Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes megpróbálni az orvosit?

Érdemes megpróbálni az orvosit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg pénzügy-számvitel szakon tanulok, FOKSZ-on. Most kezdem a második félévemet. Maga ez a pénzügyes dolog tetszik, viszont régóta foglalkoztat az orvoslás.

Hipochonder vagyok, ami pár éve tetőzött, így kezdtem el olvasgatni a betegségek után, és ennek köszönhetően megtetszett az, hogy akár ezzel foglalkozzak.

Kimondottan a pszichiátria és a neurológia foglalkoztat.

Emelt érettségim nincsen, tehát azt meg kéne csinálnom, de ha nem sikerülne az állami akkor 1 350 000 Ft jelenleg, maga a képzés 6 éves, plusz még a szakosodás. Nem tudom, hogy az állam hány félévet finanszíroz egy diáknak, de abból ugye már elment 1, most kezdődik a második. Anyagilag pedig nem vagyunk eleresztve. :/

Maga az iskolaváltás hogyan zajlik? Megérné ebbe belevágni? Teljesen tanácstalan vagyok.

19/L



2017. febr. 1. 01:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom már hanyadik hozzászóló írta, de ha biztos van benne, vágj bele, ha nem, akkor maradj. Az orvosin 14 féléved lehet, 12 féléves a képzés, neked 2 elment, innentől kezdve csúsznod sem szabadna, rizikós. Viszont ha szükséged van segítségre, tudok egy nagyon jó online magántanárt, ő felkészít. :)
2017. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ezt akarod, akkor sok sikert! És tanulj mint a kisangyal!!
2017. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!