Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lenne esélyem az...

Zolush kérdése:

Szerintetek lenne esélyem az orvosin?

Figyelt kérdés
Minden álmom hogy egyszer orvos lehessek ,21 éves vagyok már dolgozom és közben estin érettségire járok. Szakközépbe jártam vendéglátást tanultam de igazából nem érdekelt...Ne mondanám magam szuper okos zseninek de hülyének sem..Ami érdekel azt pillanatok alatt, megtanulom vagy gyakran elég hallanom is h megjegyezzem. Az orvosi minden szempontból érdekel tehát annyira nem félek a tanulástól...Olyanoktól kérdem akik járnak vagy jártak orvosira: Szerintetek megtdnám csinálni?
2016. ápr. 11. 02:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, azt elfelejtettem írni hogy szlovákiai vagyok, és nálunk az emelt szintű érettségi nem kötelező, sőt ha megírod a tesztet az se baj ha nincs érettségid kémia bioszból..a lényeg h csináld meg :) vannak orvos ismerőseim velük még nem beszéltem erről..elsősorban most járok segédápolói tanfolyamra kiváncsi vagyok hogy bírom -e a dolgokat :)
2016. ápr. 11. 13:45
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj,de erre a kérdésre nem lehet érdemi választ adni,mert túl sok a változó ebben a dologban. Mert nem mindegy hány évet szánsz rá, mennyi biológiát és kémiát vagy fizikát tanultál eddig, és ezeket milyen szinten, mennyi időt ,pénzt, energiát tudnál rászánni,melyik tárgyhoz érzed magad közel: fizika vagy kémia, mennyire megy jól a matek(ez emelt kémia számolásokhoz,illetve fizkás számolásoknál releváns). Én 2012 novemberében kezdtem neki biológiát,kémiát tanulni,addig szinte semennyit nem tanultam. 1 év múlva elmentem bioszból és kémiából érettségizni, és írtam egy 66%-os emelt kémiát és egy 72% emelt biológiát,de a hozott jegyeim rosszak voltak ,s így dupláznom kell ,mondhatom,hogy ez semmire nem volt elég. Aztán jártam 1,5 évet biológia szakra és most lepassziváltattam és újrapróbálom mindkét érettségit. Ősszel írtam egy 75%-os emelt kémiát,de mivel dupláznom kell, ez sem volt elég. 2 db 80%-ra lenne szükségem,hogy bejussak az orvosira. Ha összeadod akkor ez már 3,5 év. Lehet én vagyok ekkora lúzer ,vagy nem tudom,de nehéz mindkét érettségi. Azonban ebben a 4 évben rengeteget tapasztaltam, rengeteg dologra jöttem rá,úgymond "bölcsebb" lettem. Az életem szinte minden területén fejlődtem,hogy egy nap jó orvos válhasson belőlem.
2016. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy bekerülj, majd benn is maradj, semmiféle kapcsolat, protekció nem kell, csupán szorgalom.

Azt az ember veszik fel, akinek elegendő pontja van. Pont. Ehhez emelt szintű bioszÉS kémia vagy fizika érettségi kell. Kémiával jobban jársz, mert több alapot ad a 4 féléves biokémiához, mint a fizika a 2 féléves biofizikához.

Kapcsolat itt maximum akkor számít, ha már a rezidens képzésben vagy és hova szeretnél kerülni, legextrémebb esetben klinikai tárgyaknál, ha apád az xy a belgyógyon, akkor lehet kicsit másként néznek rád. Ugyanakkor addig el is kell jutni, az első 2 évben már pedig kihullik mindenki, akinek nem bírja a feje vagy a szorgalma. A klinikai tárgyak meg már érdekesek, azokból így egyáltalán nem számít, hogy kinek milyen kapcsolata van.


Én érettségi után 2 évvel jelentkeztem. Nem jártam olyan suliba, ahol megfelelő alapot kaptam volna a bioszhoz és kémiához, így ezeket egyedül/külön tanárral tanultam meg, a kémiát nulláról. Nem nagy dolog, ennél csak keményebb dolgokat tanul az ember az egyetemen, negyed annyi idő alatt.

Ami még nem árt az egy társalgási szintű (B2) angol nyelvtudás. Egyrészről nyelvvizsga mindenképp kell a diplomához, másrészt ezenfelül kell szakmai angolt is tenni, szintén középfokon. Tehát összesen két nyelvvizsga kell a diplomához, de lehet mindkettő angol. Plusz nálunk sok dia, de még hivatalos tankönyv is angol nyelven volt. Nem egy előadás kezdődik úgy, hogy "bocsi, nem találtam meg a magyart, de hát ugye angolul tud mindenki..."

2016. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
8%

Neharagudj kedves utolsó,de honnan veszed azt az informaciot hogy 2 nyelvvizsga kell az orvosi diplomahoz? Azert kerdzem mert mar olvastam mastol is,es mar ne sertodj meg,de eleg butasagnak tunik ez a szaknyelvi dolog. Ezert utananeztem az szte aok honlapjan es ezt a rendeletet talaltam :

20.3. A Kar nem ad ki diplomát a magyar képzésben részt vevő, záróvizsgát tett hallgató részére,

ha a hallgató a záróvizsga letételét követő 5. naptári év végig nem mutatja be az angol nyelvből

középfokú, „C” (B2 szintű) típusú általános nyelvi vagy szaknyelvi, államilag elismert vagy azzal

egyenértékű nyelvvizsga letételét igazoló okiratot. Ez a szabály legelőször a 2014-2015-ös tanév-

re beiratkozó hallgatókra alkalmazandó.

Tehat eszerint egy kozepfoku VAGY szakmai kozepfoku nyelvvizsga kell,csak az egyik,es SZÓ nincs angolrol sem. Javits ki ha tevedek,de ez egy rendelet. A szobeszednek meg en nem hiszek :) bocsi az ekezet hianyaert.

2016. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Elnezest, javitom magam, szo van benne angolrol :D
2016. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egyébként onnan veszem,mmert harmadéves vagyok orvosin és épp most készülök szaknyelvi vizsgát tenni....
2016. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
De ez a tanulmányi és vizsga szabályzatban van :D Ha ebben az van benne,hogy egy sima középfokú vagy egy szakmai középfokú kell, akkor feleslegesen csinálod meg a szakmait ,ha van már egy sima középfokúd :D Én inkább a hivatalos szabályzatnak hiszek, és nem a te szavadnak.
2016. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 2 nyelvvizsga mindneképpen kell, semmilyen diplomát nem adnak, ha nincsen egy nyelvvizsgád. Ez vhol alapfok, vhol középfok (olyan szak is van, ahol két különböző nyelvből kell nyelvvizsga). Ez az orvosin annyit változik pluszba, hogy kell még egy középfokú szaknyelvi angol is. Ez akkor is így van, ha az előző válaszoló fejreáll. Idejárok 3 éve, csak jobban tudom (azt meg letojom, hogy az előttem válaszoló mit csinál, én a kérdezőnek segítek, nem olyanoknak, akik nem is járnak ide, de már mindent jobban akarnak tudni).

Btw: mikor első évben regisztráltam, már akkor kérték tőlem a nyelvvizsgámat igazoló dokumentumot, mert akinek már akkor megvolt, annak akkor le kellett igazolnia...

2016. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

[link]

"A diplomához szükséges egy középfokú C típusú nyelvvizsga letétele ÉS az angol szaknyelvi záróvizsga"


Remélem ezzel eloszlattam minden kétséget... Akinek még mindig nem elegendő, az magára vessen, ha nem kapja meg a diplomáját.

2016. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
A kommentekből ítélve Magyarországon brutális az orvosi , nálunk azért annyira nem..:) nem a tananyagokra gondolok hanem a bejutásra..:)
2016. ápr. 12. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!