Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van értelme a tinikori levelez...

Van értelme a tinikori levelezőtársammal újra felvenni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Tizenéves koromban volt egy levelezőtársam. Akkoriban ő volt az egyetlen barátnőm. Én Budapesten laktam, ő vidéken, évente 2-3 alkalommal találkoztunk csak személyesen. Akkoriban hasonló volt a zenei ízlésünk és a szubkultúránkban népszerű külföldi együttesek koncertjei alkalmával találkoztunk, mert csak akkor jött fel Pestre. Tök jóban voltunk éveken át, de aztán ő megismert egy új társaságot, akik eléggé maguknak valók és zárt körűek, és inkább velük foglalkozott, engem hanyagolni kezdett. Ez által szép lassan kikoptunk egymás életéből. Ennek kb 7-8 éve már. Az utóbbi időben egyre gyakrabban gondolok rá, hogy mi lehet vele. Csak azt tudom, hogy érettségi után Pestre jött egyetemre, mert már középiskolásként is azt tervezte, hogy itt tanul tovább. Valamelyik nap kíváncsiságból rákerestem facebookon, de csak annyit tudtam meg róla, hogy még mindig Pesten él, tanul és dolgozik mellette, és van egy barátja. Nem hagytam neki üzenetet, mert nem tudom, lett-e volna értelme, hogy egyáltalán emlékszik-e rám. Nem tudom eldönteni, hogy megpróbáljam-e felvenni vele a kapcsolatot, mert nem tudom, mi történt vele az elmúlt 7-8 évben, és mennyit változott az értékrendje, a stílusa, az ízlése és az érdeklődési köre, felnőttként mennyire értenénk meg egymást. Lehet, egész más ember lett, mivel én is sokat változtam, és nem tudom, lennének-e közös témáink a régi időkön kívül. Van értelme üzenetet hagyni neki? (egyébként nem facebookon élem az életem, sőt, helytelennek tartom, ha valaki így tesz. havonta max 2-3 alkalommal lépek be az oldalra)
2015. nov. 17. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
1-2 emberrel már megcsináltam ezt,telefonon hívtam fel őket,nem repestek a boldogságtól :) nem mindenkinek van kedve a múltba visszatekinteni,sok idő eltelt,sok minden más már azóta ... de ezt neked kell tudnod ..
2015. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, jó kérdések amik megfogalmazódtak benned. Lehet, hogy más ember, és lehet, hogy nem találjátok meg a közös hangot. Az is lehet, hogy nem fog válaszolni a megkeresésre. De egy próbát megér. Nem veszítesz vele semmit.
2015. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is megpróbáltam pár éve, 1-2 levél erejéig működött utána sajnos nem... (akkor még nem volt face) de vesztenivalód nincs :)
2015. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit veszítesz vele? Persze hogy megéri! Viszont próbáld az üzenetedbe feleleveníteni a régi időket, akár akkori üzenet résszel, vagy akár élménnyel.
2015. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!