Legyek magántanuló?

Figyelt kérdés

Hosszú, de olvassátok végig, kérlek!


7. osztályos vagyok. Egyre többször gondolkodom ezen a kérdésen. Az osztály nem valami összetartó, nem találom meg nagyon a helyemet. Úgy gondoltam a 8.-at otthon töltöm, de gimibe majd fogok járni. Úgy érzem nem bírok ki még egy évet ebben az osztályban. Iskolát semmi esetre sem akarok váltani. Szüleim előtt próbálom felhozni a témát, de...Hát mindig azt mondják: kibírom, már csak egy év

De nem. Már tavaly sem. Nem bírom ki. Mit csináljak???


Segítsetek, adjatok tanácsot!

Kérlek!



2017. febr. 24. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy párhuzamos osztályba az évfolyamon nem tudsz átmenni?
2017. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne legyel magantanulo, semmi ertelme, megjobban el fogsz szigetelodni , mellesleg a gimiben nagy esellyel minimum ugyanolyan rossz osztalykozosseget fogsz ki, mint amilyenben most vagy.
2017. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Magántanulónak lenni szörnyű, és nem is tudom, hogy úgy engedik-e, hogy "csak kitalálod, hogy magántanuló leszel" (általában magán tanulói viszonyt akkor kérelmeznek, ha külföldre költöznek stb) Ha nagyon szörnyű az osztály, és az iskola is, akkor szerintem megérné átmenni egy másik iskolába, ott új esélyekkel indulhatsz a többi gyerek elött! És a szüleid elé ne úgy állíts oda, hogy anyaaaa magántanuló akarok lenni, hanem anya kérlek keressünk közösen megoldást arra,hogy nem szeretem az osztályom v vmi hasonló
2017. febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Totál egyet értek az előző válaszolóval!! :))

Szóval még ezt a 7.-et bírd ki, keressetek 8.-ra egy másik általánost, ahova átvesznek. Akkor új esélyekkel indulsz majd, talán nem olyan rossz osztályközösségbe.

Egyébként én is úgy éreztem utolsó évemben, hogy nem bírom ki. Utolsó évemben rengeteget tanultam, nem voltak barátaim, inkább elszigetelődtem, nem mondtam ki a véleményeket órámon, nem jelentkeztem, a szünetekben is olvastam, vagy telefonoztam, szóval teljesen bezártam. Így ők sem piszkáltak engem, és én sem zavartam sok vizet nekik.

Most nem azt mondom, hogy az én példám jó, mert nem. Csak ez is egy megoldás, ha a szülők azt mondják, kibírod még ezt az évet, és nem válthatsz iskolát.

Szóval vesd fel az iskolaváltás ötletét, ha nem, akkor keress alternatív megoldást, ahogy még kibírhatod ezt az évet az általánosban. Koncentrálj a központira, menj el nyílt napokra, keresgélj magadnak sulikat, ahol úgy érzed, jól fogod érezni magad, és akkor ezt is kiküszöbölöd,hogy olyan suliba járj, amit nem szeretsz...

Szóval sok sikert, és kitartást még!! :))

2017. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék sulit váltani!!!
2017. márc. 21. 06:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor találj valami más megoldást, hogy kibírd még ezt az egy évet, de a magántanulóság nem indokolt a te esetedben.
2017. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké megpróbálom.
2017. márc. 24. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!