Jogász az büfészak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam itt, hogy igen. Kíváncsi vagyok másnak mi a véleménye a szakról.

2015. nov. 13. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

ezen az oldalon kb minden szak megkapja ezt a jelzőt. én nem gondolom, hogy büfé

szak lenne.

ahogy hallottam elég nehéz már elvégezni is.

nyilván rögös út vezet a jó munkáig vele, főleg hogy a hasonló végzettségű szülők előszeretettel passzirozzàk be a csemetéjüket a jó helyekre.

de ez nem jelenti azt, hogy nem fogsz dolgozni vele, ha a szüleid nem befolyasosak...

2015. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Büfészaknak a könnyen elvégezhető, utána pedig semmire sem jó diplomát adó szakokat szokás nevezni.


Na most a jogra egyik sem igaz. Egyáltalán nem könnyű se bekerülni, se elvégezni. Viszont az egyik legsokrétűbben hasznosítható diploma.

2015. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem számít büfészaknak, mint előttem írták azokat a könnyen elvégezhető, később nem igazán hasznosítható szakokra szokták mondani. Mondjuk én utálom ezt a szót, de van benne valami igazság. Pl. szabad bölcsészettel nem igazán tudom, hogy mit lehet kezdeni. Történelmet is lebüfészakozzák, de az azért mégis csak ad gyakorlati tudást és vannak lehetőségeid, ha jól építed fel a dolgokat. Tehát: a jog tényleg egy sokrétű tudást ad, a képzés után több irányba is mehetsz vele. Ezt a "túl sok a jogász, Dunát lehet velük rekeszteni" szöveget pedig inkább hagyjuk, mert több vezető politikus és szakember is cáfolta már ezt az állítást. Ha jó szakember vagy, nyelveket beszélsz, akkor bármikor találsz állást.
2015. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem. De van, aki itt így adja ki a dühét, csalódottságát, frusztrációját. Szinte minden kategóriában találsz olyan embereket, akik azért vannak itt, hogy másokat idegesítsenek. Elmegyógyintézet online :)
2015. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg vannak büfészakok, de nem hinném h a jog az. Ráadásul tényleg sokmindent lehet vele kezdeni
2015. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Egyértelműen NEM az.
2015. nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
A büfészak nem feltétlenül végezhető el könnyen. A jogi diploma meg kétélű dolog. Ha van kapcsolatod (papa, mama bírók, anyuci, apuci ügyvéd/ügyész/közjegyző stb), akkor benyomnak jó helyre, és nem büfszakos diplomád van, de kapcsolatok nélkül nehéz vele mit kezdeni. Hallottam már olyat, hogy az ügyvédjelölt fizetett az ügyvédnek, hogy ott dolgozhasson.
2016. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó vagyok, még valami. Egyrészt tudom, hogy nehéz a jog, sokat kell magolni. Másrészt rengetegen végzik el levelezőn -akár csúszás nélkül is- heti 40 órás munka mellett, illetve Zimány Lindák és társaik is el tudják végezni. Ha most valaki azzal jön, hogy attól, hogy szép meg modell, még lehet okos. Akkor nézzetek meg vele egy-két beszélgetést, interjút. Egyszerű, mint a faék.
2016. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!