Milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
10-es vagyok Magyarország egyik legjobb gimnáziumában (Földes), hatosztályosba járok, 1-2 tantárgy kivételével kitűnő vagyok, de bármit képes és hajlandó vagyok megtanulni. jelenleg specmatos vagyok e-mellé kéne fakultációt választanom. Bármilyen egyetemre szívesen mennék amiről kikerülve ilyen 300.000 forint fölötti fizetéssel kezdhetek.

2012. szept. 15. 16:05
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam hogy a matek mellé milyen fakot válasszak, mert szeretem a kémiát, bioszt, föcit, nyelveket, fizikát, magyart, törit... de egyiket sem eléggé ahhoz hogy el merjek menni az irányába anélkül hogy konkrét célom lenne egyetemileg.
2012. szept. 15. 19:28
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

jó, én akkor segítek!

legyél programozó és szeresd meg a kőkemény matek/infó elméletet + fejleszd ki a logikus gondolkodást (a programozáshoz) ami jelen pillanatban abszolút nem jön át az írásodon.

2012. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ne (csak) a pénzért akarj dolgozni.


Válassz ki egy szakot, amelyben több érdeklődési köröd is benne van vagy érinti.

2012. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem fogalmazok érthetően... Magukra a szakokra vagyok kíváncsi! Amivel el lehet helyezkedni, lehet benne fejlődni, megfizetik és jól jön hozzá a matek emelt. Nem az érdeklődési köröm a fontos mert mint már írtam sok minden érdekel. Nekem az is elég ha azok akik eddig írtak legalább egy alternatívát mondanának. Már előbbre lennék mint eddig. (értem hogy ki miért írta amit de csak ilyen tanácsokat kapok, ezért szeretném tudni a lehetőségeket)
2012. szept. 15. 20:09
 15/26 anonim ***** válasza:
56%
Már megbocsáss, de nem értem miért általánosítasz. Én pesti vagyok és igenis, nagyképűen hangzik, ha kiemeled, hogy az egyik legjobb iskola Magyarországon! Ne az egyik legyen, akkor már határozd meg, hogy hányadik! Komolyan egy internetes portál anonim válaszolóitól akarod megtudni a jövődet? Hogy lehetsz ennyire nevetséges? 16 évesen legyen már annyi eszed, hogy saját magad tudd, hogy miben vagy jó, mi érdekel és mi nem. Szánalmas vagy, komolyan. Te is ebben az országban élsz, legyél már toleránsabb! És nem, nem teszek felesleges névelőket!
2012. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem manapság Magyarországon leginkább mérnökként keresnél a legtöbbet (vegyészmérnök, esetleg villamosmérnök, biomérnök). Legalábbis ezek azok a szakok, amiket ha elvégzel akkor nagy valószínűséggel nem lenne gondod a megélhetéssel.

De ha azt hiszed, hogy annyi az egész, hogy eléd raknak egy csomó könyvet, megtanulod, lediplomázol és már hullik is az öledbe a sok szászezer, akkor nagyon naív vagy és butuska.

Gondolj bele: akkor mindenki ezt csinálná (legalábbis többen mint most).

Ha elég okos vagy, kellően talpraesett és rafinált, elég simulékony a természeted ahhoz, hogy a megfelelő emberekkel összebarátkozz akkor van esélyed egy jól fizető állásra. De ez rengeteg munkába kerül és nem csak a tanulás terén!


És azt se jelenteném ki hogy bármit meg tudok tanulni 16 évesen. Az a "bármi" amit eddig tanultál mind semmi! El sem tudod képzelni, mi az hogy sokat tanulni. De majd megtudod úgyis.


Mindegy, ahogy írtam, szerintem a mérnök képzésekkel nem lőhetsz mellé ha a sok pénz a célod!

2012. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Igenis az érdeklődési köröd a fontos!! Mert 40 éves korodra egy kiégett, depressziós, munkáját kelletlenül, nem is feltétlen jól végző ember leszel vagy rosszabb, ha csak az elhelyezkedés és a bér érdekel.


Magamból kiindulva, én is nagyon nehezen választottam. Úgy kerültem mégis egy adott szakra, hogy nézegettem a felvi.hu-t, és már a neve alapján szemet szúrt egy szak, ami többet is lefed az érdeklődési köreimből + még az alapcélja, a lényege is közel áll hozzám.

Ezzel a szakkal pl. momentán eszméletlenül nehéz elhelyezkedni. Mégis hiszek a kemény munkában, az elszántságban és abban, hogy TALÁN, valamiből, csoda folytán jobb lesz a helyzet. Ha nem, NA arra az esetre marad egy olyan szakma MAJD, ami nem érdekel, de a megélhetésért...


[link]

Itt egy rakat szak, amikhez jó a matematika emelt.


Egyébként pedig tényleg ne mi mondjunk szakokat...

Max. a családod, jóbarátaid, tanáraid meg esetleg pályaválasztási tanácsadó.

Más nem mondhat szakot.


És nem a pénz a lényeg, a hivatás ezt megelőzi!!!

2012. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Látszik hogy pesti vagy.... Nem az életem értelmét várom másoktól, egyszerű alternatívákat(eddig csak háromszor írtam ki) és ne mondd nekem hogy nem raksz minden egyes név elé névelő! Én általánosítok? A magyarokat általánosítják pest miatt! Láttál már interjút híresebb emberekkel? Megkérdik tőlük, hogy mit gondolnak Mo-ról. Erre mi a válasz: "pest nagyon szép... balablaba". És mindenki csak azt látja! És pontosítsak? A Földes a legjobb suli Magyarországon, mert ide nem azt veszik fel aki szétprotekciózza az agyát, hanem akinek tényleges tudása van! És nem lehet bennmaradni csak azért mert van pénzed! Mellesleg gratulálok annak az iskolának aki ekkora marhákat ad ki mint te, aki vagy olvasni vagy szöveget érteni nem tud(mert leírom negyedszer is :LEHETŐSÉGEKET VÁROK! nem írtam hogy holnap beadom az első válaszoló által írt szakra. Utolsó két választ köszönöm az uccsó előtti megerősít a mérnöki pálya megbízhatóságában.
2012. szept. 15. 20:53
 19/26 anonim ***** válasza:
85%
TE ENGEM ROHADTUL NE BÉLYEGEZZ MEG! Nem tudod, hogy ki vagyok és képzeld, nem pesten születtem és nem ott jártam iskolába! No? Akkor pesti vagyok? NEM NEM RAKOK A NEVEK ELÉ NÉVELŐT, MERT MEGTANÍTOTTÁK! És nem, most sem protekcióból járok egyetemre! Undorító vagy! UNDORÍTÓ! És miért csak pestet ismerik a sztárok? Lehet, hogy ezen kéne gondolkoznod!
2012. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

ennyi erővel am minden második vidéki suli is lehet "Mo legjobb iskolája". én is mondhatnám h ahova én jártam, az az ország legjobb sulija (marhára de nem protekció alapján vesznek fel embereket és elég nehéz volt bekerülni anno). oké h isteníted a sulidat, de ez már nagyképűségbe megy át. mert lásd be, egyik ranglistán sincs rajta a Földes (azt se tudom igazából hol van). körül nézhetsz google-n, nem csak budapesti sulik vannak fent a listán.

mellesleg az észjárásod eléggé logikátlan (mondjuk még csak 16 éves vagy, de azért már tőled is többet várna az ember).

és az egyetemen semmire se mész h "de én bármit meg tudok tanulni" szöveggel. ha nem szereted max bemagolod, következő félévben egy épp ráépülő tantárgynál meg meghúznak, mert azt a tudást nem tudod alkalmazni.

2012. szept. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!