Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fakultációt válasszak?

Milyen fakultációt válasszak?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10 osztályos gimnazista vagyok(Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumba(Győr). Április 19-én faktot kell választani.Én ki zártam azokat amelyekben magyar és kémia van. Ezek maradtak: matek-fizika, matek-info, matek-töri, biosz-fizka, biosz-info, biosz-töri. 8. osztályig igazából kb. mindenból 5-ős és 4-es voltam. Kilencedikben matekból 5-ős. Most 10 fél évnél az átlagaim: Matek: 3,89 Töri: 2 Biosz: 2,57 Fizika:3 Info:5 (Gyakorlatilag ez életem legszarabb éve, mindenból 1 jegyet legalább rontottam, és most nem tudom hogy matekból is be kaptam egy 1-est, pedig matekból világ életemben jó voltam). Egyébként szeretem az infót és azért van érzékem hozzá(ezek nem olyan info óra hogy játszunk meg ilyenek hanem excelben táplázat kezelés függvényekkel, stb..(programozást még nem probáltam)). Segítsetek! Köszönöm!

2017. ápr. 18. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit el vagy késve, nem?

Szeretnék segíteni. Mivel szeretnél a későbbiekben foglalkozni? ("Mi leszel, ha nagy leszel?") Ez alapján kell fakultációt választani. Ha van már konkrét terved, nézd meg, hogy milyen tárgyból kell (emelt) érettségizned hozzá. Ha nincs, akkor írd le, hogy nagyjából mi az, amit el tudnál képzelni, és megpróbálok segíteni.

2017. ápr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy kicsit tényleg, nagyon de nagyon elvagyok késve!

Hát igazából nekem nincs elképzelésem hogy mi legyek, mi akarok lenni! De a legnagyobb problémám az hogy nem is tudod hogy mi lenne nekem való(Miből tudnék válogatni).

2017. ápr. 18. 12:49
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Akkor menj matekra, és mellé mondjuk infó, azzal el lehet indulni. De haver, nagyon tenyerelj rá arra az átlagra, édesmindegy, hogy általánosban mindenből ötös voltál (ez az emberek elég jelentős részére igaz), most már gimnáziumba jársz, és a gimnáziumi jegyeiden fog múlni a felvételid.
2017. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kilencedikes évem jó volt, 4-es, 5-ös voltam, de ez a 10. év most nagyon szét szedett, nem tudom mi van velem. Egyébként köszönöm.
2017. ápr. 18. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Matek jolly-joker, kb minden szakra elfogadják ami nem orvosi kis túlzással, ugyanígy az infó is. Én matek-törit választanám, elég sokfelé el lehet indulni ezekkel (mérnöki,közgáz,jog...).
2017. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy látom, hogy főleg a matek és a fizika jól megy neked; de még a biológia se megy rosszul; egyébként nálunk a faktosok kaptak még külön faktos jegyeket is, amik beleszámítottak a simaosztályzatok közé, amiket az eredeti tanár alapórán adott. (Mármint nekünk nem pont ilyen rendszer volt; nekünk pl "emelt mateknak" meg "emelt magyarnak" meg ilyeneknek hívták, és nem volt a fakt kötelező, viszont aki járt, kapott onnan is az emelt tananyagból származó jegyeket.) Ja és még úgy látom, hogy az info is jól megy; szóval asszem ezeket ilyen reálos tantárgyaknak hívják, szerintem lehet, hogy talán inkább az a te oldalad; még pedig abból is a számolgatós főleg. Meg amúgy én nemtom, szerintem pl nézegesd végig a képzéseket, az okj-ket is, meg az egyetemi szakokat is; és akkor nézd meg, hogy mihez lenne kedved; később majd tudsz ilyen pontszámító-kalkulátorozni is; nézd meg, hogy mi felé húz leginkább a szíved. Meg úgy próbálhatnál is elképzelni, magad elé vizualizálni is egy ilyen álommelót. Hol képzeled el magad; konyhában, medencénél, tornateremben, számítógépes teremben, étteremben felszolgáláskor, sima irodában, tanárként egy tábla előtt vagy dolgozatot javítva, bútorüzletben, horgászüzletben, valamilyen járművezetőként, pl kamion taxi busz hév stb? Esetleg kutyakozmetikus, vagy állatidomár, vagy ruhatervező, vagy egy színpadon színészként akár jelmeztervezőként világosítóként, esetleg filmnél kameramanként, vagy reklámokat kitalálgatva, esetleg lennének -e verseid, amiket megosztanál másokkal, esetleg fodrászkodnál, cipőket javítanál, ruhákat, tisztítószereket eladnál; esetleg mosodában dolgoznál, esetleg óvodában, esetleg kisbüfében kiszolgálásnál, vagy sportedzőként, pékként, esetleg masszőrként tudnád elképzelni magad? Vagy virágokkal foglalkozó üzletben? Mageladás meg gereblye? Vagy esetleg állatkereskedésben, esetleg villanyszerelőként, gázszerelőként, riasztószerelőként, autószerelőként, telefonos-eladóként? Turizmussal foglalkozó emberkeként? Akár szervezés akár idegenvezetés? Akár játékbolti eladóként? A jelmeztervezőt nem tudom, írtam-e már; esetleg forgatókönyvírás, éneklés? Esetleg nem tévébeli, hanem ilyen kiragasztott óriásplakátos reklámtervezés, vagy logótervezés; vagy játékprogramok megírása -és tesztelése esetleg webdizájnolás, esetleg fényképezés pl tablófotózásokhoz, pályázatokra, esküvőkre? Esetleg benzinkutasként? Esetleg sima ruhatervező? Esetleg egy könyvtárban mondjuk? Esetleg valami természetben járó-cuccos? Vagy esetleg , ahol sok a kisállat? Vagy nemtom ilyen drogprevenciós előadó, vagy gombaszakértő; vagy van valami ilyen ,hogy szociológus meg ilyen is, hogy családsegítő munkás meg pszichológus; meg sima orvos, ápoló, esetleg festőművész vagy szobafestő vagy házépítő vagy tűzoltó vagy erdész?; stb. Remélem, volt, amelyiknél azt érezted, hogy talán:)
2017. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Matek-Töri faktra megyek. Aztán meg látjuk mire jutok vele. Majd pár év múlva még lehet ide tévedek aztán meg írom mi lett velem! :)

Köszönöm Szépen!

2017. ápr. 18. 20:37
 8/11 A kérdező kommentje:
egy kis update ha valakit érdekel: matek-infós vagyok jelenleg.
2018. okt. 28. 23:46
 9/11 A kérdező kommentje:

Viszont a nagy kérdés az most hogy az érettségire a választott tantárgyam az infó legyen vagy föci?

miből lenne érdemes emeltet tennem(matek,töri,magyar,angol,vagy a választott)?

2018. okt. 28. 23:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudod, hogy minek szeretnél továbbtanulni?
2018. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!