Lunayaso kérdése:

Szent istvan vagy apaczai?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kerdesem hogy melyik sulit rakjam elsonek? Meg nem derult ki az eredmeny csak nem tudok donteni a ket iskola kozul. Akinek van tapasztalata valamelyik iskolarol, hogy milyen az oktatas szinvonala, tarsasag, tanarok stb. En inkabb real beallitottsagu vagyok szoval melyik iskola lenne nekem az idealisabb? Es inkabb az erosebb gimibe szeretnek menni. (Tudom az apaczai most 6. az istvan meg a 11., de tavaly az istvan 2/3. volt szoval lehet hogy csak iden kicsit lecsuszott)

2016. márc. 2. 22:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
köszi
2016. márc. 2. 22:14
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

A rangsort ilyen intézményeknél (szerintem) már nem érdemes nézni. Mindkettő eredményes, innentől az számít, hogy mik az iskola valódi érdemei, milyen a közösség stb (legalábbis én így voltam ezzel).

Megmondom őszintén, a Szent Istvánt csak névről ismerem, így véleményt nem tudok formálni. Jó iskola, ezt mutatja a ranglista is.

Viszont az Apáczaiba járok, igaz én humán szakra.

Nagyon-nagyon szuper, minden téren! Jó a közösség, jó az oktatás, jók a tanárok.

Vannak programok elég szép számmal, illetve az osztályok egyénileg is szerveznek programokat, találkozókat néha hétvégén, szünetekben. Mi például beiratkozás után nemsokkal már találkozót csináltunk, gólyatáborra ismertük egymást, nagy részt. Az iskola közössége nagyon befogadó, az osztályközösségek nagyon jók szoktak lenni, legalábbis nekem a többi osztályról is ez jön le. Okos, értelmes gyerekek járnak ide:)

Alapvetően az Apáczait reáliskolának tartják, 3 reál tagozat és 1 humán van a négy évfolyamos tagozatok között, éppen ezért vannak humán "összetartás/tudaterősítő" programok, de ez talán neked nem is annyira érdekes (igaz más tagozatok is részt vehetnek). A humán tagozat is elég erős, ugyanakkor például történelemből a legtöbb szakról kerülnek ki versenyzők.

A tanárok nagy jók, megértőek, műveltek, szeretik amit csinálnak. Ha valamit nem értesz, egyénileg is szívesen foglalkoznak veled. Nagyon sokan versenyistállónak mondják, viszont ez nem teljesen igaz. Az megkérdőjelezhetetlen, hogy az iskolának kiemelkedő országos, sőt nemzetközi versenyeredményei vannak, ami a tanárok lelkiismeretes munkájának köszönhető, mint ahogy az iskola eredményei is, és nem, nem kell meggebedni, simán tartatható a tempó, nyilván tanulni kell, de az eredmények nem jönnek maguktól.

Még annyit, hogy az apáczaisok neves külföldi egyetemekre (pl Oxford, Cambridge) is elég nagy számmal mennek ki továbbtanulni.

Csak ajánlani tudom!:)

2016. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szent István:

A diákok emelt óraszámban tanulják a matekot, az infót és a nyelveket. Csoportban tanulják a nyelveken kívül (szintek) a matekot, a kémiát, a biológiát és a fizikát.

Szakkörök: matek, fizika, biosz, kémia, informatika, versenyfelkészítő foglalkozások, színjátszó kör, természetjáró túrák, énekkar, újságírókör. Nagy hangsúlyt fektetnek a zenélésre, az énekkaron kívül zenekarok és különböző zenélési lehetőségek is működnek.

Sportlehetőségek: foci, kosárlabda, röplabda, kézliabda, tenisz, pingpong, tollaslabda + van konditerem is

Az intézmény 5 előadóteremmel, 20 nagyteremmel, 13 kisteremmel, laboratóriumokkal, fizika-, kémia-, biológia, informatika-szaktantermekkel és 33 ezer kötetes könyvtárral rendelkezik. Az iskolai rendezvényeket a 300 fő befogadására alkalmas díszteremben tartják. Saját menzája és büfére is van.

Van diákcsereprogram is.

Partneriskolái: Szlovákiában, Németországban, Franciaországban, Norvégiában, Olaszországban, Hollandiában, Romániában, Törökországban, Lengyelországban és Spanyolországban vannak.

Oktatott nyelvek: angol, német, francia, olasz, spanyol

Emelt szintű érettségik átlaga: Matematika 79%, történelem 71%


Ennek ellenére viszont sajnos sok program nincs :(

Összességében: A közösség és a programok tényleg az Apáczaiban jobbak, nem tagadom, de az oktatás hasonló színvonalú, az István is inkább reál beállítottságú iskola. Csak gondoltam írok egy picit az Istvánról is, ha már az előző mindent leírt az Apáczairól :)

2016. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sok informaciot elmondtatok nagyon Koszonom a valaszokat:) meg meg gondolom.
2016. márc. 3. 18:58
 5/20 anonim ***** válasza:
Szia en az apaczait valasztanam. A szent istvan is nagyon jo de a kozosseg jobb az apaczaiban. Igazabol realbol mindketto eros. Meg aztan attol is fugg h merre fele laksz:)
2016. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

Szia! Én a Szent Istvánba jártam, tavaly érettségiztem. Nagyon imádtam odajárni a közösség miatt, mert egy nagyon jó társaság csiszolódott össze. Viszont ami az utolsó 2 évben zajlott ott, az kabaré volt. Minden szülői értekezlet arról szólt, hogy milyen nagy anyagi gondban van az iskola, és kis túlzással kötelezték a diákokat/szülőket hogy támogassák az iskolát. Mindenki szídta a rendszert, hogy ez az egész mekkora egy sz*r. És ez a tanárok hozzáállásán is jól megmutatkozik. Szerintem hallottad most az informatika tanár által felkapott tüntetéses dolgot, amivel szintén csak lejáratja az iskolát. Nem véletlen hogy nyáron biológia és fizikatanár is elhagyta a Gimnáziumot és egy sokkal gyengébb helyre ment tovább tanítani, mert nem bírta már ezt a légkört. És gondolom ez az idén még durvább lett (októberi beázás, mostani tanártüntetés).

És ha egy személyes tapasztalatot elfogasz, hallgass a szívedre. Annak idején én is 2 iskola között vaciláltam, az István volt az egyik. Heteken keresztül nem tudtam aludni, melyik legyen, melyik lenne a jobb, még az utolsó nap sem tudtam reggel, hogyan fogok dönteni (rám bízták a szüleim a döntés jogát). És nem bántam meg ahogy döntöttem! Szerintem menj oda, amelyik szimpatikusabb volt neked a szóbeliken illetve egyéb benyomások alapján. Rosszul nem tudsz dönteni, mivel mindkét helyen ha becsülettel csinálod a dolgodat, sikeres leszel és jó alapokat fogsz kapni! ;) Sok sikert kívánok neked a jó iskolaválasztáshoz, és a középiskolás évekhez is!

2016. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt:) egyebkent szerintem az apaczait valasztom mert kozelebb van hozzam, de nem tudom hogy felvesznek mert 32.vagyok es 17et vesznek fel az istvanban 65. es 79. vagyok. Szerintetek van eselyem bekerulni?:)
2016. márc. 10. 19:03
 8/20 anonim ***** válasza:
Mindkettőbe van esélyed, nem 100%, de elég jó esélyed van.
2016. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
2010ben mikor az Istvánba kerültem, akkor a 65. volt az utolsó pont aki bejutott a 35 fős osztályba
2016. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia:) az apaczaiba valo bekerulestol ne felj szinte 100 % hogy felvesznek, engem 30.helyrol vettek fel es még utanam is legalabb 4-5 ember bekerult.
2016. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!