Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Proginfó vagy mérnökinfó vagy...

Proginfó vagy mérnökinfó vagy villamosmérnök? ELTE, Pannon vagy BME?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ilyen irányba szeretnék menni, viszont nem tudom, hogy hova, vagy melyik az érdemesebb. Azt tudom, hogy nagyjából a tárgyak hol milyen arányban vannak, de nagyjából ennyi.

2016. dec. 18. 10:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
BME, mérnökinfó v. villamosmérnök. döntsd el az áram része vagy az infó része érdekel jobban.
2016. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Indoklást is kaphatok? Köszi. :)
2016. dec. 18. 11:02
 3/42 anonim ***** válasza:

bármelyikre érdemes menni.. mindnek más a célja..

döntsd el mi áll közelebb hozzád és válassz egyetemet képességeid szerint..

2016. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Hát, szeretnék gyakorlatorientáltabb képzést, és a lehető legnaprakészebbet (tudom, a magyar oktatás nem az utóbbiról híres, de a lehetőségek alapján).

És itt gyakorin is, meg mindenhol bagyon szidják például a Pannon Egyetemet, de a legtöbb ellene szóló érv nagyjából azt bizonyítja csak be, hogy a BME Pesten van, így oda koncentrálódnak az okosabb diákok, meg Pesten több a lehetőség, mert az a főváros.

Kíváncsi vagyok, hogy mik a vélemények / tapasztalatok.

2016. dec. 18. 12:55
 5/42 anonim ***** válasza:
9%
Ha gyakorlatias képzést akarsz, akkor ÓE vagy PE, nekik MI-n vannak duális képzéseik is, talán villanyon is. BME-t én nem javaslom, mert nem gyakorlatias a képzése, oktatás színvonala gyenge, a hallgatók több mint fele nem szerzi meg első félévben az 30 kreditet és több mint a fele nem is végzi el egyáltalán, és akik elvégzik sokszor csak 5 év alatt sikerül a BSc. ELTE-t nem ismerem.
2016. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: Mégis a BME-s diploma ér a legtöbbet...


Vannak ismerőseim más egyetemekről, hát jóval kevesebbet kell tanulniuk, pedig ugyanazon a szakon vannak mint én (egy BME-s)

2016. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
12%
Jó tanulást! Hiába tanulsz többet nem fogsz többet tudni a gyakorlatban, mint másik egyetemen végzettek, mert mire te kikerülsz a BME VIK-ről, ha kikerülsz diplomával, addigra a veled egykorúknak, a másik egyetemen végzetteknek 1-2 éves gyakorlatuk lesz a szakmában. A BME VIK-es diploma egyre kevesebbet ér. Majd meglátod mire végzel.
2016. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
51%

az lehet hogy BME-ről a kikerülésedkor kevesebbet fogsz tudni, mintha egy gyengébb, de gyakorlatiasabb egyetemről kerülnél ki, de amilyen tempóban BME-n kell tanulni azt az 1-2 éves lemaradást kb. 6 hónap alatt különösebb erőlködés nélkül fel is szeded..


nem beszélve arról, hogy ha tartod ugyanezt a tempót, 1-2 éven belül messze elhúztál azok mellett akik annyival korábban kerültek ki egy gyengébb más egyetemről..


az meg hogy a más egyetemen végzettek gyakorlatból naprakészebbek kikerüléskor mint egy BME-s, hosszú távon semmit nem ér (sőt talán még hátrány is).. 2-4 évente egyébként is elévül a gyakorlati tudás, egy jó elméleti háttérrel viszont pillanatok alatt könnyen felszedhetsz szinte bármit...


Kérdező: neked azt ajánlom, hogy az szerint válassz erősebb (elméletibb)/gyenge (gyakorlatiasabb) egyetem között, hogy milyenek a képességeid. BME-ről kikerülve nem nagyon fogsz tudni mondjuk apache szervert konfigurálni, vagy akármilyen nyelven nagyon profi szinten programozni, de legalább nem fogsz pislogni mint hal a szatyorban, ha eléd tesznek egy olyan feladatot, hogy mondjuk egy 10 gépes szerverparkot skálázz fel 10 ezer gépesre, vagy optimalizálj egy képfelismerést egy neurális hálóval, esetleg írj át egy szoftvert valami egzotikus nyelvre, amelyhez éppen még senki nem ért...


#3-as voltam


u.i.: ne hallgass olyan emberekre, akik azért szidnak egy egyetemet, mert kiestek onnan..

u.i.2.: nincs egyértelműen jó választás, minden egyetem másban jó.. nincs fekete fehér.. nézz tárgyakat, tematikákat, szakdolgozat/diploma témákat, mi érdekel

2016. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
41%

Gondolod, hogy az elméleti hátteret csak a BME VIK-en tanítják?


Sajnos csúsztatsz, amikor másik egyetemről azt írod, hogy gyengébb. Mi alapján tartod a BME-t erősebb egyetemnek? Nincsenek egzakt számok amivel ezt mérni lehetne, mivel a BME VIK-en nem hajlandók az oktatók, a dékáni hivatal egy oktatás színvonalát megmutató minőségbiztosítási rendszert bevezetni. Nem véletlen. Félreértés ne essen, nem azt mondom, hogy rossz a VIK, csak azt mondom, hogy semmivel sem jobb, mint bármelyik másik. És ha gyakorlatiasabb tudást akarsz szerezni, akkor másik egyetemet válassz inkább. Semmivel nem kapsz értékesebb diplomát a VIK-en és még szívatnak végig az oktatók, mert nem tanítanak rendesen, csak túl bonyolítják a dolgot, hogy ne értsd meg, ezért nem is mennek sokan előadásokra, hanem távoktatáshoz hasonlóan maguk készülnek fel a zh-kra. Ennyi. Fölösleges időpocsékolás a VIK, de nem azt mondom, hogy rosszabb mint másik egyetem. De ha így folytatja az lesz.

2016. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
62%

"Sajnos csúsztatsz, amikor másik egyetemről azt írod, hogy gyengébb. Mi alapján tartod a BME-t erősebb egyetemnek?"

-> munkatapasztalat alapján a más egyetemről származó kollégák tudása..


"semmivel sem jobb, mint bármelyik másik"

-> nekem az ELTE-vel van összehasonlitási alapom, annál biztosan jobb.


"ha gyakorlatiasabb tudást akarsz szerezni, akkor másik egyetemet válassz inkább."

-> így igaz.. ha meg nagyon gyakorlatiast szeretnél, akkor meg válassz valamilyen technikumot, vagy OKJ-t.


"szívatnak végig az oktatók, mert nem tanítanak rendesen, csak túl bonyolítják a dolgot, hogy ne értsd meg"

-> valóban szivatnak, de egyáltalán nem azért, hogy pont neked ne sikerüljön.. egyszerűen ez az az színvonal ami nemzetközileg is elfogadható minimum és az alatt más egyetemekkel ellentétben nem hajlandóak jegyet adni. ennyi.

2016. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!