Pszichológia vagy jog?

Figyelt kérdés

Ezen a két szakon gondolkodom, de nem tudom....mind a kettőt szeretem mindkettőben van motiváció.


Ez a nagy kérdés... :-)


Akinek van jó hozzászólása, azt szívesen fogadom.


Köszi előre is. :-)



2014. dec. 28. 13:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichológiára járok, így arról tudok részletesebben nyilatkozni, ha van konkrét kérdésed, úgy könnyebb. Egyébként nálunk van néhány olyan hallgató, akik párhuzamosan tanulnak pszichót és jogot (több-kevesebb sikerrel, és többnyire nem tudják, mire használják majd a kettőt együtt).


Azon érdemes elgondolkodnod szerintem, hogy ezen a két szakon belül milyen terület érdekel igazán, tehát ha elkezdenéd valamelyiket, milyen irányba szeretnél szakosodni, milyen végzettséget és munkát szeretnél vele szerezni. Ha a kettő közül bármelyikhez is vannak ilyen elképzeléseid, azokon érdemes elindulni.

2014. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :-)
2014. dec. 28. 13:42
 3/22 anonim ***** válasza:
16%
A jog még mindig jobban fizet. Ha egy ártatlan embert kell elítélni, vagy egy maffiózót felmentetni, azért komoly zsebpénzt kap a bíró vagy ügyvéd. És szintlépési lehetőséget. Még miniszter is lehet belőled. A pszichológia nem az igazi. Hiába a rengeteg potenciális kuncsaft, ha nincs pénzük megfizetni a szolgáltatást.
2014. dec. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
55%

Üdv!


Én jogot végeztem, de jártam az ELTE pszichóra is 1 évet.

Őszintén? Azt hittem a jog unalmas szak, de 1 év pszichológia után hálát adtam az égnek, hogy jogot tanulhatok és kezdtem megbecsülni azt a szakot.

Hasonlítsd össze: a jogon a vizsgák zöme szóbeli, a pszichón írásbeli (rettentően személytelen és nem tanulsz meg kommunikálni), a jogon voltak célirányos tárgyak már első félévben (pl. római jog, bevezetés a jogtudományokba), addig a pszichológián gyakorlatilag semmi nem az (ellenben körbelövöldözik a tudományterületet pl. magatartásgenetikával, szociológiával, közgázzal, anatómiával), a jogon komoly tankönyvek vannak és rengeteg jogi fogalommal dolgoznak, addig a pszichológián egy-két tankönyv van, főleg jegyzetből és diából tanulnak (jogon ez elképzelhetetlen), és fogalmakat találsz egyet a pszichó tk-kban nagyjából 30 oldal rizsára jut 1 fogalom. Ami legjobban zavart a pszichón az a lábjegyzetek, idézések hiánya, és hogy a legtöbb szerző egyszerűen rizsázik. Jogon ez elképzelhetetlen, ott mindent le kell hivatkozni és nagyon precíz, nem tér el a tárgytól a szöveg. És még valami, a jogon is vannak kevésbé jó tanárok, de vannak nagyszerűek is, akikhez élmény bejárni és van egy nívója az egésznek. A pszichón az összes tanárom harmatgyenge volt, volt olyan, akit én nem is értem, hogy lett tanár.


Okés, mivel mindkettőt megtapasztaltam, én utáltam a pszichológiát, habár az igazság végett elmondom, hogy még lett volna 2 év a bsc-ből, elvileg ott lett volna izgalmas. De annyira utáltam az első 1 évet is, hogy örültem hogy soha többet nem kell vele foglalkoznom.

A jog sem leányálom, de sokkal nívósabb, komolyabb és használhatóbb diplomát ad. Szerintem.

2014. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: Hova jártál?
2015. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%

ha elte pszicho-ra jártál, nem csodálom, hogy ez a véleményed és tapasztalatod

az ország legrosszabb pszicho képzése, nem oda kell jelentkezni (bármilyen nagy is a híre)

károli pszichológia a legjobb kimagaslóan (de a vidéki egyetemeken is jó ez a képzés)

2015. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%
Pszichón én még a Pázmányt ajánlom. Karolival együtt az ország legjobbja. Elte ebből a legrosszabb.
2016. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Jog.

En végzett pszichologuskent nyomoroghattam volna Magyarországon a tobb ezer pszichologus mellett evekig aztan talan vagy felvesznek olyan munkaba ahol tudok szakkepzesre jarni. 3 ev alap, 2 ev mester ha klinikuskent dolgozol meg 4 év szakkepzes.


En kulfoldon dolgozom egyebkent pszichologuskent es nem bantam meg de nem tudom senki masnak jo szivvel ajanlani ezt az utat hacsak nem nagyon kitarto.

2020. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Na, végül jelentkeztél valamelyikre? Melyikre, ha igen

Vagy pl valamelyik szakterülethez kapcsolódó okj-t néztél, a másikat pedig egyetemi szinten kezdted meg tanulni ?

:)

2020. dec. 31. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettő hátránya, hogy simán ha elvégzed, még nem tudsz benne igazán dolgozni, kell még ez-az.

De igazából te tudod, melyik érdekel jobban, az emberek lelkivilága vagy a jog.

A jog talán jobb.

2021. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!