Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pszichológia MA szakirányok...

A pszichológia MA szakirányok közül melyikkel van leginkább munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy érzem, hogy ha pszichológiát tanulnék, akkor nem szívesen végeznék klinikai jellegű terápiás munkát.

Létezik más fajta képzés is, ahol mást kell csinálni? Igazából még csak most kezdtem gondolkodni rajta, mint B (C?) lehetőség, nem olvastam igazán mélyen utána, egyből az MA képzéseket néztem. Valaki nagyon leszólja, hogy túltelített szakma, hogy divat szakma, nincs vele munka, valaki szerint jó. Igazából nem tudom, hogy mi az igazság ezzel kapcsolatban. Nem hiszem, hogy annyira könnyű lenne, talán megkapta a bölcsész előítéletet. Érdekel a pszichológia is, de leginkább a képzésben lévő biológiai vonulat vonz.

Egyáltalán olyan embernek érdemes ilyen helyre járnia, akinek nagyon sok feldolgozandó dolog nyomja a vállát? Nem a saját problémáim miatt érdekel, hanem általában.

Több ember bennem lelte már meg a "pszichológust", amit nem élveztem. Borzasztó volt látni, ahogy nem_akarnak kimozdulni az önsajnálatból, bármilyen jó és ésszerű tanácsot kaptak.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)


2015. febr. 28. 01:33
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

1. Csak sérült ember jár pszichológiára. :) Ez tananyag volt nálunk elsőben, hogy miért is van ez így.

2. Ha klinikai pszichológiára akarsz menni, akkor Károlin kezdj! Második legjobb talán még a Pázmány, de az ELTE klinikumot messze kerüld el! Főleg Ma-n borzasztó az ELTE klinikum. Én mindkettőre (Károli és ELTE) jártam, tapasztalatból beszélek.

3. Freud eredetileg azért alkotta meg az "elhárító mechanizmusok" fogalmát, mert természetesnek vélte, hogy az emberek elhárítják a terápiás javaslatokat. Mára tudjuk, hogy Freud egyszerűen nem értett még hozzá. A modern módszerek teljesen mások. A tanács sokkal jobban szól arról, aki adja, mint aki kapja. Nem az ő megoldása és teljesen természetesen, hogy nem fogadja el. Főleg, ha fáj... az ember vigyáz a féltve kuporgatott fájdalmaira. :)

4. Mielőtt belevágsz, valamit tudnod kell: klinikai pszichológus nem lehetsz csak az egyetemmel! Egyetem után még négy év klinikai szakképzésre van szükséged, ami nem államilag támogatott képzés. Na mármost: ahhoz, hogy klinikai szakképzést végezhess, neked dolgoznod kell klinikai pszichológusokkal, kórházban. A képzőhelyeken (Pest, Pécs, Szeged) telítettek a kórházak, ha vidékről jársz be, akkor az ingázást is fizetned kell. Mindezt közalkalmazotti fizetésből. Ha egyéniben szeretnél dolgozni, akkor még a négy év klinikum után három-négy év szakterapeuta/módszerspecifikus képzést kell tenned. Azaz összesen akár 12-13 évig is eltarthat a pszichológia képzésed, és ebből csak az öt év egyetem az államilag támogatott!


Szóval eredeti kérdésedre válaszolva: a legjobb pszichológia Ma a munkapszichológia, de KIZÁRÓLAG akkor, ha más képzettség is van a kezedben. Matematikával (hálózatelemzés) párosítva, esetleg programozással, a jövő nagy startuperei közé kerülhetsz.


Ha a biológia vonz, akkor azt megkapod rendesen, de lehet, hogy inkább az orvosin kéne gondolkodnod.

2015. febr. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha meg munkapszichó, akkor BME munka- és szervezetpszichológia Ma. ;)
2015. febr. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Első, még jó, hogy az egyetlen dolog, amit kihangsúlyozott a kérdésében a kérdező, hogy NEM érdekli a klinikum. :)


Kérdező: a három év BA alatt pont eleget tanul az ember ahhoz, hogy el tudja dönteni, melyik mesterképzés érdekli. Persze, nálad picit speciális a helyzet, hiszen egyáltalán nem vagy biztos abban, hogy pszichológiával akarsz foglalkozni. A megnézett mesterképzések közül melyik szakirány fogott meg? Mivel foglalkoznál szívesen? Ez a rész alapján, hogy: "de leginkább a képzésben lévő biológiai vonulat vonz", nekem az jutott eszembe, hogy számodra a kutatás lenne jó terület, azon belül is inkább a kognitív pszichológia vagy az evolúciós pszichológia. Ezzel azonban nem fogod degeszre keresni magad. Alapvetően akkor tudsz sok pénzt keresni a pszichológiával, ha a versenyszférában helyezkedsz el, ott azonban baromi korlátozottak a lehetőségek, és mivel a legtöbben nem is tudják, hogyan tudnának egy pszichológust alkalmazni ezen a területen (pedig tudnának), elég kevés rá az igény.

2015. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Mindenkit felpontoztam, nem tudom, hogy miért áll 76%-on :/


Igen, valóban félek a klinikaitól. Szerintem túl sok lenne nekem mások problémája, meg a kudarc, hogy nem tudom őket kirángatni a bajból - főleg ha nem kreált problémáik vannak, hanem mondjuk túlzottan is valósak, mint nálam.


Ez azért megnyugtató, hogy csak sérült ember megy :D Én szerintem nem lennék annyira az, csak hát így hozta az élet. Jóval többet kaptam, mint amennyi egy átlagos embernek jut, aztán persze, hogy nem túlzottan tudtam feldolgozni. De igyekszem ám :) Most döntöttem el pár hónapja, hogy odacsapok és felveszem a harcot :)


Én nem degeszre akarom magam keresni, inkább korrekt fizetésre vágyom egy olyan munkáért, amit szívesen végzek, nem egyik hónapról a másikra akarok élni. (a korrekt fizu alatt nem azt értem, hogy egy fizetésből tudjak venni hitelre lakást persze)


Az A tervem az orvosi egyetem, de nagyon félek tőle. Nem vagyok annyira nagyon terhelhető sem lelkileg sem pedig fizikailag (sajnos több komoly betegségem van). Kijártam egy évet mérnöki képzésen, amit el tudtam volna végezni, csak nagyon nem az én világom volt. Nem bírtam lelkileg, hogy nem ezt akartam. Valahogy annak a jelképének éreztem, hogy mennyi mindent elvett tőlem a betegségem, köztük az álmomat is (12-13 éve akarok orvos lenni + szerettem volna gyerekeket, de nem merem bevállalni ennyi betegséggel meg gyógyszerrel, mert nem bocsátanám meg magamnak, hogy miattam sérült legyen).

A matekos dolog annyira nem jön be, a mérnökiben is a számolást utáltam leginkább - pláne, hogy sérült a kezem, nem is tudok sokat gyakorolni, írni. :/


Az a baj, hogy addig nem merek menni a BA-ra, amíg nem látok egy távoli célt. Nem igazán tudom, hogy melyik MA pontosan mit takar. Őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy a klinikain kívül mit tud csinálni egy pszichológus - biztosan tud, de én nem értek hozzá :/ Ez lehet az én hibám is, mert még nem olvastam utána eléggé, csak megnéztem az MA-kat, meg az MA tantervéről általában.

A KRE honlapján ez fogott meg leginkább, mint laikus: "Módszertani kutatások kurzusai (Hipnóziskutatás, Fájdalomkutatás, Környezet-pszichológiai kutatások stb.)."


Jézusom mennyit írtam, ne haragudjatok! Köszönöm a segítséget! (:

2015. febr. 28. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, bocsi tényleg nagyon álmos voltam/vagyok elsodródtam a nem szócska fölött. :)


Akkor javítok: ha biosz, de nem klinikum, akkor jó eséllyel az ELTÉn jobban éreznéd magad, és ahogy a másik válaszoló mondta, Ma-n kognitív irány ELTÉn vagy BME-n. Amellé megtanulsz egy-két programnyelvet, és később vállakozóként valami innovatív programot behozol, és megvagy. :)

2015. márc. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És hajrá, én drukkolok neked! ;)
2015. márc. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a biztatást! :)
2015. márc. 1. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:

"1. Csak sérült ember jár pszichológiára. :) Ez tananyag volt nálunk elsőben, hogy miért is van ez így. "


kitalálom. mert mindenki sérült?

2016. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!