Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » KJF (Kodolányi János Főiskola)...

KJF (Kodolányi János Főiskola) vagy ELTE anglisztika hallgatói figyelmét kérném! Mi a véleményetek a sulitokról és erről a szakról?

Figyelt kérdés
Még van 1 évem dönteni, de már régóta a fejemben van, hogy mindenképp az angol nyelvvel szeretnék tovább menni valamerre. Az anglisztika szakot néztem ki magamnak, ez lenne a legmegfelelőbb számomra, de őszintén az ELTE megijesztett, így most találtam ezt a Kodolányi János Főiskolát, ahol szintén indítanak anglisztika szakot, és ha jól tudom, Budapesten (ugyanis pesti vagyok, és nem szeretnék innen elmenni). Kérdezném, hogy van-e valaki, aki ide jár, vagy akár az ELTÉre anglisztikára, és leírná-e a véleményét? Milyen az oktatás, mennyire bírható, követelmények, tanárok, közösség? Az angol mellett franciát tanulok, és azt is szeretném majd magasabb fokokra emelni, így az is érdekelne, hogy az anglisztikán van-e lehetőség más nyelv tanulására is? Vagy azt emelett inkább külön kell intéznem? Előre is köszönöm!!

2015. jan. 7. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Miért ijesztett meg az elte? Ha már anglisztika, mindenképp oda menj, a Kodolányi egy nóném suli, ha már bölcsészkarra mész, legalább neves egyetemet válassz...
2015. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Attól, hogy a KJF nem akkora múlttal rendelkezik, mint az ELTE, az oktatás nem rosszabb. Sőt… sokkal hatékonyabb kisebb létszámú csoportokban tanulni, előny, ha ismered az oktatóidat személyesen, így bármikor kérdéssel fordulhatsz hozzájuk. A mentor programnak köszönhetően az új hallgatókat a mentortanáraik és a felsőbb évesek is segítik abban, hogy könnyen beilleszkedjenek és a tanulás mellett jól érezzék magukat a fősulin. Hatalmas lehetőség (főleg anglisztika szak esetében), hogy külföldön töltheted a főiskola egy részét. Akár több félévben is kihasználhatod a suli partnerkapcsolatait. Ez lesz a legjobb élményed és itt fogsz a legtöbbet tanulni.

Az oktatók nagyon kedvesek, segítőkészek. Nem kell több tízezer forintot könyvekre költened, mert szinte mindent ki tudsz venni könyvtárból és emellé sok nyomtatott segédanyagot kapsz. Nyelvtanulásra is van lehetőség, első félévben teljesen ingyen. (szakmai nyelvre is)

A KJF-en több száz anglisztika szakos hallgató végzett már. Aki igazán jó/ jó akar lenni abban csinál, mindegy, hogy melyik egyetemen/főiskolán végez. NE az alapján válassz intézményt, hogy mennyien ismerik, hányan járnak oda és mi a neve. Érdemes mélyebben beleásnod magad a témába, ha érdekel a szak (EDUCATIO, nyílthét, nyíltnapok). Ne nevet válassz, nem biztos, hogy mindig az a legjobb, amiről a legtöbben beszélnek. ;)

Én is a Kodóra járok, bár nem anglisztikára. Hasonlóan az ELTE és a KJF között hezitáltam. NEM bántam meg, hogy a Kodót választottam. Ha kitartó vagy és komolyan veszed, akkor biztosan el tudsz helyezkedni már a suli befejezése után rögtön, vagy ha kifogsz egy jó gyakorlati helyet, lehet, hogy később is igényt tartanak majd a munkádra. ( A sulinak jó kapcsolatai vannak a gyakorlati helyekkel és diákmunkát is segítenek találni.)

Remélem, tudtam segíteni. Hajrá! :)

2015. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kodolányin végeztem (más szakon). Összeségében össze sem lehet hasonlítani az ELTÉt és a Kodolányin. Még ha oktatási minőségükben hasonlóak is, a neve az ELTÉvel szemben nulla, noname, ismeretlen. Inkább menj el bármilyen állami főiskola angoltanári szakára. Hiába tanulnád a Kodolányin ugyan azt, mint máshol, hiába lennél jó tanuló, mikor megkérdezik, hogy hol végeztél, akkor nincs az a leggyengébb állami főiskola, amire ne néznének pozitívabban, mint a Kodolányira.
2015. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Károli Gáspáros itt valahol esetleg?
2015. szept. 4. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!