Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezős egyetemisták,...

Levelezős egyetemisták, fősulisok! Válaszolnátok nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Nem igazán tudom mástól megkérdezni ezeket, ezért elnézést ha hülyeségeket kérdezek:)

szóval...szeretnék majd jelentkezni egyetemre vagy fősulira...de levelező szakra, mert elég messze lakom minden egyetemtől, és könnyebben is tudnék levelezőn tanulni, ugye levelező is van állami támogatásosban?vagy az mind költségtérítéses?:)

illetve érdekelne végülis minden az egyetemi, főiskolai életről, hogy milyen a levelezőn tanulni, mennyire lehet összeismerkedni, barátkozni?:)

az évnyitók, évzárók hogyan szoktak zajlani?vagy ott már nincsenek azok a nagy ünnepségek?:)

ennyi lenne:D

köszönöm szépen:)


2010. ápr. 28. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, levelezőn is van államilag támogatott képzés. Böngészhetsz a témában a felvi.hu-n, vagy a felvi könyvben is utánanézhetsz.

Én levelezőn tanulok, és az a személyes tapasztalatom, hogy itt olyan igazi, életre szóló barátságok nem alakulnak ki. Mivel ide általában dolgozó, vagy családos emberek járnak viszonylag nagy távolságból, akik (ha egyáltalán bejárnak) mielőbb szeretnének hazarohanni. Bejárni nem mindig kötelező, de azért nem árt ott lenni, mert sokat segíthet a vizsgákon, ha a tanár emlékszik rád. Eleinte általában nagy az összetartás, de ez később alábbhagy. Viszont szinte mindenhol jellemző az, hogy a tananyagot feltétel nélkül továbbküldjük a csoporttársaknak. Ahová én járok, ott szombatonként van oktatás reggeltől délutánig. Ez általában jellemző mindenhol, de szaktól és tanártól is függ. Van olyan tanár, aki bejön szombaton reggel 8:30-kor, kb kétóránként tart kis szüneteket, és este 6-ig tartja az előadást. Nálunk ez ritka, ugyanis inkább az a jellemző, hogy a tanárok sem szeretik elcseszni a hétvégéjüket, és beszélgetünk két órát a témáról, aztán mindenki megy amerre lát. Az anyagot meg megkapjuk e-mailben a tanártól. Van, aki már előre kidolgozza kérdés és válasz formájában; ill. van, aki csak a PPT-t küldi át. De ez is nagy segítség. De van olyan hely is, ahol csütörtök délutántól szombat délutánig vannak előadások. Én a két évem alatt még nem vettem tankönyveket, leszámítva a nyelvi dolgokat, mert azt sehogyan sem tudtam mással helyettesíteni.

A tanárok nálunk sokkal lazábbak, mint a nappalisoknál-már ami az osztályzást illeti. Megértik, ha nem tudsz annyira jól felkészülni egy vizsgára. Persze ezzel a jóindulattal nem érdemes visszaélni. Ugyanakkor azt is hallottam már, hogy a levelezősök csak "megtűrt személyek".

Diákigazolvány van, és sajnos ennyi a támogatások köre.

Levelezőn évnyitóra nem kell menni, és semmilyen ünnepélyen nem kötelező a részvétel.

Bocs hogy hosszú lettem. Remélem segítettem. Sok sikert!:)))

2010. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jajj de aranyos vagy:) nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad nekem:)

én tavaly érettségiztem és kicsit megbántam, h nem jelentkeztem fősulira, bár most is későn gondolkozom rajta:$

csak közbe jött egy tanfolyamom...de még remélem sikerül jelentkeznem:)

bár nem tudom mennyi esélyem van, h felvegyenek, mert kevés a pontszámom, de reménykedem:)

sokat segítettél:)

nagyon szépen köszönöm:)

2010. ápr. 29. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Időben kezdj el gondolkodni, ha tényleg tovább akarsz tanulni. Egy középfokú nyelvvizsga pl. ad néhány pluszpontot. Amúgy vannak olyan helyek, ahol abszolúte nem magas a ponthatár, nem nehéz bejutni. Megnézheted a felvi.hu-n.
2010. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
okés:) nagyon szépen köszönöm:)
2010. ápr. 30. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!