Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmenjek diákmunkára egyetem...

Elmenjek diákmunkára egyetem mellett, vagy hallgassak a szüleimre, akik szerint ne menjek?

Figyelt kérdés

idén kezdtem az egyetemet. egy mérnöki szak. egyetem után egy gyógyszergyarban szeretnék dolgozni.

most találtam egy hirdetést, hogy a város gyógyszergyaraba keresnek diákokat gyógyszer csomagolasra.

a szuleim szerint viszont foglalkozzak csak az egyetemmel, törekedjek jó tanulmányi ösztöndíjra.

de ha ezt a munkát elvàllalnám heti 2 hétköznapot és egy hétvégét kell vállalni. azaz heti 2 nap nem mennék egyetemre a munka miatt (8 órás műszak és a délelőtti és a délutáni is ütközik az oraimmal)

éjszakaira meg nem tudok menni, mert egy gyógyszert szedek amitől nagyon álmos szoktam lenni, nem birnàm ki.

szóval ők tiltakoznak, mert akkor heti 2 napot kihagynék az egyetemből(olyat hagynék ki amikor nincs névsor)

de szerintem jól mutatna az önéletrajzban majd, hogy dolgoztam már gyógyszergyàrban. igaz, hogy nem szakmai dolog, hanem csak betanitott, de ha ennyivel is több vagyok mint a többi jelentkező, az nem hátrány szerintem.

mit gondoltok? szalljak szembe a szüleimmel vagy igazuk van?


2015. nov. 4. 15:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

bocsi az ékezetek miatt.

amúgy vegyészmernökin vagyok, szóval diploma után van esélyem gyógyszergyàrban elhelyezkedni.

2015. nov. 4. 15:35
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Kutyát nem fogja érdekelni, hogy hol csomagoltál. Semmivel nem leszel ezzel több, mint aki a tacskóban dobozolt. Diákmunkára mehetsz nyáron is.
2015. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hanyadeves vagy?

Elso evben nem tanacsolnam. Ha mar legalabb ket-harom felevet megcsinaltal, es erzed hogy mikor mennyit birsz, es biztos vagy benne hogy igy is korrektul tudod teljesiteni az elvarasokat, akkor oke.


Beleszamoltad azt is pl hogy lehet hogy nincs katalogus valamin mert eloadas, vagy olyan a gyakvezer hogy nem erdekli, de felevkozis vagy van evkozi zh?


En is BME vegyeszmernokin vegeztem 2007-ben, meg lehet csinalni, de nem art ha elotte kiprobalod hogy mennyire birod. Volt oly

2015. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
*volt olyan ev hogy dolgoztam mellette de az atlagom jo volt, osztondijindexem meg mindig 5 folott.
2015. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a csomagolással biztosan nem szerzel plusz pontokat a későbbi mérnöki munkádhoz, szóval emiatt semmi értelme menned.

Ha kell a pénz, és tudod vállalni, akkor menj, de az senkit sem fog érdekelni később, hogy te gyógyszergyárban csomagoltál...

2015. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
én dolgozom suli mellett, de én levelezőre járok és tejes mértékben össze lehet hozni a kettőt, csak a magánéletet kell hanyagolnom. időnként elég nehéz, de sokan csinálták már meg így a diplomájukat mint én. igazából te tudod eldönteni, hogy bírod vagy sem vagy mennyire menne a tanulás rovására. el is kezdhetsz dolgozni, aztán majd kialakul. a melót bármikor abbahagyhatod, ha úgy érzed már sok. mondjuk a mérnöki kar nem hangzik valami könnyűnek, de arra figyelj, hogy az első évet ne rontsd el. az a rosta. ha azon átmész utána már könnyebb lesz valamivel.
2015. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ér annyit, hogy több napot is hiányozz miatta az egyetemről, főleg rögtön az első félévedben, amikor még egy vizsgaidőszakod sem volt, és az sem derült ki, egyáltalán bírod-e a tempót, be tudod-e jól osztani az idődet és sikeres-e a tanulási stratégiád.

Én két éve dolgozom már az egyetem mellett, de kizárólag szabadnapokon, vagy olyanokon, amikor maximum egy előadást hagyok ki emiatt. Biztosan nem dolgoznék a tanulás rovására.

2015. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Alig jársz 2 hónapja egyetemre! Fogalmad nincs, milyen a vizsgaidőszak! Maradj a fenekeden és járj be az óráidra. ez nem levelező tagozat! Nem véletlenül adják le az órákat ahelyett, hogy a kezetekbe nyomnának egy tankönyvet. Mi a fenének akarsz te a tanulmányi időd 40%-ában plusz még a hétvégén dolgozni, ha anyagilag nem szükséges? Senkit nem fog érdekelni a gyógyszergyári manuális munkád, ha diplomás leszel. Ez nem szakmai tapasztalat!
2015. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: szerintem ez ügyben a szüleidnek van igaza, hallgass rájuk.

Nyáron majd dolgozol, ha szeretnél.

2015. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

azt ki hagytam, hogy a 6 hetes szakmai gyakorlatot is lehet majd itt csinálni, de azt hallottam, hogy nem fogadnak mindenkit a véges létszám miatt, de aki dolgozott már ott az előnyt élvez.

voltak már ZH-k, azok elég jók lettek. de igazatok van, várok még kicsit, csak lesz még ilyen lehetőség.

egyébként a pénz miatt se lenne rossz, mert zsebpénzt ugye nem kapok már

2015. nov. 4. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!