Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok mennyire nehéz az...

Orvosisok mennyire nehéz az orvosi? A ti családotokban van orvos? Ti milyen orvosok szeretnétek lenni és miért?

Figyelt kérdés

2016. dec. 11. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Unokanővérem orvosnak tanul. Igazság szerint ez tipikusan az a szakma, amit csak a tényleg nagyon elkötelezetteknek szabad/tudnak elvégezni.

Nem vettem észre, hogy különösebben okosabb lenne bárki másnál, csak szorgalmas és érdekli őt nagyon a téma.

Ebből én azt szűröm le, hogy orvosnak az az ember való, aki kellő empátiával rendelkezik, eléggé szorgalmas és ha mondjuk 16:00-ig tart a rendelés és van még 5 betege 15:50-kor, akkor 16:00-kor nem esik ki a toll a kezéből, hanem mondjuk segít a maradék háromnak is a + 15-20 percben amit ráhúz a rendelési időre.

Nem hinném, hogy teljesíthetetlenek a követelmények, amit itt sokan írnak gyakorin.

Tanultam már unokanővéremmel, nem olyan extra, hogy ne lehessen megtanulni.

2016. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Elvégezhető, de annyit tennék hozzá, hogy sokkal nehezebb mint képzeled.


Bármint el lehet mondani, hogy mennyit kell tanulni, de amíg nem próbáltad ki el se tudod képzelni.


Az meg a másik, hogy legjobb jegyek ellenére is nehéz bekerülni a klinikákra diplomaszerzés után, kivéve ha megfeszülsz és jó jegyek mellett már egyetem mellett is elkezded bedolgozni magad és reménykedsz.

2016. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Az orvosi egyetem lexikális tudást ad, a vizsgán is "lexikát" várnak el. Vagyis ha van segged, türelmed, időd, kitartásod, szorgalmad, akkor el fogod végezni. Nem lehetetlen. Magolni kell ezerrel, ez a titok. Nem kell túlmisztifikálni mindent.
2016. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Pfhú, testvérem orvosin van Debrecenben. Rengeteget kell memorizálni, könyveket kell megtanulj, és összefüggően átláss, és lesznek olyan időszakok mikor reggeltől estig heteken át csak tanulsz, másképp nem lehet ha csak nem vagy zseni. És rengetegszer fogsz azzal szembesülni hogy keményen harcolsz, tanulsz és mégis kudarc ér. Hétvégéid sem lesznek szabadok többnyire, és sokan Karácsonykor is bent maradnak tanulni, mert egyszerűen nem tehetik meg hogy mennek ünnepelni, mert nem lesz meg a Zh, és akkor nem lesz meg a vizsga sem. Nagyon szép hivatás, és ha végig csinálod meglesz az eredménye, és minden egyes perc kifizetődik. Ha valami konkrét kérdésed van, szívesen utánakérdezek. De abba biztos lehetsz hogy év közben lesz olyan hogy azt mondod, hogy miért is kezdtél te ebbe bele? Szóval nehéz.
2016. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4. a testvéred hány százalékos Érettségiket ír? És hány éve jár már orvosira?
2016. dec. 11. 19:57
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
424 pontja volt, harmadéves. Fizikája 75%-volt, Biológiája 87% (emelt), megduplázták a két érettségijét.
2016. dec. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

# 3/6

Itt tévedsz nagyot!

Az orvosi lexikális tudás mellett, vagy alapján várja, hogy az ismereteket integrálva tudjál döntéseket hozni. A tankönyveket lehet, hogy be kell vágnod, de ha nem érted meg a tananyagot akkor hamar kivágnak. Nem a segg a lényeg, hanem hogy megértsed az anyagot, ugyanúgy ahogy matekórán nem elég megjegyezni azt, hogy

2+ 2 = 4 hanem mögé kell látni, hogy miért annyi.


Szerintem te valamelyik jogi karral keverheted az orvosit.

2016. dec. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom az, hogy az anatomia az megtanulhatatlan...legalabbis annyi idő alatt, amennyink van ráá. En a tempót nem birom, vegigtanultam a szorgalmi idoszakot anatomiabol, de ugy erzem,ez közel sem eleg.
2016. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Anatómia szerintem még viszonylag jó is, tudod, hogy mit kell megtanulni. Mit kell átnézni, mit kérnek számon.


Viszont szigorlatra tényleg kegyetlenül sok mindent kell tudni, felismerni.

2016. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első két év nagy szoppantás. De utána már jobb lesz, higgyétek el. Most harmadévben pl. már sokkal jobb fejebbek a vizsgákon és nem arra mennek rá, mit nem tudsz. A szigorlatok azért gondolom húzósabbak lesznek év végén, de nem az az úgy érzed teljesíthetetlen mint mondjuk anat vagy élettan...


Kitartás!

2016. dec. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!