Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Butaság vagy inkább leleményes...

Butaság vagy inkább leleményesség beiratkoznom és csak egy félévet "elvégeznem" egy egyetemen, mindezt csak azért hogy olcsóbb legyen a (pesti) tömegközlekedésem, diák árakon?

Figyelt kérdés

Egyébként jelenleg passziv féléves vagyok egy másik egyetemen, es remélhetőleg jövő nyárra már meglesdz a diplomám. Szakdoga és egy intenziv gyakorlat van hátra.

24/L


2016. aug. 16. 15:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

18.19-es, nagyon köszi!!


én is igazán racionálisan átgondolva ostobaságnak tartom, hogy csak ezen okok miatt potyára beiratkozzak egy félévre..


Meggyőztetek, 90%, hogy végül akkor nem kavarok be ezzel az új egyetemmel, csak a bérlet árának megtakarítása miatt!

2016. aug. 16. 18:24
 12/19 A legböszmébb Feri ***** válasza:
54%

Figyelj csajszi, ez hülyeség. Jelenleg a bp-i felnőtt bérlet 9500 pénz. A diákbérlet 3500 pénz. A különbözet havi 6000 pénz március 20-ig (addig érvényes az őszi (matrica). Tehát nyersz combos 42 ezer pénzt.

Egy mesterképzés jobb helyeken 400 ezer pénz félévente. Megéri?

Legalább nyugtass meg, hogy nem mérnök, vagy közgazdász leszel :D

2016. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Iratkozz inkább egy OKJ képzésre, akkor is jár a diákbérlet.
2016. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
és megtehető az OKJ képzésen, hogy a beiratkozáson tul ne nagyon foglalkozzam vele??
2016. aug. 16. 22:32
 15/19 A kérdező kommentje:

pl egy ilyenre?


[link]

2016. aug. 16. 22:37
 16/19 anonim ***** válasza:
OKJ-ra is be kell járni... Tényleg akkor jársz a legjobban, ha ennyivel többet dolgozol.
2016. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Akár...bár a linkelt OKJ-s képzésben nem vagyok biztos, hogy tényleg államilag támogatott: lehetnek rejtett költségek. Megtaláltam: "Alapítványi hozzájárulás (önkéntes): havonta: 3000 Ft" és "2.Tandíj:

Nappali tagozaton: 24 × 19.500 Ft"

Szóval ezzel az iskolával veszítsz, keress másik, igazi középiskolában indított OKJ képzést és ami legalább egy kicsit érdekel. Úgy tudom, hogy az órák 20%-áról hiányozhatsz. Kérdezd meg beiratkozáskor, hogy mi történne, ha túllépnéd...

2016. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Már megint ott tartasz/tartunk, hogy mégis keresel valami kamu képzést, aminek vannak bizonyos követelményei és csak magaddal szúrsz ki...?!
2016. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem, körbejártam a "lehetőségeket", de nagyon körülményes mindkettő. Inkabb egyikhez sem folyamodom.
2016. aug. 17. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!