Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén fogok érettségizni, de...

Idén fogok érettségizni, de még nem döntöttem el mit csináljak utána. Leírom mire gondoltam szerintetek mi lenne a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Először is arra gondoltam hogy pilóta leszek, ez elég költséges mire eljutok odáig hogy utasszállítóra tegyek típusvizsgákat addigra kb 20 millióba lenne benne, de ez max 5 éven belül megtérülne ha sikerül elhelyezkednem egy légiforgalmi cégnél. Márpedig sikerülni mert pilótából szinte mindenhol hiány van. jelenleg.

A másik dolog az a pénzügy ami még érdekelne lesz egy emelt szintű érettségim kb 360-400 pont körül leszek. Vagy esetleg valami műszaki dolog például gépész mérnöki vagy közlekedés mérnöki... Szerintetek mi lenne a legjobb ezek közül?



2013. jan. 5. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:

pilota

gépészmérnökként sok idő lenne mire lennének megbizatásaid rendszeresen

a pénzügyben pedig meg ismeretség nélkül nehéz

2013. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
biztos? mert őszintén szólva ebbe valahogy nem merek belevágni... a pénzüggyel meg azért lenne egy diploma a kezemben érted...
2013. jan. 5. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Gépészmérnökként könnyebben találnál állást mint pilótaként. Pláne most hogy nincs malév. De azért oda elég kemény matek és fizika kell.
2013. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A pénzügyi szakma tele van.Egy diplomával is nehéz itt állást találni.

A pilóta is necces Magyarországon,a külföldiek meg a saját országuk lakosait részesítik előnyben.(hidd el mindenhol jelentkeznek bőven).

A gépészmérnök lenne a jó választás SZERINTEM.A többség úgy kap állást már,hogy még nincs kezében a diploma sem.De ha a kezedbe kapod a diplomád,akk is szinte heteken belül találsz állást,nem kevés fizetéssel.Matek,fizika kell nagyon.Nem egy könnyű szak,de ha elvégzed nagy király leszel.

Győrben az Audiban 300ezret keres havonta egy kezdő mérnök német nyelvtudással.

2013. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem jelentkeznek bőven mindenhol mert mondom pilótából mindenhol hiány van és még a sima PPL A képzésbe (ami csak kis szar dugattyúmotorosra jó) is kevesen vágnak bele az utasszállító típusvizsgákig meg végképp kevesen jutnak el (faterom pilóta wizznél, ő mondta)...

Németül meg nem tudok csak angolul :((

2013. jan. 6. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem baj ha csak angolul tudsz, nem csak az audinál lehet elhelyezkedni gépészmérnökként....
2013. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a faterod pilóta a wizznél, miért nem vele beszéled meg? :D


És mi az, hogy "szar dugattyús motoros"? Mindenki azon kezdi, ha ilyen flegma vagy, szerintem messziről kerüld el ezt a szakmát... :)

2013. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

beszéltem már vele is sokat a témáról


a szar dugattyúst meg nem azért mondtam mert valami bajom lenne vele hanem azt akartam kihangsúlyozni hogy még a legalapabb pilota képzést is nagyon kevesen kezdik el

2013. jan. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!