Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szlovákiai ként mit kell...

Szlovákiai ként mit kell tennem, hogy Magyarországon, Pesten tanulhassak orvosi egyetemen (SOTE ÁOK)?

Figyelt kérdés

Szlovákiai magyar vagyok, és minden képp pestre szeretnék menni tovább tanulni!

Azzal tisztában vagyok, hogy két emelt kell, már el is kezdtem a felkészülést

Azonban érdekelne, hogy az én esetemben milyen intézkedések szükségesek.

Egyátalán bekerülhetek államira, vagy csak önköltségesre?

Valaki aki hasonló helyzetben van, vagy tud valami információt, légyszi irjon!

Köszi szépen! ;)



2016. nov. 20. 19:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Államilag támogatott képzésben részt vehet a kérdező, ha eléri a ponthatárt és magyar nyelven kívánja folytatni a tanulmányait.
2016. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

5. vagyok

Jól le lettem pontozva, nem tudom, hogy pontosan miért is, de jelzem, hogy szlovák állampolgár vagyok, magyarországi orvosi egyetemen tanulok és a bunkó válaszolónak üzenem, hogy a gyereke járhat majd egyetemre az én adómból, sőt a hozzá hasonló, indokolatlanul ellenséges és félretájékoztató embereket is legjobb tudásom szerint gyógyítom majd meg egy olyan magyar állami kórházban, ami már most széthullóban van. De persze, küldjetek haza mindenkit a saját hazájába, ingyenélők vagyunk.

Szóval, ha magyarul tanulsz, ingyenes, két emelt kell hozzá.

2016. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen! ;)
2016. nov. 22. 18:30
 14/16 anonim ***** válasza:
49%

# 10/13


Mondjuk ez annyiból logikus, hogy most már aki elmegy annak vissza kell fizetnie a 15 milliót az egyetem után 15 évvel. Szvsz, jöhet szlovák is persze, de ha nem fizeti vissza ezt az összeget, akkor kénytelen lesz itthon dolgozni.

2016. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok!
2016. nov. 22. 20:38
 16/16 anonim ***** válasza:
32%

12. Válaszoló! Ne foglalkozz az ilyen kötekedőkkel,Magyarországon ez a szokás sajnos.

A pénzvisszafizetésről annyit,hogy ha az ember kimegy külföldre dolgozni ( márpedig ilyen alacsony fizetésekkel érthető), akkor röhögve vissza fogja tudni fizetni.

2016. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!