Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek önállóan...

Hogyan készüljek önállóan emelt biológia és kémia érettségire?

Figyelt kérdés

Milyen könyveket ajánlotok, illetve milyen tanulási stratégiát?


Én az Ötösöm lesz kémiából könyvről gondolom, hogy jó lehet, illetve van még ilyen Általános kémia kpiskolásoknak című, ezekről hallottam, hogy jók.

Bioszból a Nagy Etele féle összefoglalóra gondoltam, ill arra a zöld könyvre.


A helyzet az, hogy egyetem mellett csinálnám, eddig azt mondták lehetséges, és én szeretném megpróbálni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

Orvosi egyetemre szeretnék menni, tehát jó százalékokat kellene elérnem, de úgy tűnik, eddig vhogy rosszul tanultam, vagy nem tudom, mert faktos voltam, érdekelt is, de valahogy nem sikerült olyan jól, mint kellett volna.


Ti mit ajánlotok?



2016. júl. 30. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

nem friss, de évekig pörgött a felvi.hu-n az emelt biológia fórum, az a mai napig használható tanácsokkal van tele.

Sok sikert!

2016. júl. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

A másik kérdésednél az első hozzászóló vagyok.

Biosz:

- Mozaikos tankönyvcsomag (10-11-12 + ellenőrzéshez FGY)

- Szerényi Gábor könyve, azt hiszem 2 van

- dr. Németh Endre könyve

- Nagy Etelés összefoglaló.

A bioszt úgy érdemes, nekem úgy sikerült jóra megírni, hogy megtanulod a Mozaikost, a másik kettőből meg kiírogatod, amikkel még nem nagyon találkoztál, mindkettőben lesz (sőt állítólag a szóbelit a Szerényi alapján állítják össze, nem tudom, hogy mennyire lehet hoax). Végül a Nagy Etelés összefoglalóval kiegészíted, ezen felül a FGY-t végigtolod, végül rengeteg, sőt minden érettségit megcsinálsz.

Kémia:

- Mozaikos könyvek (9-10 és 11-12, plusz FGY)

- Villányi nagy könyvei (nem tudom hirtelen a nevüket, van egy nagy tankönyv, amiben feladatok is vannak, meg van egy nagy FGY hozzá, nagyon jók)

- Ötösöm lesz kémiából.

Az elméleten végigmész a Mozaikossal (ha a számolásoknak a leges legelejétől kell kezdened, akkor vannak a kérdésekben - de a tananyagban is - számolások és számolási menetek leírva, azokat megcsinálod. Ha ez kész, jön a Villányi, de a Mozaikossal már párhuzamosan csinálni kell az Ötösömet, a legvégső fejezeteken kívül (pufferek, stb) minden egyes feladatot csinálj meg. Ha van rá idő, kétszer.

Végül, de nem utolsó sorban: csinálj magadnak már most (!) egy időbeosztást, többféleképpen lehet, én úgy csináltam, hogy összeszámoltam a megtanulandó oldalakat, elosztottam a hátralévő napok számával, és kijött ugye, hogy mennyit kell megtanulnom / nap. Ha ezt tartod, ezeket követed, nem létezik, hogy ne sikerüljön. Orvosira 450-nél amúgy sem kell több pont semmi esetre sem. Ez meg soknak tűnhet, de ha ezt mind megcsinálod, majd meglátod, hogy mennyire nem is az. Sok sikert! :)

2016. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Hát mi a Villányi féle (van honlapja, ott lehet rendelni is azt hiszem) tankönyvekből illetve a mozaikos emeltes valamint sima tankönyveket tanultuk. Plusz még feladatok az Ötösöm lesz-ből.

De hogy egyedül? Szerintem a kémiához mindenféleképpen kell tanár, bár nem tudom milyen agyad van hozzá, de nálunk tanár nélkül elképzelhetetlen lett volna.


Biológiából szintén Mozaikos tankönyvek, emelt és a sima sorozata. Itt szintén tanárral vettük át a plusz dolgokat, mert a Mozaikos tankönyvek nem elegek. Nem tudom mennyire vagy kitartó, de nekem a Scolar kiadós Biológia 1-2 (Fazekas-Szerényi) is nagyon nagy segítség volt.

De mint mondtam, itt is csak tanári segítséget tudok javasolni a tankönyvek mellé. Persze anélkül is fel lehet készülni, főleg bioszból, de a kémia nem sok mindenkinek menne szerintem. Emelten legalábbis.


Azért sok szerencsét! :)

2016. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
2. vagyok. A 3. hozzászóló jól mondja, tőled függ, hogy kell-e tanár. Nekem kellett, mert nekem 3 hónapom volt a bioszra meg a kémiára is emelt szinten, szinte 0-ról, de én éjjel-nappal tanultam megállás nélkül, tanárral pedig azért könnyebb, mert sokkal több idő, mire egyedül rájössz az összefüggésekre. Bioszból nem jártam, csak kémiából, maximum a genetikához kellhet szerintem.
2016. júl. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

2-es, te 3 hónap alatt készültél fel a két emeltre nulláról? Grtulálok, ez fantasztikus! :) Sok embernek erőt adsz ezzel.

Hányasra sikerült végül megírni őket? Elég lett a pontod?

2016. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Utolsónak: igen, kémiából megvolt, hogy mi az az elektron. :D Bioszból meg halvány fogalmam volt x dolgokról, de semmi használható. De mint mondtam, EGÉSZ NAP tanultam, felkeléstől lefekvésig, szóval így azért nem akkora teljesítmény szerintem. :D B: 88, K: 92 lett, fel is vettek az orvosira. :) úgyhogy bármi megy, csak akarni kell. Sok sikert!
2016. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot!

Remélem, így már sikerülni fog :)

2016. júl. 30. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amit az előttem hozzászólók is írtak, én is azokat a könyveket ajánlom! Viszont bioszból a zöld feladatgyűjteménynél sokszor azt kérdezi vissza amit a hozzákapcsolódó könyvben írt le a szerző :) Szóval vigyázz! :) Ha megnézel egy emelt szintű érettségit nagyon ritka benne hogy konkrét fogalomra kérdez rá, itt pedig nagyon gyakran teszi ezt. Persze tudni kell a fogalmakat mert szóbelin kíméletlenül kikérdezik :D Engem másodjára vettek fel orvosira idén :)) Én is először önállóan próbáltam tanulni mindkettő tárgyból, de azaz igazság, hogy hamar elakadtam, mert nem tudtam eldönteni főleg bioszból, hogy ez most kell vagy nem kell.. Kémiából meg a számolásokkal voltam ugyanígy :( Így találtam egy nagyon jó online (skype-on) keresztül felkészítő tanárt, aki segített a felkészülésben. Nagyon sokat jelent az hidd el, ha csak már a tanulásra kell koncentrálnod, nem pedig a kiírosgatással megy el az időd. Kémiából a számolásokhoz szerintem mindenképpen szükséges tanár. Az elején még lehet nem akadsz el, de később elég nehéz feladatok vannak már. Ugyebár a könyv csak az A feladatot dolgozza ki, nekem sokszor az is eléggé érthetetlen volt. A tanárom pedig addig magyarázta más-más megoldási módszerekkel amíg meg nem értettem. A másik, hogy nem lehet egyből neki kezdeni a számolási feladatoknak, előbb mindenképpen kell egy kis alap tudás kémiából mert anélkül nem fogod érteni mi miért van így, ez meg ugyebár nem olyan dolog, hogy be lehet magolni.. Remélem tudtam segíteni neked :) Ha érdekel a tanár elérhetőségét el tudom küldeni üzenetben!

2016. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Daniellucky válasza:
2-ik válaszadó, segítenél még kérlek annyit, hogy leírod melyik konkrét könyveit használtad Dr. Szerényi Gábornak és Dr. Németh Endrének? Illetve még az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy bizonyára utána néztél Te is, hogy melyik könyveket ajánlják és biztosan láttad, hogy a Panemsulis biológia könyvet többen is ajánlották. Van valami különösebb oka, hogy azt Te nem vetted igénybe? Köszönöm, ha segítesz!
2016. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Daniel: 2. vagyok. Szerényinek a Biológia érettségizőknek 1-2, meg a nagy FGY-t, Németh Endrének pedig a Biológiai kézikönyv. Ezt a panemsulisat pedig nemes egyszerűséggel azért, mert nem hallottam róla semmit, és ezek a könyvek bőőőven elegek akár a 100%-hoz is, bár annyit nem kell teljesíteni. :) Sok sikert, ha valakinek van kérdése, privátban írjon inkább, nem nagyon veszem észre sajnos az itteni válaszokat.
2016. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!