Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakra...

Szerintetek melyik szakra menjek? Turizmus-vendéglátás vagy gazdálkodási és menedzsment? (BGE, MET)

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy azt sem tudom eldönteni, hogy melyiket jelöljem elsőnek és azt sem, hogy második helyen inkább a szaknál maradjak, tehát jelöljem ugyan azt a szakot amit első helyen csak másik iskolában, vagy pedig inkább a másik szakot ugyan abban a suliban?

Az biztos, hogy BGE lenne a cél tehát az első kérdés, hogy BGE-n tur.-vend. vagy gm?

És második helyen megjelöljem ugyan ezt a MET-en vagy inkább jelöljem a BGE másik szakát és csak 3.-4. helyen jelöljem a MET-et?

Lehet hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de remélem valamennyire érthető.. :) Mi a véleményetek a METről és a BGE-ről? Hova érdemesebb menni?:) Eleinte minden áron vendéglátást szerettem volna tanulni, mert ebben nőttem fel és már tapasztalatom is bőven van benne.. Viszont mindenképp vállalkozni szeretnék és hallottam, hogy a gm jobban rá megy a vállalat irányításra.. Viszont vendéglátáson kézzelfoghatóbb dolgot tanulnék és valamennyivel gyakorlatiasabb is.. Sokan mondják, hogy büfészak.. Lehet itthon az, viszont én mindenképp külföldön szeretnék élni, és külföldön vendéglátásban mindig is ellehetett helyezkedni.. Szóval mit csináljak?:)



2016. jan. 19. 00:48
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Srácok én a kérdezőt sajnálom a legjobban...

Mint azt már párszor megmondta, őt nem érdekli a ZsKF.

Itt viszont vannak emberek akik mindenáron az igazukat akarják fitogtatni az intézménnyel kapcsolatban. Bevallom, én rendkívül jót szórakoztam a válaszok olvasgatásával, de gyanítom, a kérdést feltevő személy most még jobban össze van kavarodva.


Én a 27-essel értek egyet


Az óbudai egyetemnek is nyugodtan nézz utána, én eddig csupa jót hallottam róla, sok ismerősöm jár ill. járt oda. :)

2016. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó! :)


Tényleg le lehet állni ezzel a vitával, mert semmi értelme nincs.. Ezeket egy olyan kérdés alatt vitassátok meg, ahol a ZSKF-ról kérdeztek! Ezzel nem segítetek nekem, sőt..

2016. jan. 22. 16:08
 33/55 anonim ***** válasza:
0%

"Mint azt már párszor megmondta, őt nem érdekli a ZsKF. "


De hát az előző 72%-os is te vagy, nem? Aki elkezdte megint kimagyarázni, hogy milyen szuper iskola a zskf meg csak azért kevés a felvettek pontátlaga, mert harmadiknak írják be a sulit.. LOL :D

Szóval nem tudom miről beszélsz, ugyanúgy offolsz.

Amúgy én is a 27-essel értek egyet, BME-t írnám első helyre, ha szerinted a Corvinusra biztos nem lesz meg a pontod.

2016. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
BME sokkal nehezebb, mint a BGE?
2016. jan. 22. 16:34
 35/55 anonim ***** válasza:
0%

A ZSKF könnyebb, mint a BME vagy a BGE. :) De csak azért mert a tanárok úgy magyarázzák el az anyagot, hogy megérted és ezért lesz neked könnyebb. :)

Mondjuk turizmus nincs a BME-n.

A BME-re az ösztöndíj programja miatt érdemes menni. Sokan elvégzik ott is.

2016. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
26%
Mit nem lehet azon érteni, hogy a kérdezőt nem érdekli a zskf? Jézusom, milyen erőszakosak vagytok ezzel a sulival..... :D:D:D
2016. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
18%

Olyan nincs, hogy valakit ne érdekeljen a ZSKF...

AKi egy kicsit is igényes magára az a ZSKF-re megy.

2016. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
65%

Ne ez alapjan donts, hogy melyik nehez.

Mindketton nehez a matek, a PSZK-n is meg a BME-gtk-n. A BGE PSZK-n gazdmen es a psz alapozo tantargyai ugyanazok, de azt tudom, hogy a psz-esek jo resze magantanarhoz jar, hogy teljesitse a matek 1-2, statisztika es tarsait... A BME-GTK-n nem tudom mennyire nehez a matek, de sztem hasonlo lehet. Viszont ott allitolag sok erdekes tantargyat fel tudsz venni, a BGE-n meg sokfele szakirany van(elemzo, logisztikus stb.) a bme-n meg tudtommal nincsenek szakiranyok.


a zskf-rol meg annyit aki igenyes elkeruli...

kalap szart nem er..

egyik gyerek egy call centerben dolgozik, masik elado a media marktban a harmadik meg nemetorszagban konyhai kisegito.. tenyleg jo suli XD

2016. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

#33

Én nem ugyanaz vagyok mint aki elkezdett a ZSKFről beszélni. Pusztán a százalék alapján nem lehet megállapítani, h ki melyik felhasználó.

A 31es voltam.

2016. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
52%
Én sem tudom amúgy hogy valakit hogy nem érdekelhet a zskf. Nem szeretnék erről vitatkozni, de pl. a pwc is sokkal jobban szereti a zskfes hallgatokat, a gyakorlatorientaltsag miatt. Aki írta hogy a zskfen végzettek nem helyezkedtek el a szakmában az szerintem keveri a bge-vel.
2016. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!