Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes megpróbálni az orvosit?

Érdemes megpróbálni az orvosit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg pénzügy-számvitel szakon tanulok, FOKSZ-on. Most kezdem a második félévemet. Maga ez a pénzügyes dolog tetszik, viszont régóta foglalkoztat az orvoslás.

Hipochonder vagyok, ami pár éve tetőzött, így kezdtem el olvasgatni a betegségek után, és ennek köszönhetően megtetszett az, hogy akár ezzel foglalkozzak.

Kimondottan a pszichiátria és a neurológia foglalkoztat.

Emelt érettségim nincsen, tehát azt meg kéne csinálnom, de ha nem sikerülne az állami akkor 1 350 000 Ft jelenleg, maga a képzés 6 éves, plusz még a szakosodás. Nem tudom, hogy az állam hány félévet finanszíroz egy diáknak, de abból ugye már elment 1, most kezdődik a második. Anyagilag pedig nem vagyunk eleresztve. :/

Maga az iskolaváltás hogyan zajlik? Megérné ebbe belevágni? Teljesen tanácstalan vagyok.

19/L



2017. febr. 1. 01:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

hidd el nem olyan egyszeru az

lattam en mar gyereket aki biologusnak hitte magat a gimiben olvadoztak tole mert izelt az allatokkal aztan menekult a biosz szakrol a nagy biologus :D

2017. febr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nem egyszerű, ezzel tisztában vagyok. :/

Ugye itt az emelt érettségik lennének az elsők, a biosszal lehetséges, hogy még könnyen meg is bírkóznék, de a kémia... pff. :D

Ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy érdemes e ebbe belevágni, anyagi szempontból is.

2017. febr. 1. 02:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ha biztos vagy abban hogy bírni fogod.. mert fél távnál vagy valamikor kibukni szerintem anyagilag is nehéz főleg ha van ez a vissza fizetősdis dolog.
2017. febr. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 aválaszolókirály ***** válasza:
Szerintem nem. Mások három évig járnak faktra kémiából és bioszból, hogy felvegyék orvosira. Kevés az, hogy érdekel az orvoslás, ez azért annál jóval komolyabb.
2017. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A problémák: "Hipochonder vagyok" ; "Anyagilag pedig nem vagyunk eleresztve" ; "Teljesen tanácstalan vagyok" ... a helyedben inkább maradnék a jelenlegi szakodon (az emelt szintűre készülés - külön órák sokasága nem két fillér...és akkor még hol van az, hogy egyetem...és még sorolhatnám)
2017. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, azért vagyok tanácstalan, mert két emelt szintű érettségit tenni kéne hozzá, sok mindent újra kéne csinálni, ezért agyalok, hogy megérné e.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget!

2017. febr. 1. 18:34
 7/12 anonim válasza:
Szerintem könyvelőként jobban fogsz keresni, és ugyanúgy van rá igény, mint az orvosokra. Szerintem az pszichiátria és a neurológia maradjon meg hobbinak, ergo olvass ezzel kapcsolatban cikkeket, könyveket.
2017. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Maga az érettségi a legkönnyebb része a dolognak. Az egyetem egy kicsit keményebb lesz. Ha nagyon elszánt vagy és biztos vagy a dolgodban, akkor jelentkezz, de ha kétségeid vannak, akkor felejtsd el inkább.
2017. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor menjél orvosira, ha a magad erejéből, tudásából meg tudod csinálni. Ha nem megy ilyen jól, és csak a pénzes szakra tudnál bekerülni, akkor ne csináld. De az első variációt próbáld meg, de ne azért, mert te hipochonder vagy, egy ilyennek nem is ajánlanám, hogy pszichológus legyen.
2017. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor próbáld meg az orvosit, ha nincsenek kétségeid vele kapcsolatban. Nehéz, főleg az első néhány év és igen sokaknak fordul meg ilyenkor a fejében az, hogy lehet hogy rosszul döntöttek és mégsem idevalók. És az a te esetedben lehet, hogy nem elég, hogy ,,foglalkoztat az orvoslás", ahhoz elég elszántnak kell lenni. Majdhogynem csak azok tudják lendületesen végigcsinálni, akik nem tudnak mást elképzelni az orvosi szakmán kívül. Persze ez nem törvényszerű, vannak kivételek. Ha úgy döntesz, hogy megpróbálod, sok szerencsét kívánok hozzá :)
2017. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!