Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Proginfó vagy mérnökinfó vagy...

Proginfó vagy mérnökinfó vagy villamosmérnök? ELTE, Pannon vagy BME?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ilyen irányba szeretnék menni, viszont nem tudom, hogy hova, vagy melyik az érdemesebb. Azt tudom, hogy nagyjából a tárgyak hol milyen arányban vannak, de nagyjából ennyi.

2016. dec. 18. 10:39
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

jesszusom, hát pont ebből látszik mennyire közöd nincs sem az érveléstechnikához, az "iparban levő" valós életbeli informatikához, sem pedig az emberi kompetenciákhoz, mégis nagy magabiztossággal osztod itt az észt, ahogy a hülyék is szokták...


1.

"Pénzt akkor veszítenek igazán, ha nem a legjobb minőségben végzik el a projektet."

-> Ez egyszerűen nem igaz.. Hallottál már olyanokról, hogy határidős projekt? Vagy kötelező support? Esetleg megvan az a fogalom, hogy bugfixek, Continuous Improvement stb.?

Minden intelligens informatikus veled ellentétben TUDJA, hogy nem létezik tökéletes minőségű, hibátlan szoftvertermék. Minden intelligens gazdasági szakember TUDJA, hogy 1000x jobb egy kezdeti (hibákkal teli) prototípus, mint egy valamikor a jövőben elkészülő "majdnem tökéletes" akármi...


2.

"Az utólagos javítások, a garanciális időben lényegesen nagyobb ráfordítással járnak, nem beszélve arról, hogy legközelebb nem is kötnének velük szerződést."

-> ezen mondatod első fele igaz, az első pont miatt a mondatod másik fele egyszerűen nettó baromság és teljesen hibás és megalapopzatlan következtetés...


3.

"Az ilyen cégeknél egyébként dolgoznak VIK-esek is, meg más egyetemet végzettek is. Ezt te is megerősítetted, hiszen te is dolgozol más egyetemistákkal is."

-> Igen, dolgoznak és? Ahogy írtam, a minőséges képzés és a munkahelyek változatos kompetencia igényei egyáltalán nem zárják ki, hogy jóval kevésbé elméleti képzésről kikerülőket is felvegyenek (pláne ha figyelembe vesszük mekkora az informatikus hiány). A technikumot/okj-t elvégzők sem annyira kvalifikált szakemberek mint a legrosszabb egyetemről kikerülők (hisz teljesen másban jók, nem elméleti, hanem még gyakorlatiasabb dolgokban), ennek ellenére mégis szükség van a munkájukra (már csak azért is, mert egy erősen elméleti szakember megőrülne, ha apache szervert kellene 0-24-ben konfigurálni, de sajnálom, hogy benned ez ilyen szinten még nem tudotosult).


4.

Hisz te magad írtad: "A cégek a duális képzés során jó szakembereket fognak kiképezni, mert a hiány miatt maguknak képeznek."

-> Ez alapján sokkal inkább tűnik egymásra orthogonális dimenziónak a képzések mélysége/minősége és munkahelyek felvételi kritériuma, mint az általad felfestett túlegyszerűsített képnél, mely szerint csak a legjobb egyetemről kikerülőket érdemes alkalmazni.

Emiatt teljességgel érthetetlen az is, hogy 3. kérdésed egyáltalán miért tetted fel, hisz pont a cégek által nyújtott képzésekkel (melyek a kompetencia hiányokat hivatottak pótolni) ütöd azt, amit sugalni szándékoztál, miszerint nem érné meg a legjobb egyetem hallgatóinál rosszabbakat felvenni...


Viszont te még mindig nem tisztáztad a munkahely és a képzés erőssége között általad vélt összefüggéseket (annak ellenére, ahogy erre többször, többen is felhívtuk a figyelmed), nem érveltél amellett sem, hogy miért csakis kizárólag a tökéletes képzésről kierülőket érdemes csak egy munkahelynek felvenni, annak ellenére, hogy te magad írtad, hogy a cégeknek érdemes kiképezni a saját munkaerőjüket.


5.

"Így egy olyan extra tudást, készséget fognak a duálisosok elsajátítani, amit a hagyományos képzésben nem lehet."

-> Így van. Munkatapasztalatot szereznek. Ettől még valaki nem feltétlenül lesz jobb egy más jellegű feldatban, főleg ha az a feladat elméleti tudást igényelne, melyet pont a duális képzés miatt nem sajátított el. Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a kompetenciákról.


"Ezért is panaszkodnak a cégek, hogy az egyetemek nem az ő igényeiknek és a piaci szükségleteknek megfelelően képzik a szakembereket."

-> Még jó. Ez esetben mindenki egy adott célra betanított szakember lenne, nem léteznének interdiszciplináris területek sem, a legtöbbet hozó kutatásokra (ami az egyetemek legfőbb profilja az oktatás mellett) nem lenne elég szakember.


"Ezért most már szinte bármelyik egyetemen, de a duális képzésesek esetében biztosan egy értékesebb diplomát s tudást fogsz kapni, mint a hagyományos képzésben."

-> Az, hogy piac igényeinek jobban megfelelőbb, az tény, de hogy értékesebb is? Na ezt előbb illene bizonyítanod..


"És ez is egy probléma amiért a VIK BSc-n nem száll be a duális képzésbe, mert szégyenben maradna a hallgatói miatt a duális cégeknél, leégne a VIK előttük. Mert a felvettek felét, több mint a felét el kellene bocsássák a cégek az első félév után, mivel nem tudnak a mintatanterv szerint haladni, ami kizáró ok. Ez a szégyen a BME VIK esetében, hogy szemlesütve kellene a nemzetközi, elismert cégek szemébe nézni a hallgatók eredményei miatt."

-> Érvelésed szerint tehát sokkal "értékesebb" egy olyan képzés, ahol igazából eredetileg annyi sok szabadidőd van a tanulás mellett, hogy az időd felét megerőltetés nélkül be tudod fordítani egy gyakorlatorientált duális képzésbe, mint egy olyan képzés, ahol még minden idődet felhasználva sem biztos, hogy képes vagy helyt állni egy ZH-n, vagy vizsgán..

-> Ráadásul legalább két feltételezés van a fenti gondolatodba, melyek közül eddig még egyiket sem sikerült bizonyítottad.

2016. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%

"Emiatt teljességgel érthetetlen az is, hogy 3. kérdésed egyáltalán miért tetted fel, hisz pont a cégek által nyújtott képzésekkel (melyek a kompetencia hiányokat hivatottak pótolni) ütöd azt, amit sugalni szándékoztál, miszerint nem érné meg a legjobb egyetem hallgatóinál rosszabbakat felvenni... "


Ezt teljesen jól látod. És ha nem éri meg a legjobb egyetem hallgatóinál rosszabbakat felvenni akkor ez azt jelenti, hogy a felvettek mind jók, jók a más egyetemeken végzettek is, ahogy levezetted. Tehát felesleges a VIK-re járni, ezt a logikus következtetést a te általad írtakból egy ötödikes is le tudja vonni.



"Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a kompetenciákról. "

Neked nincs fogalmad a kompetenciákról, mert az elméleti tudást nemcsak a VIK-esek tudják elsajátítani, hanem a másik egyetemre járók is. Nincs olyan, hogy tudás csak a VIK-esekbe megy bele. Jó hogy nem már a tudást csak a BME IK-esek kompetenciájának tekinted?!



"Minden intelligens gazdasági szakember TUDJA, hogy 1000x jobb egy kezdeti (hibákkal teli) prototípus, mint egy valamikor a jövőben elkészülő "majdnem tökéletes" akármi... "


Ez egy nettó ostobaság, amit csak egy BME VIK-es tud írni.


"Minden intelligens informatikus veled ellentétben TUDJA, hogy nem létezik tökéletes minőségű, hibátlan szoftvertermék. "

Itt megint magadat cáfolod. Ez az oka,hogy nerm hülyéket vesznek fel, hanem szakembereket és ilyen szakemberek megtalálhatók sok egyetem hallgatói között. A BME VIK-esek semmivel sem jobbak, sőt...


"" egy olyan képzés, ahol még minden idődet felhasználva sem biztos, hogy képes vagy helyt állni egy ZH-n, vagy vizsgán"

Ebből látszik, hogy a VIK-en szívatják ez embereket legalábbis BSc-n. Mert ne feledd hogy a VIK -en is van duális képzés mesteren. Úgyhogy most saját magadat cáfoltad meg, és nem engem.


A BME VIK időpocsékolás.

2016. dec. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
69%

Jesszusom, hát ekkora baromságokat rét olvastam már. Ha ilyenért te komolyan diplomát szereztél akkor nemcsak te, hanem az egyetemed is elszégyelhetné magát..


"Ez egy nettó ostobaság, amit csak egy BME VIK-es tud írni."

"Itt megint magadat cáfolod. Ez az oka,hogy nerm hülyéket vesznek fel, hanem szakembereket és ilyen szakemberek megtalálhatók sok egyetem hallgatói között. A BME VIK-esek semmivel sem jobbak, sőt... "

-> Pontosan hogyan is cáfolom meg önmagam? Mert itt logikusan érvelni bizony elég lusta voltál ám.. (vagy nem tanítottak meg rá, hogy kell?)

-> akkor (ha már így reagáltál arra amit korábban írtam) ugyan mondd már el, hogy mi a véleményed az olyan dolgkról, mint SCRUM, Testing, Supporting, Continuous Improvement, határidős projekt, patch, bugfixek, verziókezelés stb.? Ezeket csak véletlenül, részegen találták ki az informatikusok, mivel minden "jó szakember" elsőre tökéletes terméket kellene hogy írjon/kiadjon, ugye?.. Sőt, ha ekkora gazdasági szakember vagy, akkor ugye soha nem is kell demozni mondjuk a megrendelőknek, befektetőknek, a pénz általában csak úgy áramlik puszta ígéretre.. Szinte akármit beígérszhetsz, ráadásul nyugodtan szöszölhetsz évekig a kóddal amíg a tökéletes szoftver elkészül és senki nem fogja megkérdezni tőled, hogy ugyan te miért kapod itten a fizetést, ugye???


Amit írsz, az egyáltalán nem életszerű..

Te vagy egy álomvilágban élsz, vagy tényleg ennyire nem értessz a szakmádhoz.. Talán már összedobtál életedben egy-két PHP weboldalt de az látszik, hogy valószínűleg még egy percet nem dolgoztál életedben komoly pojekten ennek ellenére hozod itt a vérpistikét, miközben valójában egy szakbarbár vagy..

Tégy meg egy szívességet és tényleg add vissza a diplomád, mert az látszik, hogy te elpazaroltad azt az 5 évet amikor tanulni kellett volna...


Kérdezőnek üzenném, hogy én a helyében nem hallgatnék ilyen bizonyított-kontárok véleményére, mint a 61%-os.

2016. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%

" Szinte akármit beígérszhetsz, ráadásul nyugodtan szöszölhetsz évekig a kóddal amíg a tökéletes szoftver elkészül és senki nem fogja megkérdezni tőled, hogy ugyan te miért kapod itten a fizetést, ugye??? "


Neked logikád mérhetetlen, mérhetetlenül alacsony.

Összevissza beszélsz, mint egy részeg.


Ezekte pont te mondtad, hogy van időd szöszölni, mert nem kell jót csinálj, csak valamit, hogy legyen valami határidőre, hogy ne bukd a pénzt. pont azt mondtam, hogy nem szöszölhetsz és jó szakemberekkel dolgozz, pont azért mert ők se tudnak elsőre tökéleteset írni, nyilván az olyan kontárok mint te, meg még több hibával dolgoznak.


A te megnyilvánulásaidból remélem mindenkinek nyilvánvaló lesz, hogy BME VIK-eseket ne vegyen fel, mert csak annyit tudnak, mint amennyit te itt a fórumban produkáltál.

A BME VIK csak időpocsékolás.

2016. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Te: "Pénzt akkor veszítenek igazán, ha nem a legjobb minőségben végzik el a projektet. Az utólagos javítások, a garanciális időben lényegesen nagyobb ráfordítással járnak, nem beszélve arról, hogy legközelebb nem is kötnének velük szerződést. "


Én: "Minden intelligens informatikus veled ellentétben TUDJA, hogy nem létezik tökéletes minőségű, hibátlan szoftvertermék. Minden intelligens gazdasági szakember TUDJA, hogy 1000x jobb egy kezdeti (hibákkal teli) prototípus, mint egy valamikor a jövőben elkészülő "majdnem tökéletes" akármi... "


Te: "Ez egy nettó ostobaság, amit csak egy BME VIK-es tud írni. "

"Itt megint magadat cáfolod. Ez az oka,hogy nerm hülyéket vesznek fel, hanem szakembereket és ilyen szakemberek megtalálhatók sok egyetem hallgatói között."


Én: "Pontosan hogyan is cáfolom meg önmagam? Mert itt logikusan érvelni bizony elég lusta voltál ám.. (vagy nem tanítottak meg rá, hogy kell?) akkor (ha már így reagáltál arra amit korábban írtam) ugyan mondd már el, hogy mi a véleményed az olyan dolgkról, mint SCRUM, Testing, Supporting, Continuous Improvement, határidős projekt, patch, bugfixek, verziókezelés stb.? Ezeket csak véletlenül, részegen találták ki az informatikusok, mivel minden "jó szakember" elsőre tökéletes terméket kellene hogy írjon/kiadjon, ugye?.. Sőt, ha ekkora gazdasági szakember vagy, akkor ugye soha nem is kell demozni mondjuk a megrendelőknek, befektetőknek, a pénz általában csak úgy áramlik puszta ígéretre.. Szinte akármit beígérszhetsz, ráadásul nyugodtan szöszölhetsz évekig a kóddal amíg a tökéletes szoftver elkészül és senki nem fogja megkérdezni tőled, hogy ugyan te miért kapod itten a fizetést, ugye??? "


Te: "Ezekte pont te mondtad, hogy van időd szöszölni, mert nem kell jót csinálj, csak valamit, hogy legyen valami határidőre, hogy ne bukd a pénzt. pont azt mondtam, hogy nem szöszölhetsz és jó szakemberekkel dolgozz, pont azért mert ők se tudnak elsőre tökéleteset írni, nyilván az olyan kontárok mint te, meg még több hibával dolgoznak."


-> Akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi mondataimat ismételt elolvasásra (mert látom hogy értelmezni azt nem sikerült):


Te: "pont te mondtad, hogy van időd szöszölni"

Én: "... akkor ugye soha nem is kell demozni mondjuk a megrendelőknek, befektetőknek, a pénz általában csak úgy áramlik puszta ígéretre.. Szinte akármit beígérszhetsz, ráadásul nyugodtan szöszölhetsz évekig a kóddal amíg a tökéletes szoftver elkészül és senki nem fogja megkérdezni tőled, hogy ugyan te miért kapod itten a fizetést, ugye???"

-> Látom egyelőre még a szarkazmus fogalmát sem nagyon ismered... ajánlom ennek informatikai alapok mellett ennek (is) nézz utána..


Te: "pont azért mert ők se tudnak elsőre tökéleteset írni"

Hibás kódról az előbb még egy szóval sem tettél említést.. Sőt a "legjobb minőségben" levő állításaiddal kapcsolatos kérdéseimet sem válaszoltad meg..


"Neked logikád mérhetetlen, mérhetetlenül alacsony.

Összevissza beszélsz, mint egy részeg."

-> aki összevissza beszél mint egy részed az te vagy. Érvelni sem tudsz. Vitázni pláne. Kész időpocsékolás volt tovább tanulnod, szakmunkásként hasznosabb lennél a társadalomnak.

2016. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg ennyit tanultál a BME VIK-en?


összefoglalom neked:


A cégek nem vesznek fel hülyéket (kivétel téged). Ha nem vesznek fel hülyéket, akkor akiket felvesznek nem hülyék. Ha nem hülyék akkor jó szakemberek. A jó szakemberek nem hibáznak annyit. Mert ha hülyéket vennének fel (pl. téged) , akkor nem készülne el a projekt a megfelelő minőségben. Ezért akiket felvesznek, azok mind profi szakemberek, olyanok akik az ÓE-re, PE-re, PPKE-re stb egyetemekre jártak. Oda ahol kiváló a képzés és ezért felvették őket, hogy minőségileg megvalósuljon a projekt.


Sokkal jobban jár a kérdező, ha messzire elkerüli a BME VIK-et, mert ott nincs gyakorlati képzés és elméleti sem. A hallgatók magukat képzik, Magát pedig bárki tudja képezni bármikor. Ezért a tudás nem a VIK-esek monopóliuma. Sőt, máshol gyakorlati bölsességgel párosul a tudás, ami sokkal értékesebb.


A VIK teljesen időpazarlás, saját magával szúr ki aki odamegy és semmivel nem kap értékesebb diplomát, ha sikerül elvégeznie, mert több mint a fele nem végzi el sosem.


A BME VIK mérnökinformatikus (MI) szak teljes időpocsékolás.

2016. dec. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
52%

"A hallgatók magukat képzik, Magát pedig bárki tudja képezni bármikor."


"A VIK teljesen időpazarlás, (...) mert több mint a fele nem végzi el sosem. "


Te autista vagy? Saját magaddal azért ne kerülj ellentmondásba 2 mondaton belül lol.

Ennyi baromságot egy hozzászólásban még gyakorin is ritkán látni.

2016. dec. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Ha sokan nem vesznek részt előadásokon, akkor ki képzi őket? Az oktató? Vagy magukat képzik a talpraesettebb hallgatók, vagy idősebbeket kérnek meg, vagy különórákat vesznek, akik megtanulják a zh kérdéseit, feladatait és átmennek.


Aztán van egy másik része a hallgatóknak, akiknek nincsen felsőbb éves ismerőse, nem tudják megkérdezni, nincs pénzük külön órákra és inkább otthagyják az egyetemet.


Azért is ott kell hagyják mert teljesen értelmetlen az előtanulmányi rend, amivel a legtöbben, akik elvégzik is legalább 1 évet csúsznak. Fölösleges az állami féléveket a BME VIK-re pazarolni és emiatt idejében váltanak többen.


A BME VIK szivaja a hallgatóit, olyanokat kérdeznek zh-kon, vizsgákon, amiket nem adnak le. Az oktatók, kevés kivételtől eltekintve, akik főleg fiatalabbak) nem tudnak tanítani és nem is akarnak ezért teljesen értelmetlen a BME VIK-re jelentkezni bárkinek is a jelen körülmények között.


A BME VIK-es diploma nem fog többet érni ebben a szakmában (MI), mivel itt gyakorlat kell a jó állásokhoz, Ugyanazt a képzést megkapja a hallgató másik MI -t képző egyetemen, karon is. Semmivel nem rosszabbak az elhelyezkedési esélyeik és a teljesítményük. Ergo felesleges a VIK-en szívatnia magát bárkinek, jelen körülmények között. Így mostanában nem javasolnám még senkinek, hogy ide jelentkezzen.

2016. dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
83%

"Ha sokan nem vesznek részt előadásokon, akkor ki képzi őket? Az oktató? Vagy magukat képzik a talpraesettebb hallgatók, vagy idősebbeket kérnek meg, vagy különórákat vesznek, akik megtanulják a zh kérdéseit, feladatait és átmennek."


Már többen is leírták neked (de úgy néz ki, hogy többedszerre sem vagy képes az írottakat felfogni), hogy a legjobb egyetemek nem adják száddba a konkrétumokat, hanem leadják a tematikát és megmutatják, hogy kell a konkrétumoknak utána járni önmagad..

Az egész képzés egy olyan készséget fejleszt ki a hallgatókban, amely számodra felfoghatatlan (mivel neked nincs meg), azonban fontos, ha valóban hatékony akarsz lenni a szakmádban..


Ami ellen érvelsz hogy sz@r a BME-ben, az ponthogy az erőssége te értetlen.


Lehet, hogy hiányos a jegyzet, nincs időd készülni és valóban nem adnak le mindent amit végül számon kérnek, de az biztos, aki ilyen körülmények között végez (nem te, mert te nem lennél erre képes), ezerszer jobb képességek fejlődnek ki nála mint egy másik egyetemet végzőnél, ahol még azt is leadják, hogy konkrétan ki lesz a ZH-ban..


Tudom, mert én több egyetemre is jártam és veled ellentétben van benne tapasztalatom.. A BME hozzájuk képest egy nehezített valós-élet szimulátor.

2016. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%

Már megint nettó ostobaságokat írsz.


"a legjobb egyetemek nem adják száddba a konkrétumokat, hanem leadják a tematikát és megmutatják, hogy kell a konkrétumoknak utána járni önmagad"


Annyira ostoba nem lehetsz, hogy azt állítod, hogy ahol nem tanítanak, azért nem tanítanak, hogy fejleszd magad és ezért az ilyen egyetem a legjobb, mivel nem tanítják meg az anyagot, de minden mást megtanítanak, ami nem szakma. Ilyen alapon elég lenn egy tanulástechnikai egyetem, azt nem is kellene több szak, mert ezután mindenki megtudja tanulni bármelyik szakmát.


Te ezt tényleg komolyan gondolod. Ennyire vagy képes több egyetemmel.


A BME VIK mérnökinformatikus képzése időpocsékolás, elvesztesz egy csomó államis félévet, értelmetlenül, szívatják a hallgatókat, mivel nem adják le azt az anyagot, amit vizsgákon, zh-kon számon kérnek. Így jelenleg, nem javaslom senkinek, hogy a BME VIK-re jöjjenek, feltéve, ha nem akarják szívatni magukat.

2016. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!