Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak én jegyzetelem ki állandó...

Csak én jegyzetelem ki állandóan a könyveket vizsgára?

Figyelt kérdés
Mindig kijegyzetelem őket, de most elgondolkoztam, hogy ez vajon csak időpocsékolás, vagy tényleg használ? Egy 300 oldalas könyv így kb 100 oldal lesz a füzetemben, és mindig azt remélem, hogy az írással + értelmezéssel már nagy részét megtanulom, ráadásul utálom mikor valamit ötven helyről kell összevadászni. Más is csinálja ezt ? :)

2014. jún. 1. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Én is csináltam ilyet, bár nem minden könyvvel. Időpocsékolás is, mert amennyi idő alatt leírod, 3-4x átfutod, elmondod és így megjegyzed, de jó is, mert össze van szedve, tudod, mit hol keress és vmilyen szinten rögzül. Én sokszor közbe jövök rá, hogy felesleges, de akkor már befejezem :D
2014. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
én is kiírom :)
2014. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Egyik csoporttársam is csinálja, agyontanulja magát, de sokszor nem éri el a várt jegyeket. Én csak saját jegyzetekből tanulok, és hozom a jeles féléveket. Egyénenként változó, ki mit lát jónak. Nem sértésből, de nem sok értelmét látom annak, hogy a könyvet kijegyzetelje valaki. A saját jegyzetek + egy kis hiteles szakirodalom olvasgatása a neten megtalálható anyagokból (mondjuk szakfolyóirat online változata) szerintem sokkal többet ér. A könyvek amúgy is úgy fogalmaznak, hogy a jó ég se érti meg sokszor. De ez az én szubjektív véleményem, nem kell velem egyetérteni.
2014. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
te nem látod értelmét, én meg annak nem látom értelmét, hogy cikkeket olvassak...
2014. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy pl a mostani könyv 500 oldalas, sok minden nem is innen kell hanem máshonnan, saját jegyzetem meg nincs mivel borzalmas volt az előadás :) Így jobbnak látom kijegyzetelni szép lassan, megérteni aztán meg 2 nap alatt megtanulni. Igaz ez sok idő de jobb mint össze vissza mindenhonnan tanulni. Nem utolsó sorban így lesz egy normális jegyzetem, amit akármikor fel tudok lapozni ha később szükségem lesz valamire :)
2014. jún. 1. 12:11
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Nevezzétek büfészaknak, de nálunk ritkán kell könyvből tanulni. Akkor lassan elolvasom, megértem, kihúzom a lényeget, margójegyzetet készítek. Volt, hogy kijegyzeteltem, de akkor is inkább a diák szövegét egészítettem ki a könyvből infókkal a jobb megértés érdekében.


De talán nem hülyeség!

Én pl. a szóbeli tételeket dolgozom mindig magam ki. Lehet időpocsékolás, de majdnem tudom, mire végzek. Más csak kb. kétszer kell elolvasni az ötöshöz.

2014. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Harmadik vagyok.

Köszönöm minden "kedves" látogatónak, hogy lepontoztatok. Én nem sértő hangnemben írtam, olvassátok el újra. Mindenki másképp tanul! Amúgy könyvtárszakos vagyok, és képzeljétek, kell szaklapokat is nézegetni néha, mert azokban több van, mint a könyvekben, jegyzetekben. (Ezt nekem tudnom kell, elvégre ezekkel IS fogok foglalkozni.) Ti mindent megértetek belőlük? Oké, a szaklapok se piskóták, de azok legalább aktuálisak, míg a könyvek jó része még akkor születtek, mikor még azt se tudták, lesz rendszerváltás.

Az intelligenciaszintetek a béka segge alatt van, ha a tietekkel meg nem egyező véleményt rögtön lehurrogjátok. Ezt már lehet lepontozni, de ettől függetlenül tudom, hogy nekem is van némi igazam...

2014. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak ^^ . Nálunk szerencsére a legtöbb könyv új, vagy épp most íródik, Mechatronikára járok.
2014. jún. 1. 21:43
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező, köszönöm!

Nem neked szólt a kiborulásom, hanem azoknak, akiknek nem tetszik a megjegyzésem. Én kultúráltan leírtam, hogy én nem így szoktam, de lehet, hogy másnak beválik, és hogy én mit szoktam/javaslok. És elég rosszul esett a sok lepontozás. Ha atombunkón írtam volna az első hozzászólásom, akkor megérteném, de nem úgy írtam, mert van annyi eszem. Sokszor nem értem az embereket, na mindegy. A másodikra már nem írt rajtad kívül senki. Remélem azért, mert elgondolkodtak...

Örülük, hogy neked modern könyveid vannak, nekem nagyon sok olyan jegyzetet ajánlgattak az évek során, amik sárgábbak voltak a vajnál (ezért élek a saját jegyzeteimen only). Sok olyan iskola és szak van, ahol nem tartják naprakészen az ajánlott irodalmat, mert megvannak a régi, jól megszokott anyagok. Az én sulim is ilyen, itt ajánlják a szaklapok olvasgatását is. Pont ezért.

2014. jún. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan. A pontozassal nem tudom miert foglalkozik itt mindenki. Kb. semmi jelentosege nincs. Akinek ez a mervado, hogy a valasz hasznos-e vagy sem az igy jart. Nekem hasznos volt a valaszod.

En csak jovo evtol jarok foiskolara, de beleolvastam nehany szakirodalomba, es borzalmas nemelyik. De szerintem nem hulyeseg a kijegyzetelos dolog se, csak nekem nem lenne hozza turelmem az biztos.

2014. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!