Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem érdekel semmi más csak az...

Nem érdekel semmi más csak az orvosi?

Figyelt kérdés
Általános iskolások korom òta 2-3 tanulò vagyok,tehát nem vagyok egy okos,èrtelmes ember. Mindigis èrdekelt az orvosi szakma,az anatòmia,a betegsèges,műtètek stb. kisgyerekkènt is sokszor nèztem a TV-ben orvoso műsorokat. Aztán 9.-es voltam,amikor több napra kòrházba kerültem ès akkor jöttem rá,hogy èn is orvos akarok lenni,annál nincsen jobb munka. Utána nèztem,hogy mi kell ahoz,hogy orvosnak tanuljak,ès itt szállt el minden remènyem. Nagyon okosnak kell lenni,hogy fölvegyenek ès mègokosabbnak,hogy bentmaradjak az egyetemen. Mivel nem vagylk egy okos ember,nekem ez nem menne. Emelt biològia+kèmia,a biosszal nem volt problèmám soha,de a kèmiával mindig megszenvedtem. Általánosban olyan tanárunk volf akivel elbeszèlgettük az òrákat,tehát nem tanulntunk semmit,ezèrt IS csak 3-as voltam kèmiábòl 9.-be ès 10.-ben is. Most 11.-es vagyok ès emelt biològia ès kèmia faktra járok,de már most problèmáim vannak kèmiábòl. Tehát MINDEN ellenem szòl,minden arra mutat,hogy nem nekem valò ez a pálya. DE engem CSAK ez èrdekel,semmi más. Ez egy csodálatos szakma ès èn ezt akarom csinálni,de sajnos nincsennek meg a kèpessègeim hozzá. Valami mást tudnátok ajánlani amit eü-s szakma (ápolònő nem szeretnèk lenni)
2013. okt. 21. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Matekból nem állsz rosszul?

Én 10.-ben tanultam életemben először kémiát és a szervessel kezdtünk, tehát nagyon nem értettem, hogy mi miért van, de fakton az elmúlt másfél évben csak ötöseim voltak(fakt előtt nyaáron seggeltem, probáltam felfogni, szép lassan sikerült, mellé olvastam kémiás könyveket és videókat néztem), viszont azoknak akiknek problémájuk volt matekból például elég nehezen ment, bár szerintem begyakorolhatóak a számolások. A másik , hogy nem kéne mantráznod magad, hogy te hülye vagy, mert attól nem lesz jobb. Mehetnél mentőtisztnek. Amit én eddig a tapasztalatokból láttam , hallottam(bocsánat, tudom nem elsőkézből), hogy nagyon gyér fizetés, nagyon stresszes, és megvan a kiégés veszélyének, viszont vannak akik beleszerelmesednek a sziréna hangjába. Amikor mentőorvosokkal , mentőtisztekkel találkoztam, láttam felkapják a fejüket a szirénára, összenéznek.

2013. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha most vagy 11-es, akkor még pont van remény. Most kéne nagyon belehúznod, h jó legyen az év végi bizid (mindenből). Megkérhetnél vkit,h segítsen kémiából (osztálytárs, magántanár). Meg nyelvvizsga sem ártana, mert jó sok pont kell az orvosira. De ha a cél megvan, akkor már csak a szorgalmadon múlik minden! Szerintem Te nem értelmes nem vagy, hanem inkább inkább lusta vagy. Ideje változtatni!
2013. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 reptoid ***** válasza:
100%

A matek az nem volt rossz kérdés.Mert az elég jó alapot ad sok mindenhez, még akkor is, ha elsőre nincs sok köze hozzá. Fizika hogy megy?


Én most kezdtem az ötödévet az orvosin, szóval egy kis rálátásom talán van a dologra. Megmondom őszintén középiskolában bioszból kettes voltam, kémiából pedig csak azért nem buktam meg, mert be volt gipszelve a kezem, és a tanár azt hitte, biztosan nem tudtam rendesen jegyzetelni. :D Mellette mondjuk matekból és fizikából faktos voltam, szerettem is, ment is :D


A középiskolás bioszra semmi szükséged nem lesz, sajnos nektek már van ez a kötelező emelt szintes hülyeség, azon muszáj átrágnod magad, de aztán el is felejtheted az egészet.

Hogy a mellé a fizikát vagy a kémiát válaszd, jó kérdés.

Ha megy a fizika jól, akkor ha rászánod az időt, a kémiát is meg tudod érteni, nem annyira borzasztó az. Viszont fizikából a közép és az emelt szintű érettségi között nincs nagy különbség. Azt is kijelenthetjük (már ha az orvosira akarsz menni), hogy a középszintű érettségik a vicc kategóriába sorolhatók. Fizikából pedig akkora mázlid van, hogy alig nagyobb az emelt szintre kellő anyag, csak kicsit komplexebben kell gondolkodni.


Egyetemen pedig kémiával az első félévet leszámítva nem fogsz találkozni. Úgy értve, hogy neked gondolkodni, számolni, egyéb hülyeségeket kelljen csinálnod. Sőt, nálunk még a kémia vizsgán sem nagyon voltak ilyen feladatok, inkább elméletet kellett csak tudni.


Ha utálod a kémiát, nincs nagy baj, a fizikával bőven kiválthatod. Magadban pedig higgyél kicsit jobban. Ha tudnád hány, de hány hülye ember jár ide... Azoknál biztosan okosabb vagy ;)

2013. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az előttem szólókhoz hasonlóan, csak annyit mondanék hogy nem muszáj pont a kémiát választanod, a felvi.hu-n nézd meg hogy melyik intézményben milyenek a követelmények, lehet hogy válthatod a kémiát fizikára vagy magyarra. Ha nem sikerül próbálj magántanárt keresni.


Az egészség ügy nem szakma, hanem hivatás, és nagyon szép. Harcolni kell érte, de megéri !!! sok sikert!

2013. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!