Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Meglehet belőle...

Mit tegyek? Meglehet belőle élni? Hallgassak a szüleimre?

Figyelt kérdés

Nagyon jól tanulok, egy kemény iskolában , a szüleim szerint egy jó egyetemre kéne tovább mennem, de én nagyon szeretnék szervező lenni, főleg esküvő szervező. szerintetek meglehet belőle élni ? Mennyit keresnek kb. ? Ha a corvinus turizmus és vendéglátás szakára mennék , akkor foglalkozhatnék ilyenekkel ?


18/L ( Most az Eötvös József Gimnázium tanulója vagyok)



2016. márc. 30. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem menj a saját fejed után. Ha elmész egyetemre egy olyan szakra amit később utálni fogsz, akkor a munkahelyeden is szenvedni fogsz később. Turizmuson amúgy van rendezvényszervező szakirány.
2016. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)) , és szerinted meg lehet belőle élni ?
2016. márc. 30. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem lehet belőle megélni!

SOK cég és személy foglalkozik vele,túl sok.

2016. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy olyan szakot, amit szeretsz (igazán széles a paletta, biztos találsz olyat, amit szeretsz), és legalább egy alapképzést végezz el! Biztos, ami biztos! Sosem tudhatod, mit hoz a jövő, és később már sokkal nehezebb lenne munka / család mellett tanulni!

Esküvő- / rendezvényszervező még bármikor lehetsz, ha akarsz! Ez azért az emberek 90%-nak kényszerpálya. Persze, ha te ezt szeretnéd, csináld ezt! De egy egyetemen soha nem is az a lényeg, amit tananyagként leadnak, hanem egy csomó tapasztalatot szerzel, egy csomó embert / helyet ismersz meg, egy csomó mindent kipróbálhatsz felelősség nélkül (akár az esküvőszervezést is diákmunkában:)), és egy csomó készségedet fejlesztheted, ami az élet minden területén jól jön majd, bármibe is fogsz bele a későbbiekben.

Az meg, hogy meg lehet-e belőle élni... Minden szakmának vannak olyan képviselői, akik nagyon jól élnek, és olyanok is, akiknek a számlákra is alig telik. Ez rendkívül sok dolog függvénye: személyiség, kapcsolatrendszer, szerencse:)

2016. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt csináld amit te szeretnél. Másnak nincs értelme. Megélni meg mindenből meg lehet.
2016. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon :)
2016. márc. 30. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia! :)

Elsősorban ne azzal törődj, hogy meg lehet e belőle élni. Ha ügyesen csinálod, bármiből meglehet! Viszont! ( azért mondom, mert hasonló elképzeléseim vannak a jövőmet illetően ) egyetem nélkül nem lesz az igazi. Sok mindent lehet csinálni szerencse és minimális alaptudás kombóval, de ha tényleg szívvel lélekel szeretnéd és okosan csinálni ahhoz kell az egyetem és az a tudás amit ott kapsz..


Én is a Corvinusra járok, millió lehetőséged van amiket kipróbálhatsz, elmehetsz gyakornoknak majd rendezvényszervező céghez, viszont lesz egy diplomád, ami itt mindegy is miből, valamilyen közgazdász szakot végezz el ( pénzügy, turizmus, marketing ) és mellette max egy tanfolyamon a rendezvényszervezőt. :)

2016. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha tudsz valami olyat mutatni, amit más nem akkor nem csak évi 2 esküvőre kell számítanod. Amire szükséged lesz, marketing tudás, idegennyelv, rugalmasság és kreativitás és a jó kapcsolatok... elengedhetetlen
2016. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!