Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elvált szülők gyerekei tényleg...

Elvált szülők gyerekei tényleg kapnak plusz pontot?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tényleg kapnak?

Ezt olvastam pár napja:

Előnyben részesítésért járó többletpontok


Előnyben részesítés jogcímén (azaz hátrányos helyzetért, tartós nevelésbe vételért, árvaságért, fogyatékosságért, gyermekgondozásért összesen) jogcímenként és összesen 40 többletpont adható. A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 108. § 8a. pontja szabályozza a hátrányos helyzetű hallgató (jelentkező) fogalmát.


hátrányos helyzetű (középfokú tanulmányai során rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény és/vagy rendszeres gyermekvédelmi támogatás folyósításában részesült; középfokú tanulmányai során állami nevelt volt (akit a gyámhatóság ideiglenes hatállyal intézetbe utalt, illetve állami nevelésbe vagy átmeneti nevelésbe vett); középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett).

tartós nevelt (1997. november 1-jét megelőzően állami nevelt volt).

árva (25. évnél fiatalabb jelentkező, akinek mindkét szülője, illetve vele egy háztartásban élt hajadon, nőtlen, elvált, özvegy vagy házastársától külön élt szülője elhunyt és nem fogadták örökbe, árvaellátás folyósításában részesül(t)).

Ez igaz???????



2013. jan. 25. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt csak úgy említik az elvált szülőket hogy árvaságnál, azaz az egyik szülő elhunyt. Csak az elválásért semmilyen pluszpont nem jár.
2013. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ebben a szövegben sehol sem szerepel, hogy elvált szülők gyermeke többletpontot kapna, ha egyébként semmi más "baja" nincs. És ez a valóságban is így van: arra nem jár többletpont, ha valakinek elváltak a szülei.
2013. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem.
2013. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Erre egyáltalán nem adnak plusz pontot, miért tennék? Nem tudom honnan vetted.

Csak akkor jár, ha elváltak a szülei, az egyikükkel élt és az meghal.

Egyébként érdekes módon akinek az egyik szülője meghalt, az kap árvaellátási segélyt, tehát kap plusz pontot kb. a semmire, hiszen ettől még ugyan olyan jó módban élhet, mit bárki más.

2013. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
72%
Évekkel ezelőtt igenis volt ilyen, csak amikor rengeteg család ezzel próbálkozott, megszüntették... szerintem nem jogosan, mert annyi igazságtalan dologra adnak plusz pontokat. Pl ha valaki roma, miért kap 40 pontot? Hátráltatja a tanulásban? Meg sorolhatnám mik vannak még. Kérdezem én, őket miért illeti meg ez a plusz pont ha az elvált szülők gyermekeit nem??
2013. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én senkinek semmire nem adnék pluszpontot. Visszahoznám az írásbeli és szóbeli egyetemi felvételi vizsgát, és még a korábbi tanulmányi eredményt sem nézném.
2015. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!