Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikára érdemes jelentke...

Anglisztikára érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, és nagy dilemmában vagyok, hogy mi is legyen a továbbtanulással. Már kb. 2 éve megfogalmazódott bennem az anglisztika szak lehetősége, és nagyon valószínű, hogy erre fogok jelentkezni, mert nagyon szeretem az angolt... Csak sajnos sokszor olvasom, hogy büfészak, meg hasonlók.. Ki mit gondol? Szerintetek még hova tudnék menni? A nyelvekben vagyok a legjobb, van egy 80%-os emeltem angolból, meg még olaszt tanulok. Töriből lehet emeltezni fogok, még nem tudom. Matekot pedig nem szeretem..

2014. jan. 13. 21:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Gratulálok, a 4-es töri emelt szép eredmény! :) hát igen az informatikához tényleg nincs sok köze :D
2014. jan. 15. 16:19
 12/15 anonim ***** válasza:

Nyelvi szakra a leghasznosabb az, ha egy 2. nyelvből érettségizel nyilván, de a pontok szempontjából a töri is teljesen jó. Egyébként elég nehéz az emelt töri, és elég szubjektív is, szóval nem csak tőled függ, hanem a javítótanároktól is (pl. néztem statisztikát, hogy lettek 99%-os írásbelik is, kíváncsi vagyok, az ilyen hogy jön ki).. De szóbelivel pl. elég szépen fel lehet húzni, még ha el is rontod az írásbelit, mert harmadát éri az egésznek. Ha meg szereted, akkor a tanulás se lesz rá rossz.

Egyébként én Eltén vagyok másodéves, én is töri emelttel kerültem be. Egyébként tényleg nem a legkönnyebb szak, de rendes tanulással csúszás nélkül meg lehet csinálni, és nem halsz bele (jó, mondjuk vizsgaidőszakba nem mindig fogsz 2 hét alatt végezni, mint jó pár másik szakon). Ettől függetlenül ismerek olyat, aki már x éve ide jár, és még mindig első éves tárgyakat csinál, de az sztem nem is való egyetemre igazából

2014. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod:) Olasz lesz a választott tárgyam, és reménykedem benne, hogy nagyon jól fog sikerülni, de lehet megkockáztatom a töri emeltet, és akkor meglesz a 100 többletpontom :) csak persze nagyon jól kéne sikerülnie!


Azta 99%-os írásbeli.. huh durva.. hát igen az esszék javítása tényleg tanárfüggő..:S

egyébként bízom benne, hogy ha felvesznek, majd rendesen tudom teljesíteni a vizsgákat, és nem csúszik majd át nagyon a többi félévre..:D

Ezek szerint te is anglisztikán vagy?

2014. jan. 20. 20:20
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen. :) Nekem eddig jól ment, most 3. félévben viszont kicsit összejöttek a vizsgák (kétszer annyi kredit, mint előző félévben), most így elég nehéz, még csak 8-ból 6 vizsga van meg :D
2014. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
na hát akkor már csak két vizsga van hátra,a nagyját akkor már teljesítetted:) szurkolok a többire is :D
2014. jan. 22. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!