Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdaságtan;...

Alkalmazott közgazdaságtan; BCE/ELTE?

Figyelt kérdés

Ezt az alapszakot szeretném elsőként megjelölni az érettségi előtti jelentkezésnél, de nem tudom, melyik iskolában a legjobb ez a képzés. Voltam Educatio-n, nyílt napokon is, utánaérdeklődtem és hallottam sok mindent, megpróbálom az érveket összegyűjteni.

Alapvetően a Corvinus / ELTE páros jön számításba:

A Corvinus nevét "nagynak" mondhatjuk, egy munkáltatónál gondolom sokat dob, ha itt végez az ember, ráadásul nagyon sokan kapásból ezt mondják a legjobb közgáz egyetemnek.

Ezzel kapcsolatos egy ellenérv is ugyanakkor, miszerint sokak szerint kissé elmaradott, régies gondolkodású egyetem az Eltéhez képest, ahol a fiatal közgáz szakján csupa fiatalabb tanár van, akik modernebb, nyugatiasabb szemléletet hoznak be az országba, a tanításukba (neves külföldi egyetemek könyveit fordítják le, ezekből tanítanak, stb). Hétről-hétre való tanulás jellemzi az eltés verziót,folyamatos házi feladatokkal, ami elsőre nem hangzik túl jól, így diákként, de valószínűleg nem egy rossz dolog, hiszen alaposabb tudást ad. A tanár-diák viszony itt sokkal közvetlenebb, mint máshol, köszönhetően a 25fős csoportbeosztásnak. Ami az Elte ellen szól, az az, hogy én nem nagyon tervezek külföldön tanulni. Úgy gondolom, hogy egy ilyen szaknál a magyarhoz is fel kéne kötni amije van az embernek, nem hogy egy idegen nyelven tanulni az anyagot (van felsőfokúm angolból, de akkor sem tartom jó ötletnek). Az Eltéről viszont eddig mindenhol azt hallottam, hogy nagyon nyitott a nyugati egyetemek felé, kifejezetten támogatja a külföldi tanulást, esetleg elhelyezkedést. Nyilván nem kötelező kimenni külföldre, de ha alapból így áll hozzá az iskola, az szerintem fontos.

Pontok tekintetében kb 420-30ra számítok, vagyis nagy valószínűséggel fizetősre vesznek fel. Ebben a két iskola között számottevő különbség nincs.

Szóval összességében az Elte mellett a tanár-diák viszony szól, ill a külföldi könyvek. A Corvinusnak a neve elég csábító, mégiscsak többet mond mint az ELTE TáTK.. Itt a csoportok nagyobb létszámban lennének, az órák személytelenebbek, bár ez emberfüggő, kinek mi tetszik..

Az Elte modern tanítási módja nem tudom, hogy előnynek vagy hátránynak számít.

Hirtelen ennyi, várom az ötleteket!


2013. jan. 27. 22:35
 1/4 A kérdező kommentje:
ezt most találtam, érdemes elolvasni [link]
2013. jan. 27. 22:47
 2/4 anonim ***** válasza:
előny!!!!
2013. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az ELTE AK-t (ahogy a BME-set is) volt Corvinusos tanárok alapították, azt hozták át amit ők tanítottak ott, csak ezt természetesen nem nagyon hirdetik (egyik alapítója régi ismerősöm). Előny lehetne a "modern tanítás" de az már nem, hogy fiatalok tanítanak, mivel nem egy gyakorlatban alkalmazott, ők által megtapasztalt jelenséget adnak át, hanem amit ők a könyvekből tanultak. Nem utolsó sorban a Corvinusos AK legnagyobb előnye, hogy ha valaki úgy érzi kevés neki a sima alapszak mellé SPM/SKM programot, ami csupán annyi, hogy emelt szinten tanul jó pár tárgyat. Vagy ha nem ez akkor szakkollégiumba jelentkezik, ahol pedig a legeminensebb diákok fogják körbe venni, és rengeteg új dolgot tanulhat a közgázról ezeknek a kurzusain. Mindenképp BCE, ELTE-t próbálják hypeolni az ott lévők, mivel még új, stb., de azért mégis a Corvinus a közgáz egyetem ne felejtsük el.
2015. jan. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ironikus; másodéves vagyok immár az ELTE AK-n, és az eddigi tapasztalataim 100%-a azt igazolja, hogy a Corvinus enyhén szólva elmaradott ehhez képest.

Nem szívesen szidok más sulit, de volt alkalmam pl. háziírás kapcsán corvinusos mikro jegyzeteket olvasni, és hogy szemléltessem; mindketten a béka mozgásrendszerét tanuljuk, csupán ők ezt annyival elintézik, hogy hány lába van. Jöttek különböző demonstrátorok a corvinusról, akik maguk ott végeztek valamilyen alapszakot, és mindannyian szidták. Egyetlen tanár jött onnan, eddig az egyetlen aki teljes mértékben antipatikus volt, arrogánsan, lenézően kezelt minket, csak azért, mert nem tudta, mi fán terem az Eltecon.

Ha ez még nem lenne elég; ismerek szintén másodéves bce-seket (ak-sokat, gazd.infosokat elsősorban) és az ő bevallásuk szerint szinte könnyedén végezhető, illetve minden héten buliznak. Persze ez is egy életforma, egy választás, csak hát ha az ember nem gazdmen-re akar menni, annak valószínűleg oka van, és nem feltétlenül akarja bulizással eltölteni az egyetemi éveit.

Ez pedig, hogy a corvinus a közgáz.. Hát, én semmiféleképp nem látom be, hogy ez így van, sőt abszolút indokolatlan közhiedelemnek tartom.

Akinek bármilyen technikai, egyéb kérdése van az elteconnal kapcsolatban, szívesen válaszolok.

2015. márc. 22. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!