Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikára érdemes jelentke...

Anglisztikára érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, és nagy dilemmában vagyok, hogy mi is legyen a továbbtanulással. Már kb. 2 éve megfogalmazódott bennem az anglisztika szak lehetősége, és nagyon valószínű, hogy erre fogok jelentkezni, mert nagyon szeretem az angolt... Csak sajnos sokszor olvasom, hogy büfészak, meg hasonlók.. Ki mit gondol? Szerintetek még hova tudnék menni? A nyelvekben vagyok a legjobb, van egy 80%-os emeltem angolból, meg még olaszt tanulok. Töriből lehet emeltezni fogok, még nem tudom. Matekot pedig nem szeretem..

2014. jan. 13. 21:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Angolul megtanít felsőfokon, a többi igazából rajtad múlik. A büfé megnevezés gondolom abból adódik, hogy angolul tudni önmagában már nem nagy előny az álláspiacon. De ha közben ráhajtasz az üzleti angolra, vagy félig hobbiként elkezdesz sorozatokhoz feliratot gyártani, esetleg diákmunkásként idegenvezetni, tolmácsolni... stb.


Szóval a lényeg, hogy specializálódni kell, rágyúrni egy témára, és akkor lehetsz fordító, tolmács, multinál vagy nagykövetségen asszisztens.

2014. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!:)
2014. jan. 13. 22:20
 3/15 A kérdező kommentje:
még jöhetnek a válaszok :D
2014. jan. 13. 22:22
 4/15 Piert ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem megéri, de ahogy az előző válaszoló is mondta, önmagában nem elég, ha érvényesülni akarsz, mindenképpen kell a mesterképzés hozzá. Büfének viszont szerintem egyáltalán nem büfé, mivel iszonyat mennyiségű tanulnivalót zúdítanak rád( a büfészak elnevezés ebből adódóan inkább olyan képzéseket jelent, ahol nulla energiabefektetéssel lehet diplomához jutni, lásd kommunikáció- és médiatudomány, vagy szabadbölcsészet). Viszont ha elvégzed és specializálódtál, nem egy rossz dolog.

2014. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a te válaszodat is!:) Igen azt elfelejtettem írni, hogy tervezem a mesterképzést utána, fordító és tolmácsra mennék.. :) de még azon is filózok, hogy menjek-e töriből emeltezni, vagy ne.. akkor meglenne a 100 többletpontom, de azért az emelt töri az mégiscsak emelt töri. Tavaly az ELTE-n ( mert oda szeretnék menni) 402 volt a ponthatár, azelőtt meg volt 422 is. Szóval tanácstalan vagyok, hogy megéri-e belevágni az emeltbe, vagy sem:(
2014. jan. 13. 22:58
 6/15 Piert ***** válasza:
Persze, hogy megéri. De amúgy nem csak az elte van. tavaly a Pázmányon példának okáért 70 pontot zuhant a határ( most más kérdés, hogy mi a véleményem a pázmányról, de értékesnek az a diploma is értékes).
2014. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ott is van, de én az ELTE-re szeretnék igazán bekerülni:D és azért töri emeltre nagyon sokat kell tanulni.. de lehet inkább belevágok, hogy biztosra menjek:)
2014. jan. 14. 13:57
 8/15 Piert ***** válasza:
Én is tettem töri emeltet és azt kell mondjam egyáltalán nem vészes. Az írásbelit túl lehet élni, a szóbeli meg javarészt rizsa.
2014. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ó de jó ezt hallani. Csak tudod, azért mégiscsak többet kell rá készülni, mint a középszintűre, hogy igazán jól sikerüljön:D neked milyen lett egyébként? :)
2014. jan. 14. 20:37
 10/15 Piert ***** válasza:
Négyes azt hiszem. Nem ma volt sajnos( és amellett informatikát tanulok, így nem is annyira releváns).
2014. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!