Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztika szak néderlandis...

Germanisztika szak néderlandisztika vagy skandinavisztika. Mik a tapasztalatok? Van értelme?

Figyelt kérdés
A sima német szakot nem tudom bejelölni német emelt érettségi nélkül, csak a néderlandisztika vagy a skandinavisztika...mik a követelmények? Tudok-e majd kezdeni valamit egy holland,svéd,norvég nyelvvel vagy csak időpazarlás elkezdeni ezt a szakot?

2014. jan. 29. 23:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én skandis vagyok :)

A hollandról nem tudok nyilatkozni, egy ismerősöm tanul ott, ő azt mondja, hogy gyenge a képzés, de ez nem releváns, mert elég lusta az illető, szóval ő valószínűleg nem is próbál tanulni. :)

A skandinavisztikán első évben minden óra magyarul megy (kivéve a nyelvórák), és második évtől minden a fő nyelveken. Első évben mindenki egy nyelvet tanul, ezt te választod ki, és ezt fogod legjobban beszélni. Második év első félévében is tanulsz egy nyelvet, hogy többe is legyen betekintésed. De igazából mindhármat meg fogod érteni harmadik év végére, mert nagyon hasonlítanak egymásra. :)

Egyébként mivel a szakok 120 kreditesek, ezért vagy választanod kell majd mellé egy minort (ami lehet a holland is, ha az érdekel még) vagy pedig specializálódnod kell, hogy kijöjjön az a kreditszám, amire kapsz majd diplomát. :) Érdekel még valami?

2014. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, azt kihagytam, hogy igen, vannak lehetőségek. Mivel az országban csak az ELTÉ-n képzik, és csak 25 embert vesznek fel (ráadásul ezek is eloszlanak a 3 nyelvre) ezért sosem lesz elég belőlük, tekintve, hogy roppant keresett nyelvek. (persze most megint a skandiról beszélek, a másikról nem merek látatlanban :))

Egyébként talán svédet érdemes legkevésbé, legalábbis én azt látom, hogy minden évben azt választják legtöbben.

A követelményekről annyit, hogy én angol meg magyar emelttel jöttem, németből pedig középszintűm volt. A német tudás ajánlott a szakon, mert sok segítség a nyelvtanulásnál, rengeteg hasonlóság van, de egyébként nem követelmény, a külföldi lektor az órán angolul fog magyarázni. :)

2014. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
És mennyire éri meg? Hol lehet elhelyezkedni vele? Köszi :)
2014. febr. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kutatni, az egyetemen maradni tanárnak, cégekhez, vállalkozásokhoz elhelyezkedni fordítónak, tolmácsnak, műfordítani, nyelviskolákban tanítani. Több ismerősöm is van, aki inkább azért jött csak skandira, mert később kint akar élni.
2014. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Vá, mindig kimarad valami. Szerintem megéri, mert mint mondtam, keveset képeznek, és a skandináv nyelvek nagyon keresettek. Van egy facebook csoport a skandisoknak, ahova például rendszeresen pakolnak ki álláshirdetéseket. Elég bíztató. :)

De szerintem jobb, ha választasz mellé még egy különleges nyelvet, úgy még nagyobb az esély, hogy lesz vele munkád. (én például a norvég mellett a finnt is tanulom) A skandináv nyelvek nem olyan ördöngösek, hogy ne lehetne mellettük mást is tanulni. :)

2014. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!