Hallgassak a szüleimre?

Figyelt kérdés
Most fogok szakmunkás vizsgázni, szeretnék érettségizni. A dilemma ott kezdődik, hogy én munka mellett szeretném (ami három év lenne), a szüleim viszont azt szeretnék, ha vissza iratkoznék és nappalin (két év) tenném le. Az az igazság, hogy bár nagyon szeretnek, szinte mindent megkaptam. Nem vagyunk nagyon elengedve anyagilag, ezért szeretnék anyagilag is hozzájárulni a családi kasszához, vagyis hogy munka mellett érettségizzek. De apáék szerint ha kibírtunk három évet, akkor kettőt is vígan kibírunk

2015. máj. 9. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha ezt mondják, azt azért mondják mert így van és mert segíteni szeretnének neked. Fogadd el! Hidd el sokkal könnyebb úgy leérettségizni, hogy csak erre kell koncentrálnod és nem munka mellett kell tanulnod. Örülj neki, hogy ilyen szüleid vannak, becsüld meg őket!
2015. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Igazuk van szerintem is.
2015. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi szabja meg, hogy munka mellett az érettségi 3 év, nélküle meg csak 2 év? Én a 2 évest választanám, aztán az mellett még lehet dolgozni, ha máshol nem, MelóDiákon keresztül.
2015. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha felajánlották,hogy csak a tanulással foglalkozz,

fogadd el!

2015. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Megértelek, de szerintem is fogadd el, az idei érettségi nem volt sétagalopp, érzésem szerint még tovább fogják nehezíteni. Meló mellett sokkal nehezebb felkészülni rá, mint ha csak a tanulással kell foglalkoznod.
2015. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Hallass rájuk!


Azt is vedd figyelembe, hogy a "munka melletti" érettségi elnevezés elég nagy átverés abból a szempontból, hogy elég sokat kell oda is bejárni. Kevés munkaadó tolerál ennyi "hiányzást", illetve azt, hogy a beosztásod elkészítésekor 3 éven át ennyire kelljen hozzád alkalmazkodni...

2015. máj. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Iskola mellett napi 4 óra meló simán lehúzható. Ha nem kell sokat buszozni, akkor már délután 6-7 fele otthon van az ember. Napi 3 óra tanulás még bele is fér, ami bőven az átlagon felül van (heti szinten én 3 órát tanultam az iskolán kívül az elmúlt 4 évben, és ezzel végig tudtam teljesíteni a 3-as - 4-es szintet (kivétel a szakmai tantárgyak, mert azokból mindig jobb voltam). Idén érettségiz-ek/tem, az írásbeli átlagosan 70% körüli lesz.)
2015. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Először gondolkodj!

Ha nem akarsz tovább menni, hanem tanulni és csak kell a papír akkor menny el dolgozni és mond el a szüleidnek hogy ez csak azért kell hogy legyen.

Ha viszont többen gondolkozol akkor érdemes nappalira járni mert ott mégis többet tanulsz mint 8 óra munka után heti szinten 2-3 alkalommal 5 órában.

Gondold ki hogy mit szeretnél.

2015. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék majd tovább menni (ha jól sikerül akkor szeretnék főiskolára menni, persze nem diplomára hanem egy felsőfokú képzésre) de olyan sokat kaptam már anyáéktól, igaz azon gondolkoztam (a válaszolók biztatására :) ) hogy inkább nappalira kéne menni, bár szerintem ide a helyi gimibe iratkozok be inkább, így nem kell kollégiumba menni.
2015. máj. 9. 11:30
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Ma már ha jól tudom csak Egyetem van és nincs fősuli.

Ha jól tudom a főiskolából egyetemek lettek. Milyen egyetemre szeretnél járni?

2015. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!