Pszichológia vagy jog?

Figyelt kérdés

Ezen a két szakon gondolkodom, de nem tudom....mind a kettőt szeretem mindkettőben van motiváció.


Ez a nagy kérdés... :-)


Akinek van jó hozzászólása, azt szívesen fogadom.


Köszi előre is. :-)



2014. dec. 28. 13:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%
Pszichológia. Pszichológusok rohadt sokat keresnek, tudod mennyibe kerül egy alkalom?? Ügyvédből meg van egy rakás.
2021. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy a mennyiség a lényeges. Mindkét ágazatból elég sokan végeznek!
2021. febr. 23. 10:57
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy mindkettő pont olyan diplomát ad, amivel rengeteg másik ember is rendelkezik, mert túlképzés van.


Legjobb barátnőm anyja bíró, mondta hogy ha jogra akarok menni akkor számítani kell arra, hogy a diplomázás után még egy 6-8 év amíg konkrét munkaköröd lesz, ha bíróságon szeretnél dolgozni.


A pszichológia szintén nehéz eset, mert rengeteg pszichológus van és nyilván mindenki jól szeretne elhelyezkedni, nem a sulipszichológia az álma senkinek (kivéve ha igen, akkor elnézést).


Mindkettőre ugyan annyi esélyed van, hogy sikeres legyél, a tanulási folyamat a jogon picit hosszabb, de ezt helyetted senki nem tudja eldönteni. Válaszd azt, ami felé a szíved húz

2021. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
15%
Van ilyen jogi aszisztensi okj képzés, vagy legalábbis régen volt, szakkepesites.hu-n szerintem fennvannak az újak. Amúgy arra gondolok, hogy nálunk pl közgazd szakközépben anno mondta azt talán valamelyik tanár, hogy jogi aszisztensnek a gyakornok egyetemről érkező jogászokat szokták fölvenni, de szal én ismerek olyat, aki el tudott helyezkedni vele, a jogi asszisztensivel is, lehet,hogy pl a kérdező is el tudna, de tehát én nem tudom.
2021. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
OKJ képzés most már biztosan nincs..
2021. ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológiát szerintem akkor érdemes, ha külföldre mennél. Magyarországon tabunak számít jelenleg az ilyen "mentális segítségkérés", így hiába lenne rá sok embernek szüksége, nem keres segítséget, és magánt meg a legtöbben nem akarnak keresni, mert nagyon drága. Sok bíró végzett amúgy pszichológiát, meg van átfedése a kettőnek, a kettő együtt nem hülyeség, sok helyen lehet előny a két végzettség együtt, mivel a jogon is emberekkel kell kommunikálni. Ettől függetlenül én azt mondom, hogy ha itt akarsz élni, csak akkor kezdj bármelyikbe, ha nem a fizetés vezérel, mert ha nincs kapcsolatod, és nem vagy egy tanulmányi zseni, akkor iszonyat nehéz lesz jogászként elhelyezkedni.
2021. máj. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%
Plusz nem beszélve arról, hogy ügyvédjelöltek hétvégén este 8kor is az irodában van, legtöbbjük csak félig va bejelentve, feketén dolgoztatják őket rogyásig, a szakvizsga 3 év, de több tárgyból kell vizsgázni, és ritka az időpont, így örülhet az ember, ha 30 éves koráig leszakvizsgázik, tehát szerintem akkor menj csak jogra, ha a munka az életed.
2021. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes terület mindkettő, végül melyiket választottad?


A jognál differenciáltabb terület talán nincs is anyagi szempontból. Summa cum laude pályakezdők is dolgoznak évekig 300 nettókért, a csúcson meg ott vannak a nemzetközi irodák partnerei, akik akár százmilliós osztalékokat vesznek ki évente (határ a csillagos ég). Én személy szerint úgy gondolom, hogy ezzel van nagyobb esély rá, hogy jobban bejön az élet. De totál megértem, ha a pszichológia valakit sokkal jobban vonz. Szívesen elvégezném a jog után azt is (feltéve, hogy még lesz kedvem tanulni), de csak mint hobbi tudnék rá tekinteni.

2021. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy döntöttél végül és miért? Most hogy látod, jó döntés volt?
2021. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 NTBS ***** válasza:
Jog.
2022. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!