Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyik ma szakot választaná...

Ti melyik ma szakot választanátok? Szervezet és munkapszichológia, vagy iskola és tanácsadás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom ha a munka- szervezetet választom,akkor is lehetek tanácsadó.Meglátásom szerint jobban el lehet munka-szerv pszichoval helyezkedni,és a vele járó pénzből fizethetőbb talán a szak képzés vagy nem?? /Az ma végeztével klinikai szak képzésre nem szeretnék menni,elég lenne nekem a tanácsadó is/

Előre is köszönöm a válaszokat



#pszichológia #munka pszichológia #szervezet pszichológia #iskola pszichológia
2014. máj. 26. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
az elsőt mindenképpen, szerintem
2014. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi okból?Azt nem tudod véletlenül,hogy pszich.tanácsadás folytatható e vele?
2014. máj. 26. 23:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő érdekesnek tűnik. Sajnos nem tudom, hogy milyen tudásanyagot sajátít el egyik és másik, de ha aszerint kéne döntenem, hogy melyik érdekel jobban, akkor a szervezet és munkapszichológia mellett tenném le a voksom.

Ez az "úgy tudom, hogy" dolog pedig akkor lenne a legbombabiztosabb állítás, ha az adott iskolában érdeklődnél, vagy a felvi.hu kimeneti lehetőségeit átolvasgatod. A diplomán túl oldala szerintem csak ilyenekkel foglalkozik.

2014. máj. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Joola ***** válasza:
mindkettővel végezhető minden. minden MA-t végzett pszichológus a pszichológus nevet kapja függetlenül attól, h milyen szakirányon volt. ezért ha teszem azt szervezeten végzel aztán kitalálod, h klinikus akarsz lenni, simán lehetsz. arról nem beszélve, h a munkáltatóknak általában lila gőze sincs arról, h mit tud egy pszichológus és mit nem, sokszor ruházzák fel terapeuta tulajdonságokkal. az már persze lelkiismereti kérdés, hogy elvállalsz-e egy olyan munkát, amiben nem vagy kompetens. válaszd azt az irányt, ami érdekel, később még dönthetsz másként, és dolgozhatsz más területen, mehetsz szakképzésre, vagy bármire szóval nem kell görcsölni rajta! az 5 év az még csak az első lépcsőfok.
2014. máj. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De szervezettel nem valószínű,hogy fel vennének iskola pszichológusnak gondolom,vagy nem?Továbbá a pszich tanácsadás folytatható (felügyelettel)szak függetlenül minden ma pszich.diplomával?

Előre is köszönöm válaszodat.

2014. jún. 2. 19:13
 6/7 Joola ***** válasza:
elméletben felvehetnek, gyakorlatban attól függ mennyire van képben a rendszerrel a munkáltató és mennyire zavarja, h nem ezt végezted. egyébként minden szakirányon tanulunk egymás tantárgyaiból is, csak keveset, szóval elméletileg elvégezhető a másik munkája, ha akarjuk. bár én nem hiszem, h el tudnám végezni a szervezetesek munkáját, a fejlődésesekét viszont lehet. szerintem nem olyan végzetes döntés ez, nekünk is ezt nyomták végig, h utána még bárhogy dönthetsz. amúgy még klinikusként sem vagyok biztos, h a klinikusi munkát el fogom tudni végezni :D minél többet tanulsz, annál kevesebbet tudsz :/
2014. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2014. jún. 10. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!