Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyogyszeresz a Semmelweisen?...

Gyogyszeresz a Semmelweisen? 4 fakt?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9-es, viszont mar tudom, h a Semmelweis-re szeretnek menni, es gyogyszeresz szeretnek lenni. Ha jol tudom, biosz es kemia/fizika emelt erettsegi kell. Negy faktra szeretnek menni: biosz, kemia, fizika es matek. Tudom, h ez sok, de ha nem megyek fizika+ matek faktra,akkor az egyetemen nem lesz semmi alapom, es lesz matekom, biofizikam es fizkemiam. Mindenki probal lebeszelni, mert szerintuk nem lenne energiam a 4 faktra. Kemiabol vagyok a legjobb, bar bioszbol is otos leszek felevkor. Sajnos matekbol es fizikabol most negyes leszek, de ev vegen remelem otos,szval viszonylag jo tanulo vagyok:)))

2013. jan. 17. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem 4 fakultáció tényleg túl sok. Én a fizikát és a kémiát meghagynám, a biosz-matek közül pedig vagy csak ah egyiket vagy egyiket se venném fel.

Így nagyon megnehezíted a saját életed.

2013. jan. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 bensdorp ***** válasza:
100%

Előző válaszoló: hogy hagyhatná el a biológiát? Az az egyik kötelező felvételi tárgy.


Kérdező: egyértelműen felesleges a matek fakultáció, alig kell matektudás az egyetemi minimális matematikához. Inkább logikára lesz szükséged, mint plusz ismeretekre - az pedig ilyen osztályzatokkal nyilván meg is van.

És szerintem nagyon jól teszed, hogy mindhármat felveszed. Örülök, hogy vannak ilyen ambiciózus és előre gondolkodó, nem a legkisebb ellenállás irányába haladó gimnazisták. Annak idején én is ezt hármat vettem fel, de 12.-ben leadtam a kémiát, hogy a többire jobban koncentrálhassak (mert én biológia-fizikával jöttem a gyógyszerészkarra). Nem tudom hangsúlyozni, mekkora kincs lesz majd a jövőben, ha most több energiát fektetsz bele a tanulásba, és minél több tudást magadba szívsz. Esetleg egy 4. fakultációként válassz egy nyelvet! Én is sokat gondolkodtam ezen a 4. nyelven, és így évekkel később már bánom, hogy nem jártam be azokra az órákra is (a kémiát nem bánom, azt azóta bőven volt lehetőségem bepótolni - de a nyelv hatalmas kincs).

2013. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Azért próbálnak lebeszélni, mert 1) nincs értelme 2) nem fog menni. Nem azért mondom, mert nem lennél rá képes, hanem mert a legtöbben nálunk is így voltak vele. Húúú, vegyük fel ezt, meg ezt meg ezt is, igaz, lesz egy héten 40 óránk, és örökké tanulnunk kell, de sebaj. Ez csak addig szép, és jó, amíg el nem kezded. A mi évfolyamunk 11-ben úgy kezdte a fakultációs évet, hogy legalább 13-an mentünk úgy kémiára és biológiára, hogy orvosira készülünk. Én kb. 3 hónap után otthagytam mindkettőt, mert nálunk nagyon pocsék volt mindkettő. Mindenki rám mondta, hogy na, eddig bírta, úgysem fogják felvenni orosira. Én pedig velük ellentéteben egyedül kezdet el tanulni, és kiindulási alapnak csak az oh.gov.hu-n található vizsgakövetelményeket vettem, nem érdekelt, hogy mit mondanak a tanárok.

Aztán végül úgy alakult, hogy egyedül én kerültem be orvosira, SOTE-ra, a többiek nem :D

Kémiából és biológiából emelteztem. A kémiának nagyon nagy haszna volt, a biológiát egyáltalán nem fogod tudni hasznosítani, de hát az ugye mindenképpen kell. A fizikáról annyit, hogy soha a büdös életben nem tanultam, gyűlöltem. Ennek ellenére most ez a kedvencem, a biofizika iszonyúan érdekes (szerintem:D), értem is, mert nagyon jól tanítják, meg tanulni is szeretem. Szóval ezért ne vegyél fel fizikát faktra, mert az orvosi fizika úgyis teljesen más, mint a gimis. A matek meg full hülyeség :D :D Én 80%-ot írtam közepen, vígan elvagyok ezzel a tudásommal egyetemen :))

2013. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
hülye vagyok, most látom, hogy gyógyszerész szeretnél lenni, bocs :D Na mindegy, szerintem akkor is sok ez a fakt mennyiség. Koncentrálj az érettségi tárgyakra, esetleg pluszban próbálj elsős GYOK-os anyagokat szerezni, hogy lásd, milyen szintről kezdik ott a matekot. A fizika viszont gyengébb mint nálunk, szóval azt hagyd. Látom, hogy nálatok van matek is. De nem hiszem, hogy nagyon vészes lenne.
2013. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 bensdorp ***** válasza:
Kedves előző! Honnan veszed, hogy a fizika orvosoknak nehezebb, mint gyógyszerészeknek? Inkább fordítva, ha már össze akarjuk hasonlítani. Nekünk 1 év a biofizika (nektek fél), utána pedig van még fizikai kémiánk, kolloidikánk és később gyógyszertechnológiánk, ami mind tele van fizikai összefüggésekkel. A matekról meg annyit, hogy 1. éven a SOTÉ-n a legtöbben abból buknak, tehát mondhatjuk, hogy "vészes". Viszont nem attól nehéz, mert zseninek kéne lenni hozzá vagy mert óriási matematikai alapok kellenének, hanem mert soksoros definíciók hadát kell értelmetlenül bemagolni, tele a matematikus jelrendszerrel, és egy kettőspont hiányában már az egészet áthúzzák.
2013. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kémia fakultáció lenne a legfontosabb, majd utána a biológia, mivel abból kötelező az emelt érettségi. Szerintem pont elég lesz ebből a 2 tantárgyból sikeres emelt szintre felkészülnöd, nyelvvizsgá(ka)t szerezni, stb. jogosítványt is gimis időszakban szoktak megszerezni a diákok, nem tudom te mit tervezel...

A fizika mindenhol beköszön, de gyógyszerészen értelemszerűen a kémiához kötődő része, amivel valószínűleg kémia fakton úgy is találkozol majd.


Nem tudsz biztosra menni, nem tudsz felkészülni maximálisan előre arra, ami egyetemen vár rád. Nem hiába lesznek a bevezető tárgyak sem, ahol kb. szintre hoznak mindenkit.

Helyedben inkább maradnék 2 faktnál (max. 3) és amit akarsz még, arra felkészülsz otthon, tanulsz tankönyveket stb. vagy eljársz magántanárhoz.

Osztálytársaim készülnek emelt kémiára, emelt bioszra és emellett kitűnő tanulók igyekszenek maradni, és nagyon nagy feladat így is, pedig szorgalmas és tehetséges diákok.


A mi iskolánkban nem is lehet 2nél több faktod, mert nem tudod úgy összehozni az órarended, lehetetlen.

Egyébként hidd el, 2 fakt bőven elég, a jó felvételihez is elég. A többi dolgot tanulhatod mondom magán úton, illetve majd az egyetemen, és nem leszel lemaradva a többiektől.

2013. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

[link]

bifizen ilyeneket fogtok tanulni, ennek a középsulis fizhez nem sok köze van:)

2013. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Angolbol megcsinaltam a kozepfokut,franciabol majd szeretnek felaofokuzni, a jogsit pedig jovore. Angol erettsegi 2013 szeptember. Nem akarok feltetlenul erettsegizni fizikabol,a matek fakt pedig attol fugg, h melyik tanart kapjuk.
2013. jan. 17. 14:39
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

kedves X. válaszoló, onnan veszem, hogy nálunk nehezebb a fizika, hogy összehasonlítottam a kollokviumi tételsorokat. összegzés: nálunk 47 tétel van + a gyakorlati tételek, míg GYTK-n csak 26 tétel van, és gondolom ott is vannak gyakorlati tételek is, ráadásul a gyokosok, ha jól láttam, képalkotó módszereket sem tanultak. bár gondolom ott a gyakorlatok is különböznek.

Egyébként ettől a félévtől kezdve orvosin már nemcsak fél év a fizika, hanem egy év. Most ezt nem vetélkedés céljából írtam, hogy "ki a keményebb", hanem mert tényleg sokkal komolyabban veszik a fizikát, mint az előző években. Bár engem nem zavar, én azt sem bánnám, ha 4 féléves lenne :D

2013. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
egyébként szerintem baromság ezen vitatkozni, hogy melyik karon vannak nehezebb tárgyak, én aláírom, hogy a GYTK is biztosan rohadt nehéz. de szerintem akkor sincs értelme kilencedikben még ilyeneken gondolkozni. A magyar (reál)oktatás átlag színvonalához képest épp elég kemény az is, hogy valaki két emelt szintű érettségit megcsináljon úgy, hogy azzal felvegyék FOK-ra/ÁOK-ra/GYOK-ra, nem még több másikból is úgy készülni, mintha emelt érettségire gyúrnál. Mivel nálatok nem felvételi tárgy a matek, én ebből arra következtetek, hogy ott azért viszonylag az alapoktól kezdik azt is, nyilván nem egyből mondjuk deriválással indítanak.
2013. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!