Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek majd, hol tanuljak...

Mi legyek majd, hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Mindenképp Németország, azon belül is Bajorország a célom, mert imádom, ott fogok továbbtanulni egyetemen vagy fősulin. Ahová most járok gimibe, itt a magyar nyelvtan és irodalmon, a kémián és a bioszon kívül mindent németül tanulok, lesz német és magyar érettségim (3 tárgyból emelt szintű, matek az biztos, a másik 2 még nem tudom mi lesz), felsőfokú nyelvvizsga németből megvan, angolból középfok a cél, ami szerintem meglesz. De egyébként felvételi nélkül felvesznek a sulinak hála Nyugat-Európában bármelyik egyetemre/fősulira, kivéve az orvosi szakra, de oda úgyse mennék. Szóval a bejutással nincs gondom, csak azt nem tudom, hova akarok menni, ill. mit tanulni, mi szeretnék majd lenni, pedig el kéne döntenem még mostanában. Ami kizárva: matek, fizika, földrajz, töri. Tehát jogász meg fizikusféle tutibiztos nem leszek. Érdekelt mindigis az orvosi, imádom a bioszt, de mivel Németországban szeretnék tanulni, orvosira nem tudok menni magyar biosz/kémia tudással. Meg egyébként sem vagyok egy szorgalmas gyerek. Ami még érdekel, az a nyelvek. Az angolt szívből gyűlölöm, de azért tanulom/tudom, a németet meg szívből imádom. Emellé szívesen tanulnék még valamit pl. oroszt, de nem tudom mikor lesz rá időm. Mostanában biztos nem. Germanisztikán gondolkoztam, de nem tudom mire mennék vele. Talán lennék szinkronfordító, tolmács, ilyesmi, de nem tudom mennyire esélyes. Szeretem még a gyerekeket, pl. óvónéni szívesen lennék, de az mégsem lehet életem nagy célja, meg nem egy jól kereső állás, bár Németországban már jobb a helyzet, de azért nem az igazi. Szóval ezek azok amiket szeretek, ill. még a zene érdekel, de nem sokat értek hozzá. Ötletem sincs merre mehetnék, milyen szakra, hogy mi a célom, mit akarok elérni, mi legyen a foglalkozásom. Segítsetek!
2013. okt. 13. 17:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!