Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Butaság vagy inkább leleményes...

Butaság vagy inkább leleményesség beiratkoznom és csak egy félévet "elvégeznem" egy egyetemen, mindezt csak azért hogy olcsóbb legyen a (pesti) tömegközlekedésem, diák árakon?

Figyelt kérdés

Egyébként jelenleg passziv féléves vagyok egy másik egyetemen, es remélhetőleg jövő nyárra már meglesdz a diplomám. Szakdoga és egy intenziv gyakorlat van hátra.

24/L


2016. aug. 16. 15:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Szerény anyagi körülmények miatt nagyon fontos számomra az a havonkénti 6000,- differencia is...
2016. aug. 16. 15:56
 2/19 anonim ***** válasza:
14%

Leleményességnek semmi esetre sem mondanám, mert annyi idő alatt, amennyit az órára járással meg a tanulással kellene töltened, sokkal több pénzt is kereshetnél, mint 6000 Ft. Az 600 forintos órabérrel is heti 2,5 óra... Keress egy diákmunka szövetkezetet, a legtöbb munkát passzív félévesként is csinálhatod.

Arról nem is beszélve, hogyha nem végzed el a képzést, vissza kell fizetned a félév árát az állambácsinak.

2016. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

azért ennyire nem tudatlanul vágnék bele...


1. biztos forrásbol tudom egy félév ingyenes, azaz egy félév után ingyenesen fel lehet állni az iskolapasbol

2. nem igazán terveztem sűrű bejárásokat az órákra, csak nagyon elvétve

3. csak a minimum 18 kreditet venném fel


Amint mondtam szakdogát kell most írnom a másik szakomra, hiába erre a "kamu" sulira nem fecsérelnék időt, energiát... csak a diákbérlet!!!


Igen, tudom h van diákmunka. 5 éve folyamtosan diákmunkázom, nem Pesten, mert vidéken élek (még).

De ha felmennék Pestre, az albérletárak mellett meg a megélhetés még diákmunkábol ugye, nem mindegy az a 6000 Ft + kiadás a bérletre. 3500 lenne diákként.

2016. aug. 16. 16:22
 4/19 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy a nem teljesített kreditek után kell-e büntetést fizetned vagy sem. Nálunk például 1800/kredit áron mérik a nem teljesítetteket, így az esetedben ez több, mint 30ezer lenne, és akkor máris "hiába" vagy diák.
2016. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
hát azt a minimum határ 18 kreditet mindenképp teljesíteni gondoltam
2016. aug. 16. 16:54
 6/19 anonim ***** válasza:
Mégis melyik egyetemen tudsz 18 kreditet heti kevesebb, mint 2,5 óra ráfordítással teljesíteni?
2016. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

nézd ha kollokviumokat veszek fel, akkor azt elég sztem "szokásosan" megtanulni a vizsgaidőszak előtt közvetlenül


mint ahogy a mostani szakomnál is volt anno

2016. aug. 16. 17:07
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy nem fecsérelnél erre az új szakra energiát és időt, most mégis azt írod, hogy tanulnál és teljesítenél 18 kreditet úgy, hogy közben órára is kell járnod katalógus miatt, mindezt azért, hogy megspórolj havi 6000 forintot.

Ennyi erővel akkor inkább hagyd a fenébe az új szakot, hisz diákmelózni passzív félév alatt is lehet, és ha már havi 2 napot elmész dolgozni, többet keresel, mint 6000. Ennek legalább értelme is van.

2016. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

értelek

de katalógus nem hiszem hogy releváns a kollukvium-i (azaz nem gyakorlati, kötelezően bejárandó) tárgyak esetében

2016. aug. 16. 17:29
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt is érdemes beleszámolnod, hogy vajon érdemes-e egy kis megtakarítás miatt elpazaloni egy államilag támogatott félévet. Ha valamikor később úgy döntesz, hogy még tanulni szeretnél, akkor sokkal többet fogsz veszíteni a kifizetendő költségtérítéssel, mint amennyit most nyersz a diákbérlettel.
2016. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!