Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha úgyérzem rossz...

Mit tegyek ha úgyérzem rossz iskolába járok?

Figyelt kérdés
9-es vagyok, és elvesztettem az érdeklődésem a választott szakma iránt, és reálisan átgondolva ha elvégzem semmit nem tudok kezdeni vele. Érettségit nem ad, tehát utána a legtöbb tanfolyamot sem tudom elvégezni. Mit tehetnék?
2013. márc. 17. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen menjél át olyan iskolába ahol érettségizhetsz. Ha évet kell ismételned akkor is megéri a dolog. Utána még mindig választhatsz szakmát magadnak. Az érettségi tényleg nagyon alap manapság. Nélküle nehezen fogsz boldogulni az életben. Milyen iskolába jársz most? Szüleid mit tanácsolnak, vagy megértik a problémádat? Tartsd azt is szem előtt hogy sokkal könnyebb most egy olyan sulit végezned ahol érettségizel a végén, mint kikerülve a suliból beülni egy esti iskolába ha érettségit vagy másik szakmát akarsz.
2013. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is válts mindenképpen. Előzőnek igaza van. Nem tudom, kell-e évet ismételned, de ezügyben nyugodtan fölhívhatod anyukáddal azt a gimit vagy szakközepet, ami tetszene. Egyébként az évismétlés sem olyan gáz, gimi után meg majd csak kitalálod, mi szeretnél lenni. Sok sikert! :)
2013. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszöszönöm a tanácsot, azt hiszem megfogadom. Csak attól félek (ha nem kell évet ismételnem, ennek utánajárok) hogy ha bekerülök egy új kózösségbe ami esetleg már összeszokott, mit szólnak hozzám... De megbeszélem otthon, köszönöm mégegyszer!:)
2013. márc. 17. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől ne félj, bár ez próba-szerencse, hogy milyen osztályba kerülsz majd. De nem mindig közösítik ám ki az újakat. :)
2013. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, eddig szinte minden évben jött az osztályomba új tanuló, és végülis velük mind kijöttünk... Hát majd megteszek munden tőlem telhetőt.:)
2013. márc. 18. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!