Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem tudok programozni és...

Ha nem tudok programozni és nem emelt matekos voltam, de jól megy a matek, van esélyem a mérnök informatikus szakon?

Figyelt kérdés

2016. nov. 5. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt, több esélyed van, mint valaki, akinek közepesen ment a matek, de tanult spagettikódot írni szakközépiskolában. Programozni megtanítanak a nulláról is, a programozni tudás csak kezdeti előnyt jelent, egy félév után már gyakorlatilag eltűnik a különbség azok között, akik már évek óta kódolgattak kedvtelésből, meg akik a BME-n láttak először programkódot. Persze kell némi programozói véna is a mérnökinfóhoz, de aki jó matekból, abban ez jó eséllyel megvan szerintem, miközben más meg kiválóan tud kódolni, de belebolondul a rengeteg elméleti matekba, amit tanítanak a BME-VIK-en.
2016. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán van esélyed ahogy az előző is írta, de ha sosem tanultál programozni és jót akarsz magadnak akkor érettségi után /nyáron kezdj hozzá. Olvassgass róla, nézz videókat, barátkozz azzal a nyelvvel és környezettel amit a választott egyetemeden oktatnak. Ez csak jó tanács, mert sok szaktársamon láttam az elején, hogy nagyon megijedtek a totál idegen, nagy mennyiségű anyagtól. Plusz azért eléggé rohannak a tananyaggal, szóval jó ha az alapokat tudod.
2016. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Középsuliba amennyi infót tanítanak Magyarországon az kb. 2 hét ha komolyan veszed ;). De viszton valamiből (ha jól tudom) kell emeltet tegyél mérnökinfóra. Fizika, matek, infó s nem tudom még van-e valami amit lehet választani.


De infón ne aggódj. Infó érettségie Office, kicsi html és minimális programozás van. Annyival senki nem lesz okosabb nálad hogy azt tudja.

2016. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azért lenne értelme megtanuld hogy lásd hogy tényleg ez-e az amit akarsz. Ne legyen az hogy teljesen másképp képzeled el a programozást mint amilyen valójában, és 1 év után rágyere hogy te mégse ezt akarod.

Amik benne vannak a programozás tantervben nagy vonalakban:

if feltétel vizsgálat

ciklusok (for, while, do while (repeat))

külső fileból olvasás, írás

függvények

struktúrák

néhány beépített függvény ismerete


Szóval jól látod. 6 lecke nagyjából. Ugorj neki! :), ne az érettségi miatt, ismerd meg milyen programozni, s könnyítsd meg az első féléved elejét!

2016. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2016. nov. 6. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!