajnálnám a pénzt, de elenkező esetben nem szeretnék csak úgy kidobni az ablakon 2 millát, több félévet nem fogok tudni fizetni (ez is elég necces). Most érettségiztem bioszból, kémiából először, még egyszer megpróbálom, de többször nem akarom a korom miatt, pláne, hogy lány vagyok, gyerekeket is szeretnék...és nem 30 évesen.


2009. júl. 28. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm barátnőjét négyegészvalahányas átlaggal átvették az általános orvosin, de nem tudom, hogy mi ennek az útja-módja. Kérdezz rá esetleg fórumokon, hallgatóknál is érdeklődj, esetleg az intézménynél. Elvileg meg lehet csinálni, de nagyon kell teperni hozzá.

Drukkolok az érettségihez, hogy ne kelljen ilyen megoldásokat találni:)

2009. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ez több tényezőtől is függ információim szerint. A legfontosabb az, hogy tanulj, tanulj, tanulj...A többiek átlagától is függ, hogy mennyire ügyesek és kevésbé tudnak helytállni. Azt tudom tanácsolni, hogy ezt kérdezd meg egy olyan szakembertől, aki ebben az ügyben jártas.
2009. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lesz. Nálunk akik nem olyan jól tanulnak mennek át fizusra... De(!) és itt a csapda, a fizusoknak nem szólnak, neked kell áérdeklődni utána. De egy 4,5 körüli átlaggal átvehetnek
2009. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért az jó hír, hogy ha nehezen is, de meg lehet csinálni és nem csak a mesékben van ilyen. :) ..bár remélem jövőre jobban sikerül az érettségim, vagy/és nem fog tovább emelkedni a ponthatár.

Ha valakinek még van valami tapasztalata, akkor kérem írja meg!

2009. júl. 29. 13:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát... nem ismerem a fogorvos szakot, de elmondom az én példámat. Én BME VIK-re járok fizetősre, 250 ezer körül van a tandíj. Nekem az egyetem ajánlotta fel, hogy átmehetek államilag finanszírozottra.


És ahogy írták előtted is, ez függ a többiek teljesítéményétől is. Szerintem fogorvosin van esély, mert nem könnyű suli. (Mondjuk pl. egy bölcsészkaron szerintem nehezebb átkerülni államira, mert ott nem buknak ki olyan sokan.) De az is tény, hogy nagyon magas a tandíj...


Remélem, sikerül megoldást találnod!

2010. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!