Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne megpróbálnom az...

Érdemes lenne megpróbálnom az orvosit?

Figyelt kérdés
11.-edikes vagyok most és nagyon szeretem a bioszt, kémiát, fizikát. Mindhárom tárgyból ötös vagyok. Régóta szeretnék orvos lenni, de most már egyre kevesebb időm van dönteni. kitartó vagyok, jó tanuló és lelkiismeretes. De eddig mindenki azt mondta nekem (orvostanhallgatók is), hogy nekem nem való az orvosi pálya, mert túl érzékeny vagyok. Abban sem vagyok biztos, hogy felvennének és mindenki azt mondja, hogy a gimi az egyetemhez képest semmi, pedig erős gimibe járok. Nagyon szeretnék orvos lenni, de egyre inkább elbizonytalanodom, és félek ha fel is vennének nem bírnák bent maradni, mert nehezek a vizsgák. És ha még az államilag támogatottra megyek akkor is nekem kell fizetnem a könyveket és egyebeket és mindenem megvan ugyan, de ez nagyon megterhelné a szüleimet, ráadásul nincs rá garancia, hogy elbírnám végezni. Bocsánat a hosszú megfogalmazásért és köszönöm annak aki végigolvasta.

2015. márc. 14. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Én másodéves orvostanhallgató vagyok,10-11 éves korom óta készültem orvosira.Akkor még mindenki mosolygott,mikor mondtam,hogy jaj de aranyos orvosnak készül,majd megtudja mi az... Mikor bekerültem a gimibe ,próbáltak lebeszélni szintén avval hogy érzékeny vagyok ( egy meghatóbb mosóporreklámon képes voltam elbőgni magam) ,meg hogy iszonyat nehéz,és nem éri meg.Egy ideig kitartottam, aztán én is letettem róla,ááá inkább kimegyek Ausztriába gyógytornásznak,az mennyivel egyszerűbb. De azért biosz-kémia faktos voltam,és szintén imádtam a fizikát,matekot.12.-ben megkaptuk a felvételi lapokat,én meg beírtam az orvosit,Ausztriába még csak nem is jelentkeztem...Pedig azt hittem az lesz az én utam,de nem.Felvettek a SOTE-ra, tényleg nehéz, buktam már meg én is vizsgán,de imádom.:) Ne törődj vele hogy mit mondanak.Persze nincs rá garancia,hogy elvégzed,de ne így állj neki!!

2015. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást :)
2015. márc. 14. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jegyeid alapján simán felvesznek. Az érzékenységed 10-20 vizsga után el fog tűnni, és valószínű az ingerküszöböd is feljebb tolódik, tehát a beszólogatásokat is meg lehet tanulni kezelni.

Viszont bocsi, hogy ezt mondom de kicsit nyafogsz itt, vagy tényleg ennyire nem bízol magadban? Mert ahogy Joda mester mondta :) "tedd vagy ne tedd de soha ne próbáld." Ha te szeretnéd ezt csinálni és még jó is vagy a biosz kémia fizika triumvirátusban, ráadásul írtad, hogy kitartó, lelkiismeretes és jó tanuló vagy akkor menni fog az orvosi is. Tégy úgy, hogy ne bánd meg később, szóval szerintem irány az orvosi.

2015. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást :) nem akarok nyafogni csak amiatt ment el az önbizalmam, hogy eddig mindenki azt mondta, hogy nekem nem való az orvosi
2015. márc. 16. 16:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Te tudod,hogy neked való-e! :)) A szívedre hallgass csakis, a jegyeid alapján szerintem is felvesznek...hajrá-hajrá
2015. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. márc. 17. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Nézz körül, hogy hány tökkelütött orvos van, ők is elvégezték valahogy :)


Elsős vagyok most, és tapasztalataim szerint egy kis szorgalommal lehet jó jegyeket szerezni. Hogy többet kell tanulni mint gimiben az természetes, viszont ez jobban is érdekel engem mint mondjuk a verselemzés.

2015. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy alakult azóta!
2018. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, végül hogy alakult az életed? Orvos lettél? :)
2023. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!