Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak? Mire van keresle...

Mit tanuljak? Mire van kereslet? Nekem mindig azt mondják: ne menny egyetemre, legyen inkább szakmád! Miért ne?

Figyelt kérdés

Az iskolámban a tanárok mindig azt mondják: Tanulj 2-3 tantárgyra de abból legyél szín ötös, de aztán már hirtelen legyek 4.4 ha tovább akarok tanulni. De hogy? Egyáltalán fel fognak venni bárhova is? Persze manapság takarítani se lehet diploma nélkül... Okj-s képzésere kéne mennem?


Manapság milyen szakmák keresettek, vagy mik azok amire lesz kereslet?


Gimnázium másodikos vagyok.



2013. jan. 5. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
szerinte se MENNY egyetemre
2013. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
+m
2013. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj de nem bántásból írom. A menny teljesen mást jelent mint amire te gondolsz.

A te esetedben a ne MENJ lenne a jó szó. Azért ezt másodikos gimnazistaként illik tudni (csak remélem hogy a "lesz" szót nem 2 S-el írod)

De válaszolok a kérdésedre is.

Hogy minek tanulj? Annak amit szeretnél később egész életedben dolgozni. Tanulni mindig érdemes. Egy jó diploma vagy egy jó szakma mindig jól jön. Ne válasz olyan egyetemet ami csak időhúzásnak van, ami büfészak, mert azzal tényleg kitörölheted.

Én a helyedben leírnám egy papírra hogy mi érdekel, és ez alapján keresnék iskolát.

2013. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kijavítást, igazad van. Egyébként a lesz szót egy S-el írom. De ezt láthatod a kérdésben is.
2013. jan. 5. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

örülök hogy a "lesz " szót te helyesen írod.. Mostanában itt a gyakorin egyre több fiatal dupla S-el írja ami szinte szúrja az ember szemét.

Tényleg azt tanácsolom hogy vegyél elő 1 papírt, és az egyik oldalra írd le azt amit felnőttként, egész életedben szívesen csinálnád. Bármit írj le, még azt is amire azt mondanád, hogy "ÁÁÁÁÁÁ ez csak álom marad"..

PL: ha álmod hogy búvároktató legyél akkor írd le. Sosem lehet tudni hogy mire eljön a pályaválasztás ideje milyen lehetőségek lesznek e téren. Ha cukrász vagy orvos akarsz lenni azt is írd le. Mindent.

Majd ha megvagy akkor minden egyes szakmáról keres infókat. Olvass utána, nézd meg milyen iskolák vannak, milyen tantárgyak kellenek, mennyire telített vagy sem..Így már tudsz selejtezni is. Ha ezzel is végeztél akkor a listádon jelentősen kevesebb szakma lesz ami még nincs kihúzva. Ezek között már könnyebb lesz választani.

2013. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak osztálytársaim, akik informatikából és matematikából élen járnak, borzasztó tehetségesek ezekben, mivel ez érdekli őket. Már az infó emelt gimi harmadikban megvolt nekik, a matek emeltre most készülnek. Simán bejutnak majd és meg is maradnak informatika karon a választott szakokon, ahova menni szeretnének, márpedig irodalomból és pl. biológiából sem 5-ös tanulók. De nem is a töri tudása alapján lesz valaki programtervező informatikus. Ez az a kategória, mikor nem probléma, ha nem kitűnő az ember tanulmányi eredménye, hanem csak pár tantárgyból kiváló.


Ha évvégi bizonyítványod átlaga tegyük fel 3.5, még akkor is bejuthatsz egyetemre. Ha az érettségijeid se lesz mind 5-ös, vagy 4-es, még akkor is bejuthatsz egyetemre. Azért, mert vannak olyan szakok, amelyeknek piszok alacsony a pontszámuk, és a "hülye" is bekerülhet, ha megjelöli.

Viszont az első félévben, amelyet eltölt az egyetemen ki fog peregni, mert nem tud tanulni, és nincs is megfelelő alapja, amire lehetne építeni az egyetemi tanulmányait.


Egyetemi képzésre akkor menj, ha eléggé önállónak és elhivatottnak érzed magad, s SZERETSZ ÉS TUDSZ is tanulni! Ott senki nem fogja fogni az ember kezét, nem fogják szádba rágni, hogy mit kell megtanulni, mikorra kell megtanulni és hol fogsz belőle vizsgázni, mert konkrétan az egészet magadnak intézed el. Magad készíted az órarended, magad válogatod ki a tanáraid, magad veszed fel a vizsgáid, tehát mindent meg kell tervezned és képben kell lenned az egész rendszerével, ezért kell szerintem talpraesettnek lenni ahhoz, hogy valaki egyetemre menjen. De ez csak egy pici szelete a dolgoknak. Az előadások látogatása, megtanulni kiszűrni a lényeget, megtanulni jól jegyzetelni, felvenni a ritmust és kialakítani azt, hogy hogyan tudok pár nap alatt akár 100 oldalas dokumentumokat is megtanulni s megérteni, stb. ezeken áll és bukik a dolog. Buta, egyszerű, lassú felfogású ember ne menjen egyetemre.


A diploma szuper dolog, de szuper dolog lehet egy jó szakma is. A szakmák és OKJ-s képzések világában kevésbé vagyok tájékozott, de hidd el, nem rossz cél, ha jó szakmák megszerzését tűzöd ki magad elé, mert azzal is lehet jó állásokhoz jutni, ráadásul ugyanúgy külföldre is mehetsz majd velük dolgozni, csak jól utána kell olvasni, hogy milyen képzésekre érdemes jelentkezni. És a szempont ne a képzés ára, vagy időtartama legyen, hanem a minősége és a megszerzett minősítés fokozata!


De akár egyetemre, főiskolára, vagy bárhova máshova mész, most van a lehetősége annak, hogy megalapozd az életed, széleskörű műveltségre s ismeretre tegyél szert, megtanulj beszélni és gondolkodni, mert soha máskor nem fogsz ennyi dologról hallani, mint ahogy most, a középiskolában történik, hogy ennyi féle tantárgyat tanulhatsz. Ha arra törekszel, hogy 1-2 tantárgyból legyél ötös, azért ne hanyagold el a többi tantárgyat, mindenből egy kis erőfeszítéssel lehetséges legalább 4-esnek lenni! :)


Sok sikert a továbbiakhoz!

2013. jan. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!