Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek a mai világban a...

Melyek a mai világban a piacképes szakmák? Nem akarok tanulás után félni attól hogy nem lesz munkám.

Figyelt kérdés
Pénzügy-számvitel? Műszaki irány? Letenni jogosítványt C,D-re és BKV-zni? Én utóbbit szívesen csinálnám de nem nehéz bekerülni?
2012. jan. 16. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindíg oda menj ahol többet lehet lopni!


Nagyapáink is ezt csinálták, és azóta se lehet másból megélni, lásd politikusaink...

2012. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha diploma, akkor villamos-, gépész- vagy vegyészmérnöki szakot javasolnám.
2012. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gordon Freeman ***** válasza:
94%

Szerintem tökmindegy milyen diplomát szerzel/szerzünk meg, mert úgyis akkor tudsz csak hatékonyan és gyorsan elhelyezkedni, ha van ismertséged/protekciód/beajánlásod.

Akár akkor is ha afféle "életművész" diplomád van csak.


Persze ez csak az én véleményem.


Persze most nagyon mennek ezek a gépész,-villamosmérnök szakok.

De éppen ez a baj hogy mivel most sokan tanulják, mire te is mostantól kezdve elvégeznéd, az fél évtized(!), így mire oda jutnál, lehet hogy telített lesz a piac.

Tehát nehéz megmondani.


Én a reptéren melóztam olyannal is, akinek színész(!), ill. közgazdász diplomája volt az utasbiztonsági részen.

Na most jogos a kérdés azok oda hogy kerültek?

Hát úgy vazze, hogy nem volt más!


De ha kíváncsi vagy mások véleményére, ha engem kérdezel:

lehet hogy hülyén hangzik, de tanulj Nyelvtanárnak!!


Nem vesznek fel középsuliba?

Nem gond, mivel nyelvet tanítasz, mehetsz vele nyelvsuliba is, így növekszik a potenciális munkahelyeid száma, míg pl. egy földrajz szakos csak szokványos suliban tanít.


Nem vesznek fel nyelvsuliba sem?

Nem gond, meghirdeted magad újságban, neten, mindenhol hogy adsz órákat 2000-3000Huf körüli áron.

Máris megélsz, ha van legalább 10 tanítványod fejenként 2 órával hetente.

(Persze ehhez bp.-i lakhely kell lehetőleg), viszont két és fél millió emberből ennyi kitelik bőven!


Ajánlatom valamilyen skandináv vagy egyéb ritkább nyelv, azért elkérnek 3-4000-et is óránként már. Sőt! Többet.


Ha meg suliba kerülsz tudom nem magas a fizu, de másodban ugyanúgy lehet órákat tartani.

Amúgy meg azt hallottam mostanában dobnak elég jelentékenyen a tanárok bruttóján.

:)

2012. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Freeman, mi a francos nyavalyát keres ön itt a gyakorin és tanácsokat ad nyelvtanárkodásról? Maga nem elméleti fizikus a Black Mesában? El fog késni az ismeretlen anyagok kísérletéről, múltkor is fél órát késett, a főnök nem lesz boldog.


Dr. Kleiner

2012. jan. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gordon Freeman ***** válasza:
93%

A Black Mesa 13 évvel ezelőtt felrobbant.


Most csak a kelet-európai körutamat szakítottam meg ideiglenesen.

Egy bnőm apját nemrég megölte egy advisor.

Nemsokára folytatjuk.


Freeman

2012. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!