Milyen faktra menjek?

Figyelt kérdés

Eredetileg emelt fizikára akartam menni, de az osztályfőnök azt mondta, ne menjek emelt fizikára, mert amit most veszünk fizikából, az nagyon gyenge, még alapfokra se lenne elég, szóval kész öngyilkosság lenne, ha kb 0 fizika tudással elmennék emelt fizikára...És mondták mások, hogy ha annyira fizikára akarok menni, akkor menjek fizika középre és majd később átmegyek emeltre, de szerintem az rossz lenne, mert teljesen egyedül kéne megtanulnom egy csomó mindent, hogy átmehessek az emelt csoportba és egyedül félek, hogy nem tudnám megtanulni, ha meg eleve emelt fizikára mennék, legalább elmagyarázná a tanár is, meg számon is kérnék rajtam, ami azért elég nagy előny lenne szerintem.

Viszont matekból is emeltezni akarok, de félek, ha nem mennék emelt matek faktra, nem sikerülne az érettségim se matekból. Viszont ha elmennék emelt matekra, akkor nem járhatnék fizikára és mi van, ha mire eljutok odáig, hogy továbbtanuljak, már kérni fogják az emelt fizikát is? És akkor nem vesznek fel egyetemre és nem lesz munkám se és csöves leszek.

Mit csináljak? :( Esetleg olyat lehet csinálni szerintetek, hogy az én iskolámban elkezdek járni pl. emelt fizikára, egy másik iskolában pedig külön emelt matekra? Egy ismerősöm mondott valamit, hogy ilyen elvileg lehetséges, de nem tudom..


2015. márc. 29. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Túldramatizálod.
2015. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem dramatizálom túl, főleg ebben az országban, ahol még diplomával se vesznek fel kb sehova ._.
2015. márc. 29. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze ha engedi a másik suli mehetsz oda is faktra,de tényleg túldramatizálod picit,ne parázz ennyire.

Emelt fizikát csak orvosin kérhetnek,és nem hiszem hogy most kötelezően bevezetnék egy mérnökire vagy bárhova máshova...A matek annál inkább kell.Én a helyedben mennék emelt matekra,meg közép fizikára,vagy fizikából különtanárhoz

2015. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) szerintem beírom akkor az emelt matekot, remélem nem fogom megbánni..:c
2015. márc. 30. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!