Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hátrányban vagyok a kémia/biol...

Hátrányban vagyok a kémia/biológia tagozatos gimnáziumba járókkal szemben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 10. osztályos vagyok egy közepes/jó budapesti gimnáziumban. Nemrég eldöntöttem, hogy orvosi egyetemen szeretnék továbbtanulni (a biológia és a kémia a kedvenc tantárgyaim). Néhány napja azonban találkoztam egy ismerősömmel, aki egy környezetvédelmi szakos/tagozatos gimibe jár. Mesélte, hogy hetente hét kémiaórájuk van, hogy biológián boncolnak (egeret, gilisztát, és hasonló kisebb állatokat), mikroszkóppal nézegetnek preparátumokat. Mi ezek közül egyiket sem csináltuk még, kémia és biológia is csak hetente kétszer van, ráadásul a biológia egyáltalán nem volt 9.-ben. Én pedig belegondoltam, hogy ha fel is vesznek orvosira olyanokkal kell versenyezzek, mint ők.

A kérdés adott, szerintetek nagy a hátrányom velük szemben?

Mindenkinek köszönöm a választ! :)

(16/L)



2016. dec. 21. 19:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. :)

A Szerényi féle kétkötetes "lexikon" már meg van, és jó érzés azt hallani valakitől, hogy nem hiába költöttem rá annyi pénzt, mert eddig szinte mindenki azt mondta, hogy nem jó belőlük készülni, túl tömények. Az egyik előző válaszoló írta, hogy Szerényinek van feladatgyűjteménye is, azt is beszerzem majd.

Egyébként a mozaikos könyveket én sem szeretem, mert néhol számomra logikátlan sorrendben veszi át az anyagrészeket. Ráadásul emlékszem egyes részeknél alig magyarázott a könyv, a tanárom egészítette ki az órán, és amit a tankönyv letudott 1 bekezdéssel az nekem több mint 1 oldal lett a füzetemben. De ettől függetlenül vannak benne jó dolgok, például a rajzok, ábrák.

2017. jan. 7. 17:15
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább balneológusnak kellene menned.
2017. jan. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!