Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Proginfó vagy mérnökinfó vagy...

Proginfó vagy mérnökinfó vagy villamosmérnök? ELTE, Pannon vagy BME?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ilyen irányba szeretnék menni, viszont nem tudom, hogy hova, vagy melyik az érdemesebb. Azt tudom, hogy nagyjából a tárgyak hol milyen arányban vannak, de nagyjából ennyi.

2016. dec. 18. 10:39
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
17%

"munkatapasztalat alapján a más egyetemről származó kollégák tudása.. "


Hoppá! Köszi, hogy megerősítettél, hogy más egyetemeken megszerzett diplomákkal is ugyanoda tud eljutni az ember, mint te a BME VIK-es diplomáddal. SZóval akkor semmivel sem gyengébbek a másik egyetemek, ha a munkáltatók felveszik őket ugyanúgy, mint a VIK-eseket. Ez van a munkáltatóknál, hogy felveszik a többi egyetemről is MI-sokat, mert mindenhol jó a képzés, nemcsak a VIK-en. Te igazoltad ezt....


"így igaz.. ha meg nagyon gyakorlatiast szeretnél, akkor mg válassz valamilyen technikumot, vagy OKJ-t."


Az a baj, hogy nem tudod elképzelni hogy az egyetem is adhat gyakorlatias tudást. AZ a kérésem, hogy tájékozódjál mielőtt ilyeneket írsz. Figyelmedbe ajánlom a duális képzést, amit érdekes módon a VIK-en, csak Mesteren mertek bevezetni és azt is csak villanyon, pont azért, mert az van, amit az kettővel ezelőtti hsz-edben írtál. A hagyományos egyetemek gyakran olyan tudást adnak, ahol az elméleti háttér nem eléggé korszerű. Az informatikai képzéseknél például nem egy olyan előadást tartanak, ahol az, amiről szó van, akár már évek óta nem létezik. A duális diplomának mindenképpen előnye tehát, hogy kevesebb a rossz elmélet. Hangsúlyozom a rossz elmélet. De több a soft skill és a gyakorlati tudás, és a problémamegoldási készség.


"egyszerűen ez az az színvonal ami nemzetközileg is elfogadható "

Egyszerűen olyanokat írsz,ami nem igaz. Egy német egyetemen, vagy holland, vagy, dán akik azért előrébb vannak, mint mi, egészen más az oktatás színvonala. Egészen máshogy oktatnak. Több a csoport munka, több az otthoni feladat.


" valóban szivatnak, de egyáltalán nem azért, hogy pont neked ne sikerüljön."


Ha ez lenne a helyzet, hogy azért szivatnak, hogy sikerüljön, ami eleve ellentmondás, akkor miért nincsenek tankönyvek, feladatgyűjtemények, amiket ha végig gyakorolsz becsülettel, akkor sikeres lesz a vizsgád. Sok tantárgyból miért nem teszik fel a vik wikire vagy valahova a korábbi zh-kat, vizsgákat? (Mert vannak tárgyak amikből igen, a többiből miért nem? Vagy miért nincs akkor feladatgyűjtemény, amivel a beugrókat is tudnád gyakorolni?) Ennyit a BME VIK szivatásáról, meg színvonaláról.


Ne legyél ennyire elfogult, mert ezzel nem segítesz az érdeklődőknek.

2016. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
74%

"Sajnos csúsztatsz, amikor másik egyetemről azt írod, hogy gyengébb. Mi alapján tartod a BME-t erősebb egyetemnek?"

-> munkatapasztalat alapján a más egyetemről származó kollégák tudása..

"Hoppá! Köszi, hogy megerősítettél, hogy más egyetemeken megszerzett diplomákkal is ugyanoda tud eljutni az ember, mint te a BME VIK-es diplomáddal."

-> Már bocs, de a fenti válaszomból mégis hogy a lópikulába jutottál arra a következtetésre, hogy azért egyenlő a kettő, mert különben nem vennék fel? És a fenti válaszom PONTOSAN hogyan is erősíti meg, azon véleményed, miszerint a semmivel sem gyengébb más egyetem a BME-nél, miközben az előbb pont a kollégáim hiányos tudására hivatkozva érveltem amellett, hogy egy BME-hez képest más egyetem ugyanezen szakja kevés?

Komolyan ennyi érveléstechnikai, logikai és következtetési hibával felvértezve akarsz BME ellen ágálni?



"SZóval akkor semmivel sem gyengébbek a másik egyetemek, ha a munkáltatók felveszik őket ugyanúgy, mint a VIK-eseket."

-> Egy: ilyet egyáltalán nem állíttottam/írtam és a következtetés sem megalapozott..

-> Kettő: az egyetem erőssége és a munkába felvétel összefüggés között azért nem ártana némi kapcsolatot is igazolnod, mielőtt felhasználod arra, hogy egy egyetem jósága/rosszassága mellet érvelj vele...

-> Három: a munkáltatók valójában még nagyanyámat is felvennék diploma nélkül, annyi kevés itt az informatikus...

-> Négy: SENKI, DE SENKI nem állított olyat, hogy nem vennék fel ha más egyetemre járna, de nyugodtan megcáfolhatsz ha képes lennél erre...



"AZ a kérésem, hogy tájékozódjál mielőtt ilyeneket írsz."

-> Nekem meg az, hogy ne használj szalmabáb érvelést, ha nem érted meg azt amit mások írnak.

[link]



"Egy német egyetemen, vagy holland, vagy, dán akik azért előrébb vannak, mint mi, egészen más az oktatás színvonala."

-> Pontosan miben is vannak előrébb? Tudásban? Oktatás színvonalában? Átadott tudásmennyiségben? Tárgykritériomokban? Publikációk számában? Kiírt pályázatokban? Elköltött pénzek mennyiségben? Végzett halgatók

Nem ártana előbb tisztáznod, milyen szempont szerint szeretnéd összehasonlítani két egyetem jóságát, mert mint már utaltam rá, egy nyugati egyetem, de még a híres MIT sem egyértelműen jobb, mint pl. a BME, ahogy a BME sem egyértelműen jobb mint más egyetem.. Mint már utaltam rá (csak te nem voltál képes megérteni) ez sok paramétertől függ, nem minden olyan fekete fehér, mint a kis egyszerű gondolataidban...



"Ha ez lenne a helyzet, hogy azért szivatnak, hogy sikerüljön"

-> ilyet szerintem megintcsak nem állíotott itt senki.. Ajánlom újra olvasni a szalmabáb érvelésről szóló részt...



"Ne legyél ennyire elfogult, mert ezzel nem segítesz az érdeklődőknek."

-> Szerintem két egyetemet elvégezve azért van (némi) rálátásom a témára és jóval kevésbé vagyok elfogult, mint te (bár nem vagyok tisztában azzal, hogy te melyik szakokat hol végezted el, de érvelési hibáidból azért kitűnnek a nagyobb hiányosságaid).

2016. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
48%

6-os vagyok: Én GPK-s vagyok, nem VIK-es :D Szerencsére :DDDDD


Egyébként tényleg a BME-GPK, és BME-VIK a két legjobbra ítélt kar a munkáltatók szerint, megnézhetsz akármilyen statisztikát

2016. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
0%

Figyeld meg, hogy mit írtam:

"Köszi, hogy megerősítettél, hogy más egyetemeken megszerzett diplomákkal is ugyanoda tud eljutni az ember, mint te a BME VIK-es diplomáddal."


Erre miért írtad?:

" jutottál arra a következtetésre, hogy azért egyenlő a kettő, mert különben nem vennék fel"


Mikor mondtam, hogy egyenlő a kettő?


Egy viszont tény, hogy felvették a másik egyetem diplomásait is oda ahova téged.


Szerinted ez a tény mit mutat? Hogy a másik egyetem diplomásai gyengébbek, mint te és ezért vették fel oda, ahova téged?


Nyilván neked van egy elfogult véleményed, amit a munkáltatód a kollégákkal kapcsolatban nem oszt, mert akkor nyilván csak BME VIK-eseket venne fel, nem? Ha a munkáltatód felveszi őket ez azt mutatja, hogy azért veszi fel őket mert ők gyengébbek, mint te? Ne kábítsál.


""SZóval akkor semmivel sem gyengébbek a másik egyetemek, ha a munkáltatók felveszik őket ugyanúgy, mint a VIK-eseket."

-> Egy: ilyet egyáltalán nem állíttottam/írtam"


Látod azt sem tudod miket írkálsz. Egészen pontosan ezt írtad: "az lehet hogy BME-ről a kikerülésedkor kevesebbet fogsz tudni, mintha egy gyengébb, de gyakorlatiasabb egyetemről kerülnél ki"


Ezek szerint szerinted a BME-n kívüli egyetemek gyengébbek. Nem azért írtad az előbbit, mert ez a véleményed?


Mert ha nem mondtál ilyet, hogy a többi egyetem gyengébb, mint a BME VIK, akkor egyetértünk, akkor ennyi, közös álláspontra jutottunk.


Kis okoska. Most magadat szúrtad le, Köszönöm, hogy ezt megetetted helyettem. Te kezdtél el szalmabábozni amikor ezt írtad:


"de amilyen tempóban BME-n kell tanulni azt az 1-2 éves lemaradást kb. 6 hónap alatt különösebb erőlködés nélkül fel is szeded..

nem beszélve arról, hogy ha tartod ugyanezt a tempót, 1-2 éven belül messze elhúztál azok mellett akik annyival korábban kerültek ki egy gyengébb más egyetemről.. "


Azért gondolkozzál, hogy olyat írjál, amit nem te kezdtél el. Ha te kezdesz el bábozni, nehogy már én ne bábozhassak. De ráadásul nem is báboztam. A bábozó te voltál.


""Ha ez lenne a helyzet, hogy azért szivatnak, hogy sikerüljön"

-> ilyet szerintem megintcsak nem állíotott itt senki.."


Akkor véleményed szerint miért szivatnak? Hogy rosszabb legyen neked, meg a hallgatónak?

Nézd meg már miket írsz. Okoska. Ne bábozzál.


"Négy: SENKI, DE SENKI nem állított olyat, hogy nem vennék fel ha más egyetemre járna, de nyugodtan megcáfolhatsz ha képes lennél erre... "


Ezt mondtam én. De akkor ha te is ezt mondod, akkor szerinted mitől lenne erősebb a BME diplomája, mitől lehetne vele jobban elhelyezkedni? Semmitől. És nem erősebb,mert ebből ilyen nem következik. Semmi olyat nem tudtál mondani amivel igazolod, hogy a BME diplomája jobb vagy erősebb lenne, mint másik egyetemé. Vagy ilyet nem is mondtál? Mert akkor egyetértésre jutottunk!

2016. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

Mutassál nekem egy ilyen statisztikát légy szíves A BME VIK-ről.


Ahogy írtad, tényleg szerencsés vagy, hogy a GPK-ra jársz.

2016. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
81%

Istenségek a mennyben, hát ilyen sötét/értetlen (itt most érzésem szerint egy erősen degradáló jelző sem lenne kicsit sem túlzás) egyénnel, aki feltehetően diplomás is én komolyan nem találkoztam...



"Szerinted ez a tény mit mutat? Hogy a másik egyetem diplomásai gyengébbek, mint te és ezért vették fel oda, ahova téged?"

-> az ugye megvan, hogy egy munkahelyen belül általában többfajta képességű ember dolgozik együtt.. nem mindenki expert és nem mindenki kezdő, vagy hülye egy adott témához? Vagy te csak olyan helyeken dolgoztál, ahol mindenki PONTOSAN UGYANANNYIRA volt kvalifikált mint te magad?


"Nyilván neked van egy elfogult véleményed, amit a munkáltatód a kollégákkal kapcsolatban nem oszt, mert akkor nyilván csak BME VIK-eseket venne fel, nem? "

-> NEM. A munkáltatóm nagyon is tisztában van azzal, hogy kinek mi a képessége.

Lehet számodra meglepő lesz, de nem minden feladatra kell BME-VIK-est és/vagy csak azonos tudású munkaerőt felvenni..

Talán ez is meglepő lesz, de a takarítóinknak sincs BME-VIK-es diplomája.


"Ha a munkáltatód felveszi őket ez azt mutatja, hogy azért veszi fel őket mert ők gyengébbek, mint te?"

-> Talán ez is meglepő lesz számodra, de nem én és nem is a VIK-esek a mérce/standard a munkahelyemen.. Ahogy feltehetősen más munkahelyen sem más egyetem végzettje a mérce/standard.


""SZóval akkor semmivel sem gyengébbek a másik egyetemek, ha a munkáltatók felveszik őket ugyanúgy, mint a VIK-eseket."

-> Egy: ilyet egyáltalán nem állíttottam/írtam"

"Látod azt sem tudod miket írkálsz. Egészen pontosan ezt írtad: "az lehet hogy BME-ről a kikerülésedkor kevesebbet fogsz tudni, mintha egy gyengébb, de gyakorlatiasabb egyetemről kerülnél ki" "

-> Látod, azt sem tudod hogy mire válaszolsz... Még arra sem vetted a fáradtságot, hogy a fentieket megértsd, miszerint a VIK-esek kikerüléskor gyakorlati szempontból tipikusan ROSSZABBUL teljesítenek más egyetem végzettjeinél.. Előnyüket hosszú távon fejtik ki. Ennyi. Ezt állítottam. Tudnád, ha tudnál mondatot értelmezni....


"Ezek szerint szerinted a BME-n kívüli egyetemek gyengébbek. Nem azért írtad az előbbit, mert ez a véleményed?"

-> Nem. Mert a véleményem az, hogy ezek az egyetemek inkább másban jók (pl. gyakorlati tudás, bioinformatika). Amit úgy jellemeztem hogy "gyengébb", az alatt azt értettem, hogy elméletben kevésbé erősebb mint gyakorlatban. Mindkettő hozzáállás másra jó.


"Azért gondolkozzál, hogy olyat írjál, amit nem te kezdtél el. Ha te kezdesz el bábozni, nehogy már én ne bábozhassak. De ráadásul nem is báboztam. A bábozó te voltál. "

-> a kijelentésed felett tőlem idézett mondatodból látszik, hogy halvány fogalmad sincs, mit jelent a szalmabáb érvelés... Mondjuk ezen segíteni tudtál volna, ha vetted volna a fáradtságot, hogy elolvasd amit linkeltem.. Sajnálom hogy nem tetted meg, mert így bizony hülye maradsz és azt sem tudod éppen mi ellen próbálsz pontosan érvelni.


""Ha ez lenne a helyzet, hogy azért szivatnak, hogy sikerüljön"

-> ilyet szerintem megintcsak nem állíotott itt senki.."

"Akkor véleményed szerint miért szivatnak?"

-> Érdemes elolvasni amit erre írtam, de mivel látom hogy gyengébb képességű vagy, idézek: "valóban szivatnak, de egyáltalán nem azért, hogy pont neked ne sikerüljön.. egyszerűen ez az az színvonal ami nemzetközileg is elfogadható minimum és az alatt más egyetemekkel ellentétben nem hajlandóak jegyet adni. ennyi."

"Hogy rosszabb legyen neked, meg a hallgatónak?"

-> Na pont ebből látszik, hogy fenti mondatomat képtelen voltál értelmezni.


"De akkor ha te is ezt mondod, akkor szerinted mitől lenne erősebb a BME diplomája, mitől lehetne vele jobban elhelyezkedni"

"Semmi olyat nem tudtál mondani amivel igazolod, hogy a BME diplomája jobb vagy erősebb lenne, mint másik egyetemé."

-> Ismét nem voltál képes megérteni, hogy itt nem a diploma erősségéről írtam, hanem a képzéséről. Sajnálom, hogy a te fejedben ugyanaz a kettő, mert valójában nem az.


"Vagy ilyet nem is mondtál? Mert akkor egyetértésre jutottunk!"

-> Köszönöm, én is így gondolom. De ne haragudj, többet nem fogok neked válaszolni, mert jobb dolgom is van, mint retardokkal vitatkozni, főként ha még nem is próbálják meg megérteni azt amit írok.

Kifejtettem a véleményem, ha ezzel nem értesz egyet, te dolgod.

Azért bízom benne, hogy a sok hülyeséget amit itt összeírtál valamennyire kompenzálja.

Legyen szep napod!

2016. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%

"az ugye megvan, hogy egy munkahelyen belül általában többfajta képességű ember dolgozik együtt.. nem mindenki expert és nem mindenki kezdő, vagy hülye egy adott témához? "


Okoska! Nekem megvan és az eddigi irományaidból te biztosan nem lehetsz expert, meg kezdő se abból a 3 kategóriából, amit te írtál.


"A munkáltatóm nagyon is tisztában van azzal, hogy kinek mi a képessége. "


Ezt mondtam én is. Tisztában van a más egyetemeken végzett képességeivel és ezért felveszi őket, hogy téged bosszantson, nem? Egy munkáltató nem karitatív, hogy hülyéket vegyen fel és eltartsa őket. Olyanokat vesz fel, bármennyire is furcsa neked, akik kitermelik a maximális profitot, és ezért vesz fel más egyetemet végzetteket is.


"a VIK-esek kikerüléskor gyakorlati szempontból tipikusan ROSSZABBUL teljesítenek más egyetem végzettjeinél."


Ebben maximálisan egyetértek veled.


""De akkor ha te is ezt mondod, akkor szerinted mitől lenne erősebb a BME diplomája, mitől lehetne vele jobban elhelyezkedni"

"Semmi olyat nem tudtál mondani amivel igazolod, hogy a BME diplomája jobb vagy erősebb lenne, mint másik egyetemé."

-> Ismét nem voltál képes megérteni, hogy itt nem a diploma erősségéről írtam, hanem a képzéséről. "


Mikor nem írtál a diploma erősségéről? Hát persze, hogy nem írtál a diplomáról, meg a képzésről sem íertál akkor semmit. Mert az pont azt írtam, hogy nem írtál semmit. Se a diplomáról se a képzésről. Ha nem írtál semmit, akkor persze, hogy nem írhattad a diplomáról sem meg a képzésről sem.


De egyébként erre válaszoltam, amit írtál:

""Négy: SENKI, DE SENKI nem állított olyat, hogy nem vennék fel ha más egyetemre járna, de nyugodtan megcáfolhatsz ha képes lennél erre... "


Okoska! Pont azt írtad, hogy nem írtál semmit se a diplomáról se a képzésről és ezt írtam én is, hogy nem írtál semmit, pont ezt hiányoltam.

Az előbbi állításodat nem cáfoltam meg, hanem egyetértettem veled, hogy másik egyetemet végzetteket is felvesznek a munkáltatók. Ezért nem erősebb a BME VIK-es diploma, meg a képzés se. Ez a lényeg, hogy az ember dolgozzon az egyetem után és ha ugyanoda veszik fel a diplomásokat, mint a VIK-eseket, akkor nyugodtan mehet mindenki másik egyetemre is, semmi hátránya nem lesz belőle, sőt előnye lesz, mert előbb elvégezheti a másik egyetemet. Nem szív fölöslegesen, mint a VIK-es hallgatók. Ennyi.

2016. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
22%

BME-t én hallomás alapján nem ajánlom.

Nagyon nehéz, azt mondják hogy sokat várnak de keveset tanítanak igazán.


Ja meg ha van valami a dogában ami "elméletileg" nem kellene hogy benne legyen az is benne lesz:)

2016. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
74%

"azt mondják hogy sokat várnak de keveset tanítanak igazán."

A való életben még kevesebbet, vagy jó esetben semmit se tanítanak, viszont kva sokat várnak. A dolgok többségét neked magadnak kell megtanulni. A BME-VIK ezt a képességet adja meg.


Az egyetem jósága/erőssége 30-40%-ban attól függ, hogy a diákok akik oda járnak, milyen képességűek. A BME-re felvettek átlagpontszáma több mint 100 ponttal meghaladja a többi műszaki egyetem felvettjeinek átlagpontját.


A munkáltatók azért nem csak BME-VIK-ről vesznek fel embert, mert kevesen végeznek ott: évente kb. 250-300 ember BSc-n. Többség azonnal külföldre megy. Amilyen állapotban van a munkaerőpiac, szinte mindenkit felvesznek, aki látott már kódot életében.

2016. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
48%

Valaki azt írta a VIK-es képzésről máshol, hogy egy "lélekölő pokol". Nos, valamennyire igaza van. :) Elég elszántnak kell lenni ahhoz, hogy ezt valaki végigcsinálja. És igen, szívatnak, de nem végig, és minél jobban látják rajtad az igyekezetet, annál inkább megbecsülnek. Ha ezt a képzést kipörgeted, akkor te egy rohadt szívós, kitartó ember vagy, és nem igen lesz olyan dolog ezek után, ami meglepetésként érne.

Viszont a tempó az tényleg borzasztó tud lenni, nagyon rövid idő alatt bele kell tanulnod dolgokba, felfedezned és megértened dolgokat magadtól stb. Előadásokra meg leginkább azért nem jár az ember, mert éppen egy másik számonkérésre készül. :)

2016. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!