Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik nem jártak külön tanárhoz...

Akik nem jártak külön tanárhoz nyelvizsga előtt vagy emelt szintű érettségi előtt, hogy sikerült megcsinálniuk?

Figyelt kérdés

Két év múlva esedékes lesz két középfokú nyelvizsga, és két emelt szintű érettségi méghozzá bioszból és kémiából, de nincs pénzünk mind a 4 tantárgyból külön tanárhoz járni, sőt egyhez sem. Elég szerencsétlen helyen élek, ahol német különtanár nincs is, angol pedig kocsihiány végett tömegközlekedéssel másfél óra és 3000 ft. Szóval igen... Hiszek benne, hogy meg tudom majd csinálni sikeresen, mert magam előtt látom a jövőt, és az egyetemet, amiért küzdök. Kitartással nem lesz gond.

Akinek volt ilyen, hogy tanár nélkül SIKERESEN levizsgázott/érettségizett, megosztaná velem, hogy csinálta?



2016. aug. 15. 21:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! :) igen, valahogy en sem a nyelvek miatt izgulok igazan. Talan a biosz kemia az, ami jobban ketsegbe ejt. (Bocsanat az ekezetekert)
2016. aug. 16. 09:33
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
Én az utolsó évben 2 nyelvvizsgát tettem le, plusz egy 90%-os emelt érettségit írtam egy harmadik tárgyból úgy, hogy még faktra sem jártam egyikből sem, szimplán érdekeltek. Nem lehetetlen semmi. :) Viszont részletesen nem akarom leírni, én hogy csináltam, mivel szerintem akkor leszel a leghatékonyabb, ha személyesen találod ki, tervezed meg azt, is, hogyan csináld.
2016. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm orgonálni tanult meg magától, tanár nélkül, mert ezt akarta csinálni. Nem az hajtotta, hogy tanuljon céltudatosan, hanem egyszerűen csak csinálta, merr szerette. Úgyhogy semmi se lehetetlen. Azt tanácsolom, hogy ne a pontokért, meg a tudásért tanulj, hanem kedvtellésként tekints rá!
2016. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kémiából érdemes lenne magántanárhoz járni a számítások miatt.

Én is bioszból kémiából emelteztem, csak kémiából jártam heti 1x tanárhoz. Ha jó fej tanárt fogsz ki, ha kérdésed van, akkor bioszból is biztos válaszol, ha valamit nem értesz.

Egyébként én bioszból főleg az embertanra feküdtem rá, növény állattant utálom, ha fegyvert fognának a fejemhez sem tudnám megjegyezni.

Biosz emelthez: [link]

2016. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Viszont bioszból is van genetikai számítás, de az nem nagy ördöngősség, amit emeltre kérnek. De ha jó fej a középsulis biosztanárod, ennyit biztosan szívesen elmagyaráz kedvességből. :D

+Próbálj logikusan tanulni, úgy 1000x egyszerűbb. Magolva nem is lehet.

Helyileg hol laksz? Ha Nyíregy környékén tudok egy tanárt, aki nem drága, viszont nagyon jó. (5000/2 óra, de mindig 2,5-3 órákat tart)

2016. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
*kémia tanárt tudok
2016. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

A linkért külön köszönet, nagyon jól összeírta a srác a dolgokat.

Sajnos a közelébe sem vagyok, kedves utolsó :( Az ország másik végén élek

2016. aug. 18. 19:47
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, a környéken kb mindenki abból készült fel rá, csak ha jól emlékszem a számításokat annyira nem taglalja.

És kár, pedig tényleg jó. Vele idén 76%-os lett a kémiám, azzal, akihez előtte jártam tavaly meg 46%. A számításokat nagyon érthetően magyarázta.

Kémia számításokhoz: Ötösöm lesz kémiából + előző évi érettségi feladatsorok.

2016. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!