Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nos, már 12 évesen eldöntöttem...

Nos, már 12 évesen eldöntöttem, hogy az orvosira szeretnék menni, de hála a szüleimnek, akik beleszóltak a dolgokba elküldtek műszaki suliba, érdekel ez a dolog is, de nem annyira, mint az előbbi. Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Most jutottam el ahhoz a ponthoz, amikor már nem érdekel, hogy mit mondanak, én orvos leszek. Legjobban a kardiológiát, a traumatológiát vagy a sebészetet favorizálom, de nem tudom, hogy melyik egyetemre érdemes menni. Továbbá a tanulmányi eredményeim: 9-10. :az egészre tettem nagy ívből, úgy gondoltam, hogy elég, hogyha csak a 3. év végét és a 4. félévet húzom meg, hibáztam. Továbbá azt sem tudom, hogy miképpen tudok majd leérettségizni biológiából, mert nem tanított tantárgy nálunk (a nyáron már elkezdeném a felkészülést). Két válaszott tantárgyam lenne, a biológia és a fizika, ez a kettő elég-e egy orvosi egyetemre, mert mindenből 80% fölött akarok érettségizni, a tanulással nincs baj, csupán azt tanulom meg, ami érdekel és ami kötelező érettségi tantárgy. Mit javasoltok? Melyik egyetemre jelentkezzek majd és milyen tárgyat válasszak 2. válaszottnak a biológia mellé, fizikát vagy kémiát?
2010. márc. 12. 16:35
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert a fizikával nem lesz gond, emelt szinten tanuljuk a műszaki suliban. Ezek szerint csak teljesítenem kell a jelenlegi szintet és meglesz a dolog, ez így jó lesz, köszönöm a segítséget.(:
2010. márc. 13. 19:27
 22/32 anonim ***** válasza:

Elképesztő, hogy itt mennyire nincsenek tisztában az emberek a dolgokkal... de ez nem is volna baj akkor, ha csendben maradnának és nem okoskodnának itt.


1. nyelvvizsgáért, akkor is, ha van 10 db felsőfokúd, max. 50 pontot kapsz


2. orvosira kötelező egy emelt érettségi vagy bioszból, vagy fizikából/kémiából (a biosz alapból kötelező tárgy a másik 2-ből egyet ki kell választani) -tehát, pl fizikából emeltezel (mivel kötelező az emelt), és kész megvannak a pluszpontjaid (mert ugye van mellette még nyelvvizsgád is)


3. az, hogy a suliban nem voltál jeles bioszból, fizikából, semmit se jelent, mert ha valami poros kis semmilyen gimiben ötös valaki, lehet, hogy pl. a Radnótiban, erős gimikben csak 3-ast érne a tudása... és a tanárok szigorúsága is eltérő iskolánként...


4. második félév végén áttehetnek költségtérítésesre, akkor, ha nincsenek meg a kreditjeid, de ez kb. az évfolyam 10%-át érinti. Ha tényleg orvos akarsz lenni, akkor te úgyis teperni fogsz, az a 10% meg általában a sportkocsival járós bulizós réteg, vagy a lusták, akikben nincs motiváció


5. a tankönyvek tényleg drágák de meg lehet szerezni őket könyvtárból, és használtan is


6. cseréljünk szülőket, én mérnök akartam lenni és orvosira küldtek :D


kedves kérdező! a teenődid: felkészülsz a biológia és fizika (és többi tárgy) érettségidre jól, és vagy a bioszból, vagy a fizikából emelt érettségit teszel, jó jegyeket szerzel, beszámíttatod a nyelvvizsgáidat, kész


ja, még valami: barátnőm mondta, hogy orvosin csökkenni fognak idén a ponthatárok, igen jelentősen, mert másfélszeresére növelték az irányszámokat (ergo több embert vesznek fel ergo kisebb ponthatártól veszik fel őket)

2010. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
jaj tényleg,nyelvvizsgával max. 50 pontot lehet szerezni.Nem tudom miért írtam a 80-at,ezer bocsánat...
2010. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
12:03-as: Gyakorlatilag ugyanezeket írtam le, csak nem egy hozzászólásban. De amúgy a barátnőd is baromságot mondott, az irányszám tuti nem lett másfélszeres. Igaz, növelték, de nem olyan sokkal.
2010. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
12:03-as vagyok, tavaly még kb 700 embert vettek fel az általános orvosi képzésbe (egy kicsit lehet hogy több volt), idén több, mint 1100-at fognak. Durván másfélszereződött, ha utánaszámolsz.
2010. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Államilag támogatott képzésre 906 embert vettek fel 2009-ben.

[link]

2010. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Orvosin úgy tudom jövőre kötelezővé teszik a biosz emeltet vagyis azt meg kell csinálnod és még a +40 pontot se kapod meg érte mert kötelező. Ha biosz mellett fizikát teszel és nem kémiát akkor is bejuthatsz de állítólag akit fizika érettségivel vesznek fel az félév után kibukik mert nem bírtja tartani a lépést. Nem akarlak elkeseríteni de biosz emelt olyan szinten nehéz h én aki tagozatra járok vagyis első két évben heti 6 3-4. évben heti 8 órám volt nem mertem nekivágni az emeltnek. Akik mennek osztálytársaim emeltre, mert orvosira készülnek, azok a heti 8 óránk mellett még különtanárhoz járnak +felsőfokú nyelvvizsgájuk van. nem akarlak elkeseríteni de így hogy elszartad az első két évedet és ha jól vettem ki most se állsz túl jól. És ráadásul nem is tanultál bioszt. Nem túl sok esélyed van.
2010. márc. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ne haragudj, de ha nem értesz hozzá, miért szólsz bele?:)

Egyrészt: Nem jövő évtől lesz kötelező, hanem már az. Másrészt nem biológiából, hanem a felvételi tárgyak közül vmelyikből. Harmadszor pedig, ugyanúgy megkapod érte a pluszpontot.

Én fizikával mentem, félévkor még is átmentem kémiából, de volt olyan, aki bár kémiából érettségizett, megbukott.

Tény, h kémiával könnyebb, de azért meg lehet oldani.

A biosz emelt pedig annyira nem vészes. Én nem jártam különtanárhoz, a faktos tanárom sem volt a legjobb, még is 95%-s lett. Sőt..humán tagozatos osztályból is mentek orvosira...

És képzeld el, még felsőfokú nyelvvizsgám sincsen. Két középfokúm van, de ha csak egy lett volna (-5 pont), még akkor is simán felvettek volna. De a kérdező amúgy is írta, hogy van egy felsőfokúja és egy középfokúja is.

Nem értem miért kell azt írni, hogy tök esélytelen, ha egyáltalán nem az...

Ha felveszik, nyáron még simán tanulhat bioszt és kémiát...az első, hogy felvegyék, nem?

2010. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Utolsó: Ne haragudj, de ha nem értesz hozzá, miért szólsz bele?:)

Egyrészt: Nem jövő évtől lesz kötelező, hanem már az. Másrészt nem biológiából, hanem a felvételi tárgyak közül vmelyikből. Harmadszor pedig, ugyanúgy megkapod érte a pluszpontot."

Most én is ismételhetném az első mondatot. Egy emelt kötelező már ez igaz. de jövő évtől a biosz lesz a kötelező. Biosz tanárom napi kapcsolatban áll az orvosi tanszékkel és ő mondta h nem adnak érte plusz pontot ha kötelezővé teszik.

És nem akartam elvenni a kedvét az egésztől egyszerűen csak belegondoltam h nekem anno 3 éven keresztül senki nem volt aki belemondja a képembe h hiába vagy 4,85-ös

tanuló gimiben kevés vagyok az orvosihoz. Nagy nyugodtan elvoltam 3 évig és 11. év végén jöttem rá h az egész jövőm amit elterveztem borul. Persze utána már ofőm is nagyon okos volt h "Jajj én tudtam h ez esélytelen csak arra vártam h belásd végre". Nem volt kellemes ráébredni h az a jövő amit gondolatban felépítettem egy nagy légvár volt.

Szal nem letörni akartalak csak egyszerűen felkészíteni rá h ha tényleg ezt akarod akkor az nagyon nagyon kemény meló lesz és még lehet h úgyse sikerül.

De hidd el szívből kívánom h sikerüljön és valóra váljon az álmod!

2010. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nah jó, inkább ne vitatkozzunk, úgyse tud itt senki igazságot tenni. Én úgy tudom, h akármelyik tárgyból lehet emeltet tenni. És ismerősöm megkérdezte az OKM-nél, hogy jár-e a pluszpont, és azt mondták, hogy jár.
2010. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!