Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lenne esélyem az...

Zolush kérdése:

Szerintetek lenne esélyem az orvosin?

Figyelt kérdés
Minden álmom hogy egyszer orvos lehessek ,21 éves vagyok már dolgozom és közben estin érettségire járok. Szakközépbe jártam vendéglátást tanultam de igazából nem érdekelt...Ne mondanám magam szuper okos zseninek de hülyének sem..Ami érdekel azt pillanatok alatt, megtanulom vagy gyakran elég hallanom is h megjegyezzem. Az orvosi minden szempontból érdekel tehát annyira nem félek a tanulástól...Olyanoktól kérdem akik járnak vagy jártak orvosira: Szerintetek megtdnám csinálni?
2016. ápr. 11. 02:31
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
0%
Nem jartam orovosira de nemhogy elvégezni még bekerülni sem fogsz kapcsolatok nélkül ! És ezt nem rosszbol mondom! Volt egy osztalytarsan altalanosba és az anyja ott volt tanár ahol a gyerek tanult, persze mondanom sem kell hogy a gyereke mindenbol szín otos volt, az előre kidolgozott felmeroket haza vitte a gyerekének és neki csak meg kellett tanulnia azt miközben mi egy tankönyvet magoltunk be!! Aztán mikor ellbalagtunk a lany anyja elment abba az iskolába tanítani ahova a lánya ment tovább tanulni.... :) szerinted miért?? Mert nagyon jól tudja hogy nem okos a lánya és ha ő nem lenne tanár a lánya sem járhatna a legjobb iskolába . az egyetemeken ugyanigy megy... Főleg az orvosin, meg azt hallottam vagy 10 évet kell tanulni hozzá... Én is lennek orvos mert tényleg jó munka de hát ennek ára van
2016. ápr. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

Az orvosin rengeteget kell tanulnod, és igen, olyan tárgyakat is, amik nem érdekelnek...Kezdik egy erős kémiai alapokat igénylő elméleti oktatással,majd szépen haladnak az egyre gyakorlatiasabb dolgok felé. Protekció itt nem számít, kivéve ha épp az egyetemi klinikán dolgozó neves prof gyereke vagy, de még akkor sem tuti, hogy minden egyes vizsgáztató ezt figyelembe veszi...

Nem 50-100 oldalt kell megtanulni egy vizsgára, hanem pl 4000-t (efölötti szám jött ki, mikor elkezdtem összeszámolni az anatómia szigorlatra átnézett és megtanult könyvek oldalszámát, nyilván ebből még olvasás után szelektálta az ember a tanulnuvalót)

Szuper okosnak nem kell lenni hozzá, de nem árt az intelligencia, és arra is fel kell készülni, hogy az alaphangon 6 év egyetrm után még 5 év szakképzés következik, majd utána a szintentartó képzések.


Ha nő vagy, nagyon erősen gondolkozz el az orvosin, pláne, ha családot akarsz, ha fé

2016. ápr. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
22%

Az orvosin rengeteget kell tanulnod, és igen, olyan tárgyakat is, amik nem érdekelnek...Kezdik egy erős kémiai alapokat igénylő elméleti oktatással,majd szépen haladnak az egyre gyakorlatiasabb dolgok felé. Protekció itt nem számít, kivéve ha épp az egyetemi klinikán dolgozó neves prof gyereke vagy, de még akkor sem tuti, hogy minden egyes vizsgáztató ezt figyelembe veszi...

Nem 50-100 oldalt kell megtanulni egy vizsgára, hanem pl 4000-t (efölötti szám jött ki, mikor elkezdtem összeszámolni az anatómia szigorlatra átnézett és megtanult könyvek oldalszámát, nyilván ebből még olvasás után szelektálta az ember a tanulnuvalót)

Szuper okosnak nem kell lenni hozzá, de nem árt az intelligencia, és arra is fel kell készülni, hogy az alaphangon 6 év egyetrm után még 5 év szakképzés következik, majd utána a szintentartó képzések.


Ha nő vagy, nagyon erősen gondolkozz el az orvosin, pláne, ha családot akarsz, ha férfi, akkor azon, hogy meg bírsz e tanulni több száz oldalakat egy olyan tárgyból néhány nap-egy hét alatt, ami esetleg nem érdekel...

Ha van medikus/orvos ismerősöd, beszélj vele, hogy látja a helyzetet, esetleg kérj kölcsön megnézésre elsős jegyzetet vagy könyvet, hogy az milyen.


És olvass egy kis aktuálist az egészségügy helyzetéről ma....

Valahol le akarlak beszélni, de ha mindezek ellenére szeretnél orvos lenni, akkor próbáld csak meg!

2016. ápr. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Persze, h meg lehet csinalni. De kemiabol, bioszbol rengeteget kell potolnod, es nem artana magantanarhoz is jarni, felveteli teszteket tolteni.
2016. ápr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igen. Mindent el lehet érni, csak akarni kell. Sok tanulás, kemény hajtás vár rád, míg bekerülsz, utána meg pláne. De ha akarod, meg tudod csinálni. A magántanár nem rossz ötlet, elég magasak az elvárások.
2016. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Simán be lehet jutni kapcsolatok nélkül. Írsz két szuperjó emeltet és nem lesz gond. Az unokaöcsém így került be és megy neki az egyetem. Igaz anatómiából kettes, de az nagyon húzós.
2016. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Apu orvos. Nem az anyanyelve országában járt orvosira, mégis a legrosszabb jegye közepes volt. Az is ritka volt egyébként. Ő nagyon jó példa arra, hogy szorgalommal, folyamatos készüléssel, kitartással bármit el lehet érni. Gyomor és lelkierő is kell hozzá nem kevés. Mondjuk 24 éves koráig barátnője sem volt. Ha tényleg komolyan gondolod és alkalmas is vagy rá, akkor sikerūlni fog. Az alkalmast nem csak a biosz, kémia tudásra értem persze. Erre a kérdésre igazából csak te tudsz válaszolni.
2016. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

A bekerüléshez kell 2 emeltszintű érettségi bioszból és kémiából (lehetőleg mind 2 jeles) + egy nyelvvizsga. Magántanár nélkül a kémia nem fog menni, a biológia is durvább, mint középszint. De meg lehet csinálni.

Viszont ha bekerültél, akkor nem tudsz mellette melózni. Ez nem az a szak, amit levelezőn el lehet végezni. Szóval nappalin csinálhatod, rengeteg előadás, aztán gyakorlatok, ezen kívül rengeteg plusz tanulás, számonkérések, vizsgák. Viszont amiről sokan nem beszélnek, hogy nagyon költséges szakról van szó, a könyvek, jegyzetek nagyon drágák és sok olyan van, amit nemelég elhozni a könyvtárból, hanem saját példány kell, már csak azért is, mert a későbbiekben is szükség lehet rá.

Nem lehetetlen megcsinálni, de nem lesz egyszerű. Aki ide készül azok többsége már 12-15 éves kora óta az orvosira gyúr.

Sok sikert kívánok neked, hogy legyen meg az álmod!

2016. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2 emelt igen, kötelező, de a nyelvvizsga felesleges, mert a két emelttel már kimerítette a maximális plusz pontok kategóriát. Két tárgy, emelt szinten, kb. 80-85%-ra elég a bejutáshoz.
2016. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Könyveket meg lehet venni antikváriumból, vagy felsőbb évesektől használtan. Pl. régi kiadású anatómia atlaszt harminc helyett hétezerért vettem. Aki keres, az talál!
2016. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!