Kisribizli kérdése:

Mi legyek, ha felnövök?

Figyelt kérdés

-13 éves lány vagyok

-imádom az állatokat

-kis farmon élek

-4-5-ös tanuló vagyok

-védem a természetet és az állatokat

-nagy az érdeklõdési köröm

Milyen szakmát ajánlanátok?

Gondolkoztam rajta, hogy állatorvos leszek, de elájulok ha meglátok egy csepp vért.

Tanár is akartam lenni, de nem jön be annyira. Anyáék mindig mondják, hogy irodista legyek. Nekem nem igazán tetszik. Mondták azt is, hogy az legyek ami akarok. Nem erõltetik.

Pszihológus is akartam lenni, de eluntam tõlle.

Akkor mi legyek? (Gimibe mennék)

Elõre is köszönöm szépen!



2016. ápr. 5. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

ha valaki komoly szakmát akar, mint orvos, mérnök, már gyerek korban tenni kell érte.

Különben egy irodista leszel életed végéig, aki nem csinál semmit vagy egy gyárban dolgozol.

Nekem a trágya csúnyább mint a vér, a vértől csak pánikolok, pedig nem kéne.

Akaraterő, higgadtság kell, hogy meggyógyítsd a vérző állatokat.

Anyukád meg mindentől óv, neki az lenne a legjobb, ha kise mennél a szobából.

2016. ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz. A szüleim mindenben támogatnak!
2016. ápr. 5. 11:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne most döntsd el. Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy tisztán lásd, mi fog érdekelni a jövőben. Menj el egy jó általános tantervű gimnáziumba, tanulj jól, szerezz egy jó érettségit, és közben még sokat fogsz majd változni, megismered önmagad, akkor dönts.
2016. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2016. ápr. 5. 13:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem tesz kockává, hogy megfontoltan döntesz a jövődről, és nem 13 évesen döntöd el, hogy mi leszel :) Fogalomzavarod van?
2016. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem.

Engem hívtok kockának?

Miért vagyok kocka?

Egyáltalán mi az a kocka?

Építőkocka?

2016. ápr. 5. 14:42
 7/13 anonim ***** válasza:

nem, kérdező, nem te lettél lekockázva:)

Kocka jelentése: [link]


A 3-as válaszoló lett lekockázva, mert... mert szóval.. csak!

Nem kell mindenütt értelmet keresni, ahol nincs.

2016. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

13 évesen még nagyon fiatal vagy, hogy eldöntsd. Lehet persze nézelődni, kérdezősködni, de nem kell elkötelezned magad. (:

Amúgy az első pár sorodból nekem kicsit a környezetvédelmi mérnök, élelmiszermérnök, agrármérnök és ilyenek jutottak eszembe, de tényleg csak nézelődj, ne kötelezd el magad. Én 16 évesen döntöttem el, hogy mi leszek, és az is lettem. Sokan még 30 évesen sem tudják, hogy mit csináljanak. Nagyon sok időd van még.

2016. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

figyelj, nem vagyunk egy szinten.

Utolsó előtti sorba le van írva a gimi.

Nem az volt a kérdés amire válaszoltál.

Senki nem beszélt arról, hogy 13 évesen dolgozni kéne, hanem érdeklődési körről van szó.

Az orvosira az első lépés a latin, amit nem mindenhol tanítanak. GYk: Attól hogy valaki latint tanul, még eldöntheti, 18 évesen mit akar,

de ha a facebookos "Néha szomorú a kedvem, néha nem" általános ömlengésen kívűl nem tudsz jobbat, érdemesebb hallgatni.

2016. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Az orvosira az első lépés a latin, amit nem mindenhol tanítanak"


Teljesen igaz, pl. mérnököknek nem tanítják. Orvosi egyetemen meg igen. Szóval nem kell ahhoz latint tanulni gimiben, hogy orvosira mehessen.

Vannak orvos ismerőseim, egyik se tanult latinul gimiben.


-----

"GYk: Attól hogy valaki latint tanul, még eldöntheti, 18 évesen mit akar, "


És ha nem olyan szakra akar menni, ahol van latin, akkor a gimiben az egyik nyelv helyett egy olyat tanult, amit soha a való életben nem fog használni.

És igaziból akkor se nyer vele semmit, ha orvosira vagy jogra menne, hiszen ezeken a szakokon megtanítják a szükséges latint.

Tehát már itt alapból nettó veszteségben lenne.


A másik dolog meg, hogy ha szimplán aszerint választana gimit, hogy legyen ott latin (ami nem tudom, hogy mennyi környékén lévő gimire jellemző), akkor lehet, hogy más szempontok szerint meg kompromisszumokat kénytelen kötni, és ha pl. később rájönne, hogy ő mégis inkább valamilyen mérnök szeretne lenni, akkor már rosszabb helyzetben lesz, mint egy kevésbé specifikus tudásra rámenő suli

2016. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!