Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a menete illetve módja,...

Mi a menete illetve módja, hogy 36 évesen jogot tanulhassak?

Figyelt kérdés
Látva a rengeteg olyan bűnügyet, amikben semmitmondó, nevetséges, a bűnözőt védő ítélet születik, arra gondoltam hogy szívesen lennék büntetőbíró.
2017. jan. 29. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezel jogi szakra az egyetemre.
2017. jan. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, de ennek mik a feltételei, ára, időtartama?
2017. jan. 29. 23:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom, belőled már biztosan nem lesz büntetőbíró.


De amúgy felvi.hu-n tudsz jelentkezni.

2017. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
felvi.hu-n mindent megtalálsz
2017. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as: miért?
2017. jan. 29. 23:47
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Egyfelol a felvetelin kb. negyedjere mennel at: tortenelem + magyar v. latin v. mas idegen nyelv, ebbol emelt szinten kell legalabb egy.


Aztan felevente 300e HUF a teritesi dij (most meg, kesobb valoszinuegl emelkedni fog...), es nem, 36 evesen biztosan nem fogsz tamogatottra bekerulni.


A jogasz alapszak (ami a buntetobirotol eleg messze van meg) onmagaban 10 felev, de ennyi ido alatt biztosan nem fogod ennyi idosen teljesiteni. 41 evesen lennel 'vegzett' jogasz, Na innen indul a szakjogaszi kepzes, ami 2-4 felev lehet.


Bironak meg kb. akkor neveznek ki, amikor piros ho esik, mert allitolag 36 eves vagy, de mindezt a google segitsegevel 10 perc alatt osszeszedhetted volna, ha lenne annyi eszed - csak epp nincs.

2017. jan. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

előzőnek szerintem igaza van.


Én azt mondom, hogy 30 év alatt belelehet vágni az egyetembe, de 36 évesen pont egy jogász szakra...alapból elkezdhetnél tanulni az már 1-2 év + a képzés meg amit az előttem lévő említett..leszel 45 éves mire elkezdhetnéd, eközben sok-sok millió ment ki el a képzésre, és közben nem dolgoztál semmit...meg ez nem a legkönnyebb szak, könyveket kell bemagolni, sok sok könyvet, azt se tudom, hogy 40 évesen menne e ez az agynak.


Szerintem tegyél le róla...szenvedés lenne már ennyi idősen elkezdeni, családdal meg esélytelen

2017. jan. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a menete és a módja mintha húszéves lennél!


Elméletben lehetsz még büntetőbíró, de gyakorlatilag erre 0.00001% esélyed van!

Az előzőek már kifejtették miért.

2017. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
39 évesen kezdtem jogot tanulni, sok a velem egykorú, de idősebbek is vannak, legalább jó minősítésű diploma + nyelvvizsga vagy emelt érettségi és nyelvvizsga szükséges. Pótfelvételi eljárással jelentkeztem, ekkor magasabb volt pontszám, mint a sima felvételi eljárás során. Az ára: 180-200 e Ft/félév.
2017. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

1) Legalább egy tárgyból kell emelt szinten újraérettségizned. (Mondjuk ha ez egy idegen nyelv, amit már tudsz, akkor meglehet még most májusban.)

2) Ki kell találnod, hogy miből élsz 5 évig (és esetleg miből fizeted a tandíjat).

Ha egyikkel sincs probléma, akár február 15-ig már idén is jelentkezhetsz a felvi.hu-n.


Mivel 36 évesen feltehetőleg nem vagy még szenilis, ugyanúgy bejuthatsz államira (ha nem használtad még el az államilag támogatott féléveid) és ugyanúgy elvégezheted 5 év alatt a képzést, mint bármelyik 18-20 éves, akármennyire is szeretnek a 20 évesek úgy gondolni ránk, mint akik már fél lábbal a sírban vagyunk:) (Én 30 felett nemrég kezdtem második (nehéz) alapszakot, és igen, köszönöm, jól vagyok:)


DE! abban teljesen igazuk van az előttem szólóknak, hogy valószínűtlen, hogy annyi szakmai tapasztalatot össze tudnál gyűjteni, hogy kinevezzenek bírónak, ezért ez valóban nem reális célkitűzés. Lehetsz jó jogász, de csak akkor érdemes belevágnod, ha más szakterületek is érdekelnek.

2017. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!